Polska

MP 16-latków: Rekord Polski Radziszewskiego!

Joanna Kwatera 2018-12-15 21:03
Po wczorajszym fenomenalnym wyniku Zuzanny Herasimowicz na 200m stylem grzbietowym podczas mistrzostw Polski 16-latków w sobotę prym w Ostrowcu Świętokrzyskim wiedli również grzbieciści. Na pływalni Rawszczyzna tym razem o rekordowy rezultat zadbał Krzysztof Radziszewski, a kolejne złote krążki do swojej kolekcji dorzucił Filip Orlicz.

MP 14-latków: Kolejne rekordy juniorskie w Olsztynie!

Joanna Kwatera 2018-12-15 19:40
Kibice w Aquasferze byli w sobotę świadkami kolejnych trzech najlepszych wyników, uzyskanych w historii ścigania juniorów 14-letnich w naszym kraju. Swój szeroki wachlarz możliwości zaprezentowała znów Wiktoria Guść , tym razem odnosząc historyczny sukces na długim dystansie. Genialną formą błysnął też Filip Kosiński, który pokazał, że doskonale potrafi pływać nie tylko stylem grzbietowym.

MP 14-latków: Trzy rekordy na początek!

Joanna Kwatera 2018-12-15 03:56
Znakomita rywalizacja i aż trzy rekordy kraju były ozdobą pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów 14-letnich, które rozpoczęły się w piątek w Olsztynie. W Aquasferze fenomenalnie prezentowała się Wiktoria Guść, która dwukrotnie dobierała się do najlepszego osiągnięcia w historii kraju na 50m stylem dowolnym, a także zanotowała najwyżej punktowany rezultat dnia.

MP 16-latków: Piekielnie szybka Herasimowicz!

Joanna Kwatera 2018-12-15 02:31
Na jedną z faworytek podczas zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w konkurencji 200m stylem grzbietowym wyrosła dziś Zuzanna Herasimowicz. Reprezentantka AZS AWF Warszawa fenomenalnie rozegrała wyścig finałowy wśród grzbiecistek, uzyskując najbardziej wartościowy rezultat pierwszego dnia mistrzostw kraju 16-latków, które rozpoczęły się w Gorzowie Wielkopolskim.

MP 15-latków: Rekordowy pierwszy dzień!

Joanna Kwatera 2018-12-15 01:26
Niezły poziom sportowy, pojedynki budzące wielkie emocje, a także rekord kraju były ozdobą pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów 15-letnich, które rozpoczęły się dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim. O najlepsze osiągnięcie w historii tej kategorii wiekowej poczyniły starania na zakończenie dzisiejszej rywalizacji pływaczki Polonii Warszawa.

MP 16-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 02:54
W Gorzowie Wielkopolskim, gdzie od piątku do niedzieli odbywać się będą mistrzostwa Polski 16-latków, pojawi się niespełna 300 zawodników z całego kraju. Wśród nich postaci, które w świadomości kibiców pływania znaczą coraz więcej. Jak będzie przebiegać rywalizacja o medale? Kto wyróżni się na tle pozostałych pływaków? Sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w trakcie zawodów.

MP 15-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 02:12
Przez najbliższe trzy dni Rawszczyzna będzie miejscem walki o medale mistrzostw Polski 15-latków. Zimowa edycja czempionatu, który odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, będzie okazją do zobaczenia kilku wyróżniających się zawodników, którzy zaczynają odgrywać coraz bardziej znaczące role na krajowym podwórku. Na co warto tym razem zwrócić swoją szczególną uwagę? Sprawdziliśmy to!

MP 14-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 01:24
Zawodnicy urodzeni w 2004 roku aż do grudnia musieli czekać na swoje pierwsze w życiu rocznikowe mistrzostwa Polski na krótkim basenie. I w końcu się doczekali! Już w piątkowy poranek w Olsztynie rozpoczyna się walka o medale krajowego czempionatu wśród naszych najmłodszych juniorów. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie trzech najbliższych dni.

UWAGA! LICYTACJA!

Iwona Bohosiewicz 2018-12-12 00:48

Zapraszamy serdecznie do licytacji Silesii Swimming Center, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Adama, pływaka z klubu UKS Shark Rudna.

Przedmiotem licytacji jest m.in. unikalny czerwony czepek, trening z Trenerem Kajetanem Załuskim, koszulka, czy skarpetki Silesii Swimming Center.

Szczegółowe informacje na temat licytacji i bezpośredniego wsparcia można przeczytać TUTAJ.

Liga SMS Runda I: Triumf pływaków z Oświęcimia

Joanna Kwatera 2018-12-01 22:39
Szkołą, która zrzesza najlepszych pływaków w Polsce okazał się oświęcimski SMS, który triumfował w pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego wśród 15 zespołów z całego kraju. Wychowankowie z Oświęcimia zgromadzili na swoim koncie 1962 pkt i wyprzedzili w klasyfikacji drużynowej zawodników ze szkoły w Lublinie i z warszawskich Bielan.

Grand Prix w Poznaniu: Polańska i Majchrzak porządzili w Poznaniu!

Joanna Kwatera 2018-11-25 11:39
Do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa w poznańskiej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn rywalizacja stała na niezwykle wyrównanym poziomie, a w czołówce wśród liderów panował ścisk. Ostatecznie z tarczą z tej potyczki wyszli znakomicie dysponowana w ten weekend Aleksandra Polańska i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Niełatwe pojedynki

Joanna Kwatera 2018-11-24 21:55
Znakomite ściganie w bloku popołudniowym wypełniło kilka wieczornych godzin zmagań pływaków w poznańskich Termach Maltańskich, a pojedynki na styku były zapewne przedsmakiem tego co będzie działo się za niecały miesiąc podczas zimowych mistrzostw kraju seniorów i młodzieżowców. Po pierwszym dniu rywalizacji liderami klasyfikacji generalnej są Aleksandra Knop i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Wojdak już na czele

Joanna Kwatera 2018-11-24 16:22
Zmagania w trzecich już w tym sezonie zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zainaugurowali pływacy na Termach Maltańskich. Już w pierwszym sobotnim bloku padło kilka interesujących rezultatów. Swój marsz po kolejną wygraną rozpoczął Wojciech Wojdak, uzyskując najwyżej punktowany wynik poranka. Dobrze zaprezentowali się też sprinterzy i żabkarze.

Grand Prix w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-11-23 21:58
Na niespełna miesiąc przed mistrzostwami Polski w pływaniu na krótkim basenie najlepsi zawodnicy z naszego kraju pojawią się w Poznaniu, by w weekend stoczyć walkę w trzecich w tym sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Co wydarzy się w Poznaniu? Po raz kolejny sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w Termach Maltańskich!

ZMP Masters Olsztyn 2018: Korzeniowski i Kaczmarek rekordzistami Europy!

Joanna Kwatera 2018-11-21 14:20
Dwa rekordy Europy Masters były najsmakowitszym owocem zmagań Mastersów w Zimowych Mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbyły się w Olsztynie. W miejscowej Aquasferze wielką klasę zaprezentowali Paweł Korzeniowski i Marcin Kaczmarek, ale także utytułowani już zawodnicy w starszych kategoriach wiekowych postarali się o znakomite starty.

Grand Prix w Łodzi: Kolekcjonerka rekordów

Joanna Kwatera 2018-11-10 21:45
Drugi blok pływackich zmagań w ramach Arena Grand Prix Polski rozgrywanych w Łodzi to pokaz siły utalentowanych polskich juniorek. Aleksandra Knop rozpoczęła popołudnie od poprawienia juniorskiego rekordu kraju, a Kornelia Fiedkiewicz eksplodowała formą bijąc rekordy życiowe. Pozytywnie znów zaskoczył także Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Łodzi: Zwyciężali faworyci

Joanna Kwatera 2018-11-10 14:49
Pierwszy blok zawodów Arena Grand Prix Polski, który rozpoczął się w sobotni poranek w Łodzi nie przyniósł wielu niespodzianek. W Zatoce Sportu z dobrej strony pokazali się Kacper Majchrzak i Aleksandra Knop, a swoją dominację w stylu klasycznym po raz kolejny potwierdziła Dominika Sztandera.

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-11-09 19:28
W najbliższy weekend, podczas którego będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, nie zabraknie sportowych emocji na najwyższym poziomie. Do łódzkiej Zatoki Sportu zjedzie czołówka polskich pływaków, chcąc walczyć o zwycięstwo w zawodach Arena Grand Prix. Sprawdziliśmy więc, na co tym razem warto zwrócić szczególną uwagę.