Polska

Uwaga pływacy z rocznika 2007 i 2008 – zapraszamy do Gliwic do oddziału Mistrzostwa Sportowego w pływanie

Iwona Bohosiewicz 2022-04-05 21:45
Klub Pływacki „Sikret” Gliwice oraz Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach zapraszają do oddziału Mistrzostwa Sportowego w pływaniu zawodników z rocznika 2007 i 2008. Oferta skierowana jest do zawodników, którzy chcą łączyć treningi sportowe z nauką w klasie o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzonym językiem angielskim. W ramach oddziału sportowego oferujemy:

Arena Grand Prix Polski Oświęcim 2022: Do trzech razy sztuka

Ada Malinowska 2022-03-20 14:01

Piąte w tym sezonie zawody Grand Prix Polski były szansą wypełnienia minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Świata Seniorów , które odbędą  się ostatecznie w Budapeszcie 18-25.06.2022. Wyniki dające kwalifikacje uzyskali zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin: Laura Bernat oraz Konrad Czerniak. Bernat uzyskała drugi wynik w swojej karierze na 200 m stylem grzbietowym (2.10.13), pływając szybciej niż podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Nie licz na los i na OMDO oddaj swój głos!

Iwona Bohosiewicz 2022-01-29 18:00

 

To historyczna szansa by dołączyć do prestiżowej listy zwycięzców Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy w kategorii Sportowa Impreza Roku. Wśród nominowanych znalazła się jedna ze sztandarowych imprez AZS Warszawa - „Od młodzika do olimpijczyka”. Internetowe głosowanie trwa do 13 lutego, a każdy głos ma moc.

Grand Prix w Łodzi: Nowe twarze i doświadczeni gracze

Szymon Gagatek 2021-10-22 22:34

Pierwsze w tym sezonie zawody Grand Prix przyniosły nam niespodziewane rozstrzygnięcia. W Oświęcimiu w świetnym stylu po pierwsze w życiu triumfy w zawodach z cyklu Pucharu Polski sięgnęli Adela Piskorska i Mateusz Chowaniec. Kilkanaście dni później na starcie zmagań w Łodzi nie zobaczymy ani zawodniczki Shark Rudna, ani reprezentanta Wodnika Siemianowice Śląśkie. O sukcesy powalczą inni. Czy znów doczekamy się zaskakujących rezultatów w klasyfikacji generalnej?

Grand Prix w Oświęcimiu: Rusza nowy sezon!

Szymon Gagatek 2021-10-09 00:08

Aż 654 pływaków zostało zgłoszonych do pierwszych zawodów Grand Prix Pucharu Polski w nowym sezonie. Inauguracja zmagań na krótkiej pływalni odbędzie się w Oświęcimiu, a na starcie pojawi się wielu znakomitych zawodników - wśród nich także olimpijczyków z Tokio. Walka o triumf w klasyfikacji generalnej rozpocznie się na dobre. W roli obrończyni tytułu wśród kobiet przystąpi do niej Laura Bernat.

XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - ogrom wiedzy przekazany!

Joanna Kwatera 2021-09-19 16:14
Dwa kolejne dni Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania obfitowaly w kolejne ciekawe prelekcje, a uczestnicy szkolenia mogli posłuchać o odżywianiu w sporcie, treningu mentalnym, aspektach prawnych, fizjologii i marketingu, a zatem całym przekroju, związanym z tą dyscypliną sportu. Kolejny raz głos rabrał też gość specjalny Konferencji Ben Titley.

XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania w toku!

Joanna Kwatera 2021-09-18 00:22
XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania wystartowała! W czwartowy poranek zgromadzonych na sali konferencyjej hotelu Novotel w Krakowie, a także za ekranami telefonów i komputerów, przywitali – Gospodarz tego wydarzenia Kazimierz Woźnicki oraz prezes Polskiego Związku Plywackiego Paweł Słomiński.

OFICJALNIE: Lista kandydatów na fotel prezesa PZP

Szymon Gagatek 2021-09-10 20:28

Wybory prezesa PZP na następny cykl olimpijski zbliżają się wielkimi krokami. Już 25 września w Spale dojdzie do Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, na którym zapadną decyzje o przyszłości polskiego pływania. O przekonanie delegatów do swoich programów powalczą trzy osoby. Dziś poznaliśmy oficjalną listę kandydatów i wyścig po zwycięstwo, który rozpoczął się tak naprawdę jakiś czas temu - teraz powinien nabrać tempa.

MP 14-latków: Bielany z workiem medali, cztery złota Kuczmar

Szymon Gagatek 2021-07-06 02:31

Mistrzostwa Polski 14-latków w Olsztynie zakończone. Zmagania w Aquasferze dostarczyły niemałych emocji, nie zabrakło też niezłych wyników i rekordów kraju. Królową "polowania" na złoto została Zuzanna Kuczmar z Ochoty Warszawa, która aż czterokrotnie wygrywała rywalizację indywidualną. Najlepsi w drużynowej klasyfikacji medalowej okazali się natomiast zawodnicy z innego stołecznego klubu, G-8 Bielany.

MP 14-latków: Pierwsze medale rozdane

Szymon Gagatek 2021-07-02 00:28

W nowej czterodniowej formule rozpoczęły się w czwartek mistrzostwa Polski 14-latków w pływaniu na długim basenie. Inauguracyjny dzień pierwszych tak dużych zawodów dla rocznika 2007 przyniósł rozstrzygnięcia w trzech konkurencjach, które już za kilka tygodni zadebiutują w programie olimpijskim. Ze złotych medali w olsztyńskiej Aquasferze cieszyli się Zuzanna Kuczmar, Bartosz Walkowski i sztafeta TP Zielona Góra.

ME 2021: Czworo Polaków w półfinałach

Szymon Gagatek 2021-05-19 13:02
Klaudia Naziębło, Dominika Kossakowska, Aleksandra Polańska i Kacper Stokowski wystąpią w wyścigach półfinałowych trzeciego dnia mistrzostw Europy na długim basenie, które odbywają się w Budapeszcie. Niestety, nie powiodło się za to kolejnej polskiej sztafecie. Polscy pływacy na dystansie 4x200 m stylem dowolnym zajęli dopiero 11. miejsce i pożegnali się z dalszą rywalizacją.

Adela Piskorska z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2021-05-16 20:48

Dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw kraju Adela Piskorska wciąż imponuje formą. Brązowa medalistka czempionatu w Lublinie na 50 m stylem grzbietowym w sobotę wystartowała w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Poprawiamy Rekordy na Termach i w swojej koronnej konkurencji popisała się wynikiem lepszym od rekordu Polski 18-latek. Bardzo szybka była też na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Mistrzostwa Szkół Sportowych: Warszawa górą

Szymon Gagatek 2021-05-16 18:46

Pływacy Szkoły Podstawowej nr 263 w Warszawie okazali się najlepsi w kategorii wiekowej 13 lat i młodsi oraz wśród zawodników 14- i 15-letnich podczas weekendowych zmagań w Mistrzostwach Szkół Sportowych, które odbyły się w Raciborzu. W zwycięskiej drużynie wyróżnili się między innymi Izabela Nowak, Filip Topp i Oskar Slesik, którzy aż czterokrotnie stawali na podium w konkurencjach indywidualnych.

Droga do Tokio - przystanek Lublin

Szymon Gagatek 2021-04-27 21:56

Tak ważnych zawodów pływackich w naszym kraju nie było od pięciu lat. Już jutro w Aqua Lublin rozpoczynają się mistrzostwa Polski, w trakcie których nasi najlepsi zawodnicy stoczą walkę nie tylko o medale, ale też - a może nawet przede wszystkim - o przepustki na igrzyska w Tokio. Co przyniesie pięć dni rywalizacji? Jak będzie wyglądała olimpijska kadra po zakończeniu tego tygodnia? Kto zostanie bohaterem zawodów?

Mistrzostwa Polski Seniorów Olsztyn 2020: Czwarty rekord Iron Women!

Joanna Kwatera 2020-12-21 00:55
Piąty dzień Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie przyniósł kolejne sukcesy i następne minima na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Zawodnicy pożegnali się z kibicami dwoma kolejnymi rekordami Polski, z których cieszyły się dziś kobiety –Paulina Piechota i sztafeta Juvenii Wrocław. Krajowy czempionat doczekał się też nowych najlepszych zawodników tej imprezy.

Mistrzostwa Polski Seniorów Olsztyn 2020: Kusto szybszy od rekordu!

Joanna Kwatera 2020-12-19 23:14
Czwartego dnia Mistrzostw Polski Seniorów W Olsztynie kibice doczekali się dwóch rekordów Polski oraz jednego w kategorii młodzieżowców i dwóch wśród juniorów. Na dystansie 200m stylem klasycznym Bartłomieja Roguskiego zdetronizował Rafał Kusto, a sztafeta Juvenii Wrocław po raz kolejny pokazała, że w drużynie siła, okazując się najlepszą w historii kraju na dystansie 4x200m stylem dowolnym.

Mistrzostwa Polski Seniorów Olsztyn 2020: Cieślak wystrzelił!

Joanna Kwatera 2020-12-19 03:14
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów to trzy kolejne rekordy Polski. Nie obyło się też bez niespodzianek i kilku znakomitych wyników. Niesamowite wrażenie na kibicach wywarły występy Marcina Cieślaka i Aleksandry Polańskiej, a na deser, jak w każdy poprzedni wieczór, najlepsze osiągniecie w historii kraju ustanawiały sztafety.

Mistrzostwa Polski Seniorów Olsztyn 2020: Żabkarze w akcji!

Joanna Kwatera 2020-12-18 02:04
Dzień drugi Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie przyniósł kolejne rekordy i kolejne wielkie emocje, a także kilka znakomitych rezultatów. Miał też swoich nowych bohaterów. W czwartek w Aquasferze królowali specjaliści stylu klasycznego, którzy w komplecie poprawiali rekordy kraju, a niesamowite wrażenie na wszystkich zrobił szczególnie występ Dominiki Sztandery.