Polska

Adela Piskorska z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2021-05-16 20:48

Dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw kraju Adela Piskorska wciąż imponuje formą. Brązowa medalistka czempionatu w Lublinie na 50 m stylem grzbietowym w sobotę wystartowała w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Poprawiamy Rekordy na Termach i w swojej koronnej konkurencji popisała się wynikiem lepszym od rekordu Polski 18-latek. Bardzo szybka była też na dwukrotnie dłuższym dystansie.

W zmaganiach grzbiecistek na 50 metrów reprezentantka UKS Shark Rudna uzyskała rezultat 28.78. O piętnaście setnych poprawiła najlepszy czas w historii polskiego pływania wśród 18-latek, który należał do tej pory do Zuzanny Herasimowicz. Co ciekawe, w tym roku w Europie żadna zawodniczka z rocznika 2003 nie była dotąd szybsza.

Podopieczna trenera Adriana Szajnickiego w Poznaniu dobrze poradziła sobie również na 100 m stylem grzbietowym. Dwie długości basenu pokonała w 1:01.72. Do rekordu kraju w jej kategorii wiekowej (wyniku Klaudii Naziębło z 2009 roku) zabrakło jej zaledwie dwudziestu trzech setnych sekundy. 

W Termach Maltańskich padło jeszcze kilka innych ciekawych rezultatów. Najlepszą 14-latką zawodów została Natalia Celmer, która na 50 m stylem dowolnym uzyskała świetny czas, 26.74. Natomiast wśród panów rządzili delfiniści. Najbardziej wartościowy wynik zanotował Piotr Sadłowski na 100 m stylem motylkowym. Trenujący na co dzień za oceanem zawodnik Kormorana Olsztyn wygrał rywalizację (53.98), gromadząc 789 pkt FINA. Warto też zauważyć osiągnięcie Kacpra Czapli. Siedemnastoletni zawodnik Wodnika Police na 50 m stylem motylkowym był wolniejszy tylko o dziewiętnaście setnych sekundy od swojego rekordowego osiągnięcia z mistrzostw Polski (tym razem dopłynął do mety w 24.14).