Polska

Nowy rekord Polski! Kałusowski błyszczał w Lublinie

Szymon Gagatek 2020-07-24 23:26

W cieniu rozpoczętego w piątek wielomeczu na Wyspie św. Małgorzaty, w Aqua Lublin rozegrany został Puchar KU AZS UMCS Lublin. Do zmagań na krótkim basenie przystąpiło niespełna 200 zawodników, spośród których najbardziej wyróżnił się Jan Kałusowski. Łodzianin popłynął na dystansie 100 m stylem klasycznym tak szybko, że poprawił własny rekord Polski seniorów z ubiegłego roku.

Budapeszt zamiast Tokio. Biało-czerwoni powalczą z gwiazdami pływania

Szymon Gagatek 2020-07-20 18:05

Dokładnie w piątek, 24 lipca, miały się rozpoczynać igrzyska w Tokio. Pandemia koronawirusa spowodowała przełożenie zmagań o olimpijskie medale na przyszły rok, a w pływackim kalendarzu zrobiło się pusto. Pojawiła się jednak szansa na ciekawe zwieńczenie sezonu letniego. Biało-czerwoni zakończą tę część roku w Budapeszcie, występem na drużynowych zawodach, w których zmierzy sie z reprezentacjami gospodarzy, Czech i Austrii.

Polewka jak za dawnych lat. Mistrz Europy w świetnej formie!

Szymon Gagatek 2020-07-19 00:14

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim pływakom. Wielu zastanawiało się jak spowodowana nią przerwa od normalnych treningów wpłynie na formę najlepszych zawodników. Na szczęście wygląda na to, że efekty mogą się okazać naprawdę obiecujące. Dowodem może być chociażby filmik wrzucony do sieci przez Tomasza Polewkę, który na treningu spróbował swoich sił na 50 m stylem grzbietowym.

Rekordy życiowe na sprawdzianie kadry w Zatoce Sportu [ZESTAWIENIE]

Szymon Gagatek 2020-06-27 22:25

Sprawdzian kadry narodowej w Zatoce Sportu można spokojnie uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń czerwca w polskim pływaniu. Zawody w Zatoce Sportu podsumowały pracę, jaką nasi reprezentanci wykonali w wyjątkowo trudnym dla sportowców okresie pandemii. Podczas krótkiej rywalizacji nie zabrakło rekordów życiowych. W sumie w sobotni poranek padło ich aż 21.

Wrócili! Tchórz i Stokowski najlepsi na sprawdzianie kadry

Szymon Gagatek 2020-06-27 21:43

Po prawie czterech miesiącach bez rywalizacji, w sobotę czołowi polscy pływacy wzięli udział w wewnętrznym sprawdzianie kadry narodowej seniorów i juniorów w Zatoce Sportu. Dynamiczne zawody miały swój oficjalny wymiar - obsługiwali je sędziowie, użyto też elektronicznego pomiaru czasu. Najlepsi w stawce okazali się Kacper Stokowski i Alicja Tchórz, która otarła się nawet o rekord Polski.

Sekcja pływacka AZS AGH Kraków ogłasza nabór na sezon 2020/2021

Iwona Bohosiewicz 2020-06-23 00:56

Ogłoszenie / Informacja prasowa

Drodzy zawodnicy! Maturzyści!

Zapewne stoicie teraz przed wyborem swojej ścieżki naukowej, jednocześnie myśląc jak ją połączyć z pływaniem?
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie odpowiada Waszym oczekiwaniom!
Sekcja pływacka AZS AGH Kraków ogłasza nabór na sezon 2020/2021.

Jako zawodnik sekcji będziesz miał możliwość trenowania z najlepszymi, jednocześnie studiując na 2. uczelni technicznej w Polsce!

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie Zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2020-06-17 23:23

Ogłoszenie/Informacja prasowa:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie informuje, że rozpoczęła rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.
Jeśli Twoją pasją jest pływanie i chciałbyś kontynuować swoją karierę pływacką w szkole średniej to ZAPRASZAMY DO SZCZECINA!

Wejdź na stronę:

I runda Pucharu Solnego Miasta udana dla gospodarzy

Szymon Gagatek 2020-03-04 17:28

Efekty świetlne, DJ, transmisja internetowa, specjalne nagrody dla najlepszych i wreszcie mnóstwo emocji stworzonych przez 440 młodych pływaków z 31 klubów - na zawodach w Wieliczce atrakcji nie brakowało. Inauguracyjna runda Pucharu Solnego Miasta w 2020 roku była też przy okazji bardzo udana dla gospodarzy. Wygrali oni klasyfikację medalową, aż 25 razy stając na podium. 

Moc atrakcji w Wieliczce! Puchar Solnego Miasta już jutro

Szymon Gagatek 2020-02-29 16:18
Pierwsza runda X Jubileuszowego Pucharu Solnego Miasta w pływaniu rozpocznie się już 1 marca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce. W sportowej rywalizacji wezmą udział czołowi pływacy rankingów ogólnopolskich. Zawody cieszy się sporą popularnością również poza granicami naszego okręgu, co roku Wieliczka gości kilkuset młodych pływaków z kilku województw.

10. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania: Jubileuszowa dawka wiedzy

Szymon Gagatek 2019-09-22 21:33

Dobiegła końca X Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. W auli Akademii Górniczo-Hutniczej, ale także na pływalni czy hali sportowej krakowskiej uczelni przez cztery dni można było wysłuchać wielu interesujących prelekcji, poszerzyć swoją wiedzę oraz podyskutować ze szkoleniowcami z całego kraju i z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi z zagranicy. Nie zabrakło też jubileuszowej gali.

10. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania rozpoczęta!

Joanna Kwatera 2019-09-20 00:48
W Krakowie rozpoczęła się w czwartek jubileuszowa dziesiąta Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Po raz kolejny frekwencja dopisała, a sala wykładowa już w czwartek wypełniła się po brzegi. Nic z resztą dziwnego, gdyż zapewne wielu oczekiwało już na prelekcję węgierskiego trenera Jozsefa Nagy, a także ekspertów z dziedziny psychologii i żywienia sportowego.

Dołącz do grona Marzycieli! Wielkie święto już w sobotę w Zatoce Sportu!

Szymon Gagatek 2019-09-05 20:34

Dzień Marzyciela drugi raz z rzędu będzie wyjątkowym dniem w łódzkiej Zatoce Sportu. Po ubiegłorocznym biciu rekordu Guinnessa, fundacja Swim For a Dream przygotowała kolejną okazję do wspólnego pływania. Zapisy na to wydarzenie potrwają tylko do piątku do godziny 14:00. To ostatnia chwila, by dołączyć do grona Marzycieli!

Dzień Marzyciela - największa charytatywna sztafeta pływacka w Polsce

Iwona Bohosiewicz 2019-08-23 21:13
Już 7 września fundacja Swim For a Dream po raz drugi zaprasza łodzian do wspólnego pływania! W Zatoce Sportu PŁ odbędzie się bowiem druga edycja Dnia Marzyciela, czyli charytatywnej sztafety pływackiej. Zapisy na www.dzienmarzyciela.pl/zapisy już ruszyły! Do głównych partnerów imprezy należy moviGO oraz Aquawave a wśród ambasadorów imprezy znajdziemy m.in. Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk oraz Wojciecha Wojdaka.

20 Bridges Swim - Aleksandra Bednarek o krok od Potrójnej Korony

Szymon Gagatek 2019-08-13 20:44

Aleksandra Bednarek przygodę z wodami otwartymi zaczęła zaledwie 4 lata temu, a teraz jest już naprawdę blisko zdobycia prestiżowej Potrójnej Korony w pływaniu na wodach otwartych. Po ubiegłorocznym przepłynięciu Kanału Catalina, tym razem okrążyła Manhattan. Pokonanie dystansu 46 kilometrów zajęło dokładnie jej 7 godzin 7 minut i 34 sekundy. Kolejny cel? Kanał La Manche!

OOM 17-18lat: Orlicz i spółka na czele rankingu

Joanna Kwatera 2019-07-21 19:16
Ostatni dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie to również dominacja pływaków G-8 Bielany Warszawa w konkurencjach męskich. Najbardziej wartościowym rezultatem zawodów popisał się dziś Filip Orlicz, który zwyciężył w konkurencji 100m stylem dowolnym. Ekipa ze stolicy została także najlepszym zespołem w klasyfikacji medalowej i punktowej tej imprezy.

OOM 17-18lat: G-8 Bielany Warszawa znów przewodzi stawce

Joanna Kwatera 2019-07-20 19:44
W sobotę w Drzonkowie znów dzielili i rządzili podopieczni trenera Pawła Wołkowa aż pięciokrotnie odbierając złote krążki. Triumf odniosły obie sztafety G-8 Bielany Warszawa, a wszechstronni zawodnicy zdołali także zająć całe podium w rywalizacji delfinistów. Najbardziej wartościowym wynikiem popisał się Jan Karolczak. Kolejny triumf odniosła też Daria Nita.

OOM 17-18lat: Medalowe żniwo trenujących w Warszawie

Joanna Kwatera 2019-07-19 20:45
Drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywa się w Drzonkowie najczęściej dekorowanymi zawodnikami byli pływacy klubu G-8 Bielany Warszawa, a złote medale zawisły na szyjach Filipa Orlicza, Jana Karolczaka i Adriana Jaśkiewicza. Do pełni szczęścia zabrakło jeszcze zwycięstwa w rywalizacji sztafetowej, która zakończyła się dla nich dość pechowo.

OOM 17-18lat: Nowi triumfatorzy nowych konkurencji

Joanna Kwatera 2019-07-18 20:01
O jeden dzień dłużej niż zwykle potrwają zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozpoczęła się w czwartek w Drzonkowie. A to za sprawą zmiany regulaminu i wprowadzeniu trzech nowych konkurencji, nie rozgrywanych do tej pory w juniorskich mistrzostwach kraju. Pierwszego dnia imprezy złote medale wywalczyli zawodnicy klubów z Krakowa, Wrocławia i Katowic.