Polska

Dzień Marzyciela - największa charytatywna sztafeta pływacka w Polsce

Iwona Bohosiewicz 2019-08-23 21:13

Już 7 września fundacja Swim For a Dream po raz drugi zaprasza łodzian do wspólnego pływania! W Zatoce Sportu PŁ odbędzie się bowiem druga edycja Dnia Marzyciela, czyli charytatywnej sztafety pływackiej. Zapisy na www.dzienmarzyciela.pl/zapisy  już ruszyły! Do głównych partnerów imprezy należy moviGO oraz Aquawave a wśród ambasadorów imprezy znajdziemy m.in. Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk oraz Wojciecha Wojdaka.

„Twój świat jest w Twoich rękach!”

Podczas ubiegłorocznej edycji uczestnicy wydarzenia podjęli się udanej próby ustanowienia rekordu Guinnessa w Największej liczbie osób, która przepłynie jedną długość basenu, w czasie 24h sztafety pływackiej. W trakcie całej doby w sztafecie popłynęło 1 740 marzycieli, którzy dołożyli swoją cegiełkę by rozwinąć program stypendialno-mentoringowy dla młodych sportowców – Uniwersytet Potężnych Dzików.

W czasach, kiedy coraz bardziej się od siebie oddalamy, gdzie wszyscy dookoła starają się nas poróżnić ze względu na poglądy polityczne, wiarę czy wygląd chcemy stworzyć wydarzenie, które jednoczy ludzi wokół wspólnego mianownika –marzeń, mówi Adam Jerzykowski, organizator wydarzenia.

Również z tego powodu każdy z uczestników usłyszał podczas dekoracji ważne zdanie, które stało się symbolem Dnia Marzyciela – „Twój świat jest w Twoich rękach”.

Dzień Marzyciela ewoluuje

W tym roku organizatorzy wprowadzili kilka zmian w formule sztafety. Zatoka Sportu PŁ zostanie podzielona na trzy baseny o długości 25m, gdzie na łącznie 30 torach zorganizowana będzie 12h sztafeta pływacka. Każdy z uczestników wskakuje do basenu by przepłynąć co najmniej jeden basen. Jedakże, dla tych, którzy w wodzie czuja się jak ryba, organizatorzy przewidzieli maksymalnie 30 min na pływanie. Do każdego toru będzie przypisany wolontariusz liczący ilość przepłyniętych basenów – Nie narzucamy minimalnego dystansu do przepłynięcia. Wystarczy, przepłynąć jedną, symboliczną długość basenu. Dla nas najważniejsze jest by zorganizować po raz kolejny fantastyczna imprezę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników. Co więcej mamy realne szanse na zorganizowanie największej imprezy pływackiej w Polsce. Do tego musi się zapisać 2625 osób. – podsumowuje Jerzykowski. Do zabawy zapraszane są dzieci od lat 4. Górnego limitu wieku nie ma. Każdy może pływać z dodatkowym sprzętem pływackim, tj. rękawki, makaron, kamizelka. Najważniejszy jest udział.

Moc bezpłatnych atrakcji dla całych rodzin

Jak celebrować Dzień Marzyciela to na całego! Oprócz sztafety pływackiej fundacja wraz z Partnerami szykują niepowtarzalny piknik na świeżym powietrzu, wypełniony po brzegi atrakcjami dla całych rodzin. Na najmłodszych będą czekać animacje sportowo-rekreacyjne oraz zajęcia naukowe i kreatywne, bańki mydlane czy wyścigi RoboSamochodów. Dorośli za to będą mogli pośmigać na SkimBoardzie, przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości czy odpocząć na leżakach w strefie chillu. Ponownie zostanie również wystawiona Wielka Skrzynia Marzeń, do której każdy z uczestników będzie mógł wrzucić spisane na kartce marzenie. Fundacja Swim For a Dream powoła specjalną komisję ds. marzeń i postara się spełnić je wszystkie, tak jak w przypadku 10-letniego Przemka, który rok temu wymarzył sobie zostać Prezydentem. Dzięki fundacji 6 grudnia 2018 r. objął on urząd Prezydenta Miasta Łodzi na jeden dzień.

Po co to wszystko?

Dochód z tegorocznej imprezy ponownie zostanie przeznaczony na rozwój programu stypendialno-mentoringowego Uniwersytet Potężnych Dzików. Od 2018 r. wsparcie w postaci spotkań z mentorami, specjalistami, korepetycji z przedmiotów szkolnych otrzymało 11 stypendystów.

Działanie UPD jest uzupełnieniem oferty klubów sportowych, które ze względów finansowych często nie są w stanie zapewnić konsultacji z psychologiem sportowym czy dietetykiem. – wspomina Jerzykowski.

To będzie coś niezwykłego. Już rok temu było magicznie a w tym roku będzie jeszcze lepiej – podsumowuje pomysłodawca Dnia Marzyciela, Adam Jerzykowski.