Polska

Dołącz do grona Marzycieli! Wielkie święto już w sobotę w Zatoce Sportu!

Szymon Gagatek 2019-09-05 20:34

Dzień Marzyciela drugi raz z rzędu będzie wyjątkowym dniem w łódzkiej Zatoce Sportu. Po ubiegłorocznym biciu rekordu Guinnessa, fundacja Swim For a Dream przygotowała kolejną okazję do wspólnego pływania. Zapisy na to wydarzenie potrwają tylko do piątku do godziny 14:00. To ostatnia chwila, by dołączyć do grona Marzycieli!

Charytatywna sztafeta pływacka w 2018 roku zgromadziła w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej aż 1740 osób. Ustanowienie rekordu w kategorii "Największa liczba osób, która przepłynie 1 długość basenu, w trakcie 24h sztafety pływackiej" było tylko formalnością. Teraz organizatorzy liczą, że wydarzenie będzie się cieszyło jeszcze większym zainteresowaniem. - Żyjemy w czasach, w których coraz bardziej się od siebie oddalamy. Wszyscy starają się nas poróżnić ze względu na poglądy, wiarę, wygląd. My chcemy stworzyć coś, co zjednoczy ludzi wokół wspólnego mianownika – marzeń - opowiada odpowiedzialny za całe wydarzenie Adam Jerzykowski.

Druga edycja Dnia Marzyciela będzie miała nową formułę. Zatoka Sportu zostanie podzielona na trzy baseny o długości 25 metrów. Każdy będzie miał 10 torów. - Tym razem wydarzenie będzie przebiegać pod znakiem pływania, a nie stania w kolejce. Każdy z uczestników będzie mógł wskoczyć do wody na maksymalnie 30 minut i dowolnym stylem pływackim przepłynąć jak największą liczbę basenów. Mamy realne szanse na zorganizowanie największej imprezy pływackiej w Polsce. By tak się stało, na wydarzenie musiałoby się zapisać 2625 osób. Mogą to być nawet 4-letnie dzieci, pływające na przykład z makaronami. Górnego limitu wieku nie ma. Najważniejszy jest udział – dodaje Jerzykowski. 

Na pływaniu świat się jednak nie kończy. Wokół sztafety skupią się inne ciekawe wydarzenia. Będzie piknik na świeżym powietrzu z mnóstwem atrakcji - animacjami i bańkami mydalnymi dla najmłodszych, zajęciami sportowo-rekreacyjnymi i kreatywnymi, wyścigami RoboSamochodów. Ci starsi będą mogli spróbować swoich sił na SkimBoardzie, odwiedzić stoisko VR czy wziąć udział w festiwalu foodtrucków. Zostanie również wystawiona Wielka Skrzynia Marzeń, do której każdy z uczestników będzie mógł wrzucić spisane na kartce marzenie. Fundacja Swim For a Dream spróbuje je spełnić, tak jak w przypadku 10-letniego Przemka, który rok temu wymarzył sobie bycie prezydentem. W grudniu dzięki fundacji objął urząd Prezydenta Miasta Łodzi na jeden dzień.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rozwój programu stypendialno-mentoringowego Uniwersytet Potężnych Dzików. - Działanie Uniwersytetu jest uzupełnieniem oferty klubów sportowych, które ze względów finansowych często nie są w stanie zapewnić konsultacji z psychologiem sportowym czy dietetykiem - mówi Adam Jerzykowski.

ZAPISZ SIE JUŻ TERAZ NA: www.dzienmarzyciela.pl/zapisy

I DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

- To będzie coś wyjątkowego! Będzie jeszcze lepiej niż w ubiegłym roku. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy mają ochotę wziąć udział w tym wydarzeniu. Ci, którzy nie będą mieli takiej możliwości, wciąż mogą wesprzeć naszą inicjatywę i wykupić pakiet startowy, przekazując go dla tzw. "podopiecznego". Wystarczy zarejestrować się i przy uzupełnianiu danych w polu "Nazwa drużyny" wpisać hasło „Piecza zastępcza” – zachęca Jerzykowski, który jest pomysłodawcą Dnia Marzyciela. 

W Zatoce Sportu będziemy również my. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli wybrać się do Łodzi, przeprowadzimy transmisję ze studiem, w którym co jakiś czas pojawią się wyjątkowi goście. A zatem, do zobaczenia!