Polska

Moc atrakcji w Wieliczce! Puchar Solnego Miasta już jutro

Szymon Gagatek 2020-02-29 16:18

Informacja prasowa

Pierwsza runda X Jubileuszowego Pucharu Solnego Miasta w pływaniu rozpocznie się już 1 marca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce. W sportowej rywalizacji weźmie udział czołówka rankingów ogólnopolskich. Zawody cieszy się sporą popularnością również poza granicami okręgu małopolskiego, dzięki czemu Wieliczka co roku gości kilkuset młodych pływaków z kilku województw.

W pierwszym bloku Pucharu Solnego Miasta może wziąć udział każde dziecko, które umie pływać i urodziło się w roku 2011 lub później. Następni na słupkach startowych staną ich bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki, posiadający licencje sportowe. Zawody zostały podzielone na trzy rundy. Niedzielne zmagania zainaugurują cykl, kolejne odbędą się 26 kwietnia, a rundę finałową zaplanowano na 30 maja. Konkurencje odbywają się z podziałem na wiek i płeć uczestników. Dzieci rywalizują na dystansach od 25 metrów (najmłodsi) do 200 metrów. W każdej rundzie uczestnicy mogą wystartować w trzech wybranych konkurencjach. Młodzi sportowcy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, najmłodsi statuetki i upominki, natomiast najlepsi, którzy zgarną największą liczbę punktów w całym cyku (marzec, kwiecień, maj), zgarną okazałe puchary z soli i wartościowe nagrody.

Zapraszamy do kibicowania! DJ i efekty świetlne - tego nie można zobaczyć na żadnej imprezie pływackiej w Małopolsce. Najmłodsi pływacy zaczną rywalizację o 9:00, ale prawdziwy show zacznie się po godzinie 11:00, kiedy do walki ruszą starsi i bardziej utytułowani zawodnicy. Całe zawody będzie można śledzić nie tylko z trybun, ale także za pośrednictwem transmisji internetowej na megatiming.pl.