Polska

Polewka jak za dawnych lat. Mistrz Europy w świetnej formie!

Szymon Gagatek 2020-07-19 00:14

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim pływakom. Wielu zastanawiało się jak spowodowana nią przerwa od normalnych treningów wpłynie na formę najlepszych zawodników. Na szczęście wygląda na to, że efekty mogą się okazać naprawdę obiecujące. Dowodem może być chociażby filmik wrzucony do sieci przez Tomasza Polewkę, który na treningu spróbował swoich sił na 50 m stylem grzbietowym.

Próba na 25-metrowej pływalni AZS AWF Katowice przebiegła w warunkach startowych - przy użyciu tablicy do elektronicznego pomiaru czasu i nakładki dla grzbiecistów. Na sąsiednich torach nie było co prawda rywali, ale podopiecznemu Wojciecha Sadowskiego wcale to nie przeszkadzało. Dwie długości basenu pokonał w 23.19, czym pochwalił się później na swojej stronie na Facebooku.

W oficjalnych zawodach lepszy rezultat Polewka zanotował tylko raz. Miało to miejsce prawie 5 lat temu, w finale pamiętnych mistrzostwach Europy w Netanji. Wówczas wyścig zakończył z czasem 22.96, który do dziś pozostaje rekordem Polski. Z Izraela 26-latek wrócił z tytułem mistrza Europy. Do dziś to największe osiągnięcie w jego karierze. Teraz wysłał w świat wyraźny sygnał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.