Polska

Skuteczne odwołanie Juraszka! Nasz sprinter wystąpi w Gwangju!

Szymon Gagatek 2019-07-07 21:06
Odwołanie Pawła Juraszka do Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) przyniosło skutek! Najlepszy polski sprinter będzie mogł wystartować na rozpoczynających się za dwa tygodnie mistrzostwach świata w koreańskim Gwangju (21-28 lipca). Zawodnik Dziewiątki Dzierżoniów był tymczasowo zawieszony po wykryciu w próbce A zbyt dużego poziomu pseudoefedryny.

MP 15-latków: Rekordziści z Bielan!

Joanna Kwatera 2019-07-07 21:03
W Oświęcimiu 15-latkowie z G-8 Bielany Warszawa zakończyli zmagania z wielką pompą, bijąc rekord Polski w tej kategorii wiekowej w rywalizacji sztafetowej, a także zwyciężając w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Polski juniorów 15-letnich. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała dziś Wiktoria Guść, uzyskując także miano najlepszej pływaczki tej impreza z pięcioma złotymi krążkami na koncie.

MP 15-latków: Rekordzistów dwóch - Czapla i Konarski ze znakomitymi wynikami!

Joanna Kwatera 2019-07-06 23:49
Po serii bardzo zbliżonych wyników kibice doczekali się w końcu rekordów kraju na pływalni w Oświęcimiu, gdzie o tytuły mistrzów Polski walczą 15-latkowie. To czego dokonał w konkurencji 50m stylem motylkowym Kacper Czapla przeszło chyba najśmielsze oczekiwania wszystkich. Na listę rekordzistów wpisał się także dzisiaj Maciej Konarski.

MP 14-latków: Drugi rekord Cierpiałowskiej!

Joanna Kwatera 2019-07-06 22:50
Kolejny dzień Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich obfitował w kolejny rekordowy rezultat Pauliny Cierpiałowskiej. Znów zawodniczka z Malborka uzyskała go w stylu motylkowym, tym na razem na dystansie sprinterskim. Na pływalni w Aquasferze zapachniało w sobotę rekordami jeszcze dwukrotnie.

MP 14-latków: Cierpiałowska już z fantastycznym rekordem!

Joanna Kwatera 2019-07-05 22:23
Rewelacyjnym rekordem Polski popisała się już pierwszego dnia rocznikowych Mistrzostw Polski w Olsztynie Paulina Cierpiałowska, która okazała się najlepszą delfinistą wśród 14-latek. Ponadto w Aquasferze padły jeszcze trzy zbliżone do rekordowych wyniki, a najwyżej punktowany z nich uzyskała 14-letnia wicemistrzyni Polski seniorów.

MP 15-latków: Faworyci na czele stawki

Joanna Kwatera 2019-07-05 20:15

Na pływalni przy ulicy Chemików rozpoczęły się dzisiaj zmagania najlepszych 15latków, którzy w mistrzostwach Polski wywalczyli w piątek pierwsze komplety medali. Na najwyższym stopniu podium stawali dziś faworyci, a najbardziej wartościowym rezultatem popisała się Wiktoria Guść.

MP Masters 2019: Ostrowska i Safrończyk najlepsi w Gliwicach!

Joanna Kwatera 2019-06-04 14:27
W miniony weekend odbyły się w Gliwicach Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Trzy dni sportowej rywalizacji zgromadziły na pływalni „Olimpijczyk” 365 pływaków z Polski i zagranicy, a wśród nich pojawiły się nazwiska znanych i utytułowanych pływaków, którzy niedawno zakończyli karierę wyczynową lub jeszcze czynnie startują.

Pływacy zabierają głos, prezes odpowiada, a delegaci? - historia sporu na linii zawodnicy - PZP

Szymon Gagatek 2019-05-31 18:30
Trzeba przyznać, że ostatnie dni w polskim pływaniu były dość burzliwe. Kwestią sporu na linii zawodnicy - Polski Związek Pływacki stał się nowy Regulamin Dyscyplinarny, który ostatecznie został wprowadzony w sobotę na Krajowym Zjeździe Sprawozdawczo-Statutowym. Dziś podsumowujemy najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce tuż po mistrzostwach kraju w Olsztynie.

BEKO Open Water 2019 już w najbliższy weekend

Szymon Gagatek 2019-05-31 12:02

W najbliższą sobotę już po raz szósty odbędą się zawody BEKO Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kategorii Masters, które będą jednocześnie zmaganiami w ramach Grand Prix Polski i Pucharu Polski Masters. Tym razem pływacy długodystansowi będą się ścigać w Garwolinie, w kąpielisku Parku Wodnego "Mamut", a do wygrania znów będą okazałe nagrody.

Liga SMS: Oświęcim powtórzył sukces sprzed roku

Szymon Gagatek 2019-05-27 14:37

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu drugi raz z rzędu wygrała klasyfikację generalną Ligi SMS. W sezonie 2018/2019 oświęcimianie zanotowali jeszcze większą przewagę nad resztą stawki niż przed rokiem, pieczętując swoje zwycięstwo w Drzonkowie. Na drugim miejscu w końcowym zestawieniu znalazł się SMS Lublin, a na trzeciej pozycji uplasował się SMS Warszawa Bielany.

Olsztyn 2019: Rekordowa końcówka

Joanna Kwatera 2019-05-20 00:50
Rekord Polski seniorów w sztafecie 4x100m stylem zmiennym był ozdobą ostatniego dnia mistrzostw kraju, które zakończyły się dziś w Olsztynie. Jego autorkami okazały się, nie kto inny jak pływaczki Juvenii Wrocław. Nikomu więcej indywidualnie nie udało się już zdobyć przepustki na mistrzostwa świata do Gwangju, choć w kilku przypadkach zabrakło naprawdę niewiele.

Olsztyn 2019: Wasick ma kolejne minima

Joanna Kwatera 2019-05-18 22:32
Trzeciego dnia Mistrzostw Polski Seniorów na olsztyńskiej pływalni znów sporo emocji dostarczyła kibicom postawa Katarzyny Wasick. W sobotnich zmaganiach tylko ona uzyskała wynik dający kwalifikacje na mistrzostwa świata do Gwangju, ale do kadry dołączyły dwie kolejne osoby. Blisko dokonania tej sztuki byli także Kacper Majchrzak i Michał Poprawa. Dzień obfitował również w niespodzianki.

Olsztyn 2019: Grzbietem do Gwangju!

Joanna Kwatera 2019-05-18 00:44
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Olsztynie przyniósł wiele pozytywnych niespodzianek, a zapewne największą z nich był fantastyczny występ Zuzanny Herasimowicz, która wywalczyła sobie bilet na mistrzostwa świata w Gwangju. Ponadto kadra powiększyła się o trzy kolejne osoby, a jej skład zdominowali grzbieciści.

Olsztyn 2019: Kolejne historyczne wyczyny Wasick

Joanna Kwatera 2019-05-16 23:29
Drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w Olsztynie również obfitował w niesamowite wydarzenia, a po raz kolejny główną bohaterką najważniejszych wydarzeń w Aquasferze była Katarzyna Wasick. Reprezentantka AZS AWF Katowice dwukrotnie w czwartek wpisywała swoje nazwisko na listę rekordzistek kraju. Do kadry na mistrzostwa świata dołączyły kolejne trzy osoby.

Olsztyn 2019: Rekordzistka Wasick!

Joanna Kwatera 2019-05-16 00:13
Znakomitym akcentem rozpoczęły się w środę główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, podczas których padły dwa rekordy Polski. W olsztyńskiej Aquasferze błyszczała Katarzyna Wasick, która ustanowiła historyczny wynik w sprincie kraulowym oraz zdobyła przepustkę na lipcowe mistrzostwa świata w Gwangju. Na zawody do Korei oprócz niej wyjazd zapewniły sobie jeszcze trzy osoby.

Olsztyn 2019: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-05-14 17:17
Na miejsca! Gotowi? Najważniejsza impreza pływacka sezonu letniego za 3... 2... 1...! Już w środę startują mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie. Do Aquasfery zjechała krajowa czołówka, która stoczy walkę o medale i miejsca w kadrze na międzynarodowe zawody - w tym czempionat globu w Gwangju. Tak naprawdę to właśnie teraz rozpoczyna się droga do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zaproszenie do SMS Olsztyn

Iwona Bohosiewicz 2019-05-12 21:11
W związku ze zbliżającym się świętem polskiego pływania - Mistrzostwami Polski, które w najbliższych dniach rozpoczną się w Olsztynie zapraszamy do zapoznania się z propozycją olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Będziecie mieli okazję porozmawiania z naszymi trenerami i zawodnikami oraz zapoznać z warunkami treningowymi.

Grand Prix w Ostrowcu Św.: Najlepsi w Ostrowcu - najlepsi w całym cyklu!

Joanna Kwatera 2019-04-28 18:06
Triumfem Alicji Tchórz i Wojciecha Wojdaka zakończyły się weekendowe zmagania pływaków w ramach ostatniej imprezy należącej do cyklu Arena Grand Prix Polski w tym sezonie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tych dwoje zostało również zwycięzcami klasyfikacji generalnej całego cyklu sezonu 2018/2019. Niewiele brakowało by do swoich zdobyczy Wrocławianka dodała też nowy rekord Polski…