Polska

BEKO Open Water 2019 już w najbliższy weekend

Szymon Gagatek 2019-05-31 12:02

W najbliższą sobotę już po raz szósty odbędą się zawody BEKO Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kategorii Masters, które będą jednocześnie zmaganiami w ramach Grand Prix Polski i Pucharu Polski Masters. Tym razem pływacy długodystansowi będą się ścigać w Garwolinie, w kąpielisku Parku Wodnego "Mamut", a do wygrania znów będą okazałe nagrody.

Organizatorzy ponownie przygotowali wiele atrakcji, na czele z tradycyjnym ”Beko Pralka Challenge”. Jest to seria 4 wyścigów na dystansie 300 m, w systemie eliminacji, gdzie w każdym kolejnym etapie skraca się czas kwalifikacji. Zawodnicy zostają dopuszczeni do kolejnych wyścigów, jeżeli zmieszczą się w limicie czasowym. Zwycięzca tej rywalizacji otrzyma pralkę ufundowaną przez głównego sponsora zawodów. Oprócz tego odbędą się wyścigi Splash na 100 i 200 metrów, a w ramach mistrzostw Warszawy także na 750, 1500 i 3000 metrów. Najdłuższy wyścig będzie też m. in. okazją do zdobycia punktów w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski.

Przed rokiem zawody odbyły się na Jeziorze Czerniakowskim. Na dystansie 3 km wśród mężczyzn triumfował Jan Urbaniak, który wyprzedził Antoniego Kałużyńskiego i Tomasza Rąpałę, natomiast wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Hanna Bakuniak, która wygrała zmagania przed Aleksandrą Bednarek i Natalią Szerszeń. 

Wszystkie najważniejsze szczegóły dotyczące sobotniej rywalizacji znajdziecie w komunikacie organizacyjnym. Warto też zaglądnąć na stronę wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie między innymi zdjęcia z ubiegłorocznej imprezy. Zmagania na wodach otwartych to jednak nie wszystko, co czeka kibiców w sobotę. W międzyczasie w Parku Wodnym "Mamut" rozpocznie się jeszcze jedno sportowe wydarzenie - na godzinę 14:00 zaplanowano start turnieju piłki nożnej plażowej "Mamut Cup". Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Garwolina. Emocje i dobra zabawa gwarantowane!