Polska

Kizierowski odrzucił ofertę pracy w Malezji

Szymon Gagatek 2019-01-25 18:34

Bartosz Kizierowski nie został wybrany na trenera koordynatora naszej kadry olimpijskiej, ale na brak zainteresowania nie może narzekać. Ostatnio wydawało się, że nawiąże współpracę z malezyjską federacją. Sam zainteresowany odmówił jednak tamtejszym działaczom, argumentując to sprawami osobistymi i decyzjami tamtejszych polityków, wymierzonymi w niepełnosprawnych pływaków z Izraela.

Arena Academy w Katowicach: Kromowidjojo dała pokaz umiejętności

Szymon Gagatek 2019-01-20 17:59

W sobotę na obiektach AWF Katowice odbyła się już siódma edycja konferencji "Wybrane problemy treningu pływackiego". W tym roku miała ona wyjątkową oprawę. Dzięki firmie Arena, w ramach projektu Arena Academy, do stolicy województwa śląskiego przyleciała znakomita holenderska zawodniczka, Ranomi Kromowidjojo, która miała okazję podzielić się z uczestnikami tego wydarzenia swoim doświadczeniem.

Otylia Jędrzejczak w Międzynarodowej Galerii Sław!

Szymon Gagatek 2019-01-16 00:07

Jedyna złota medalistka olimpijska w historii polskiego pływania, mistrzyni i rekordzistka globu, Otylia Jędrzejczak, trafi w tym roku do Międzynarodowej Galerii Sław Pływania (International Swimming Hall of Fame)! Ceremonia wprowadzenia do grona wybitnych osobistości świata sportów wodnych odbędzie się w Fort Lauderdale na Florydzie w połowie maja.

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera kadry narodowej

Szymon Gagatek 2019-01-09 12:11

Decyzja o wyborze trenera, który poprowadzi reprezentację Polski do igrzysk olimpijskich w Tokio zapadła już w trakcie mistrzostw Polski, ale do teraz nazwisko szkoleniowca było trzymane w tajemnicy. Dziś w artykule dla "Przeglądu Sportowego" wszelkie pojawiające się w ostatnich dniach niejasności rozwiał Maks Jaworski. Polski Związek Pływacki przed wielkim wyzwaniem postawił Roberta Brusa.

Przeżyjmy to jeszcze raz: Rekordy Polski w Aqua Lublin

Szymon Gagatek 2018-12-26 17:49
Podczas niedawno zakończonych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie nie zabrakło rekordów kraju. Wśród seniorów w Aqua Lublin padło dziewięć najlepszych rezultatów w historii: pięć w konkurencjach indywidualnych i cztery w rywalizacji sztafetowej. Korzystając z wolnej chwili przy okazji Świąt warto wrócić do tamtych wyjatkowych wydarzeń i obejrzeć je jeszcze raz!

Lublin 2018: Świtkowski triumfuje w Lublinie!

Joanna Kwatera 2018-12-22 20:34
Piąty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie okazał się nie mniej ciekawy niż poprzednie cztery, a kibice na pływalni Aqua Lublin byli świadkami kolejnego rekordowego rezultatu wśród seniorów, a jego autorem był dziś Jan Świtkowski. Ekipa gospodarzy wygrała te fantastyczne zmagania triumfując zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej tej imprezy.

Lublin 2018: Faworyci na czele

Joanna Kwatera 2018-12-22 20:32
Piąty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie okazał się nie mniej ciekawy niż poprzednie cztery, a kibice na pływalni Aqua Lublin byli świadkami kolejnego rekordowego rezultatu w rywalizacji juniorów, tym razem w wykonaniu Aleksandry Knop. W większości wyścigów triumfowali faworyci, a pokaz mocy zaprezentował Radosław Kawęcki.

Lublin 2018: Wasick dopadła rekord!

Joanna Kwatera 2018-12-22 02:22
Czwarty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie rozpoczął się od mocnego uderzenia i mocnym akcentem się zakończył. Dwa rekordy Polski seniorów spięły niejako klamrą piątkową rywalizację, w której błyszczała znakomitą formą po raz kolejny Katarzyna Wilk. W Aqua Lublin kibice byli także świadkami dwóch historycznych wyników wśród juniorów.

Lublin 2018: Chudy dwukrotnie złoty

Joanna Kwatera 2018-12-21 00:39
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie obfitował w kolejne rekordy kraju, tym razem w kategoriach juniorskich. Zwycięstwa odnosili głównie faworyci, choć nie zabrakło też niespodzianek. Wielkie emocje towarzyszyły także rywalizacji sztafet, która przyniosła najwyższe laury gospodarzom. Swoje triumfy świecił dziś na pływalni Aqua Lublin Michał Chudy.

Lublin 2018: Rekordziści z Katowic!

Joanna Kwatera 2018-12-20 03:17
Drugi dzień zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie obfitował w nie mniejsze emocje niż te, które kibice przeżywali w dniu wczorajszym. Pływacy ustanowili pięć nowych rekordów kraju, a fantastyczne występy zaliczyli zawodnicy w rywalizacji sztafetowej na dystansie 4x50m stylem zmiennym mix oraz 4x100m stylem dowolnym.

Lublin 2018: Klasyczne rekordy!

Joanna Kwatera 2018-12-20 01:57
Drugi dzień zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie obfitował w nie mniejsze emocje niż te, które kibice przeżywali w dniu wczorajszym. Pływacy ustanowili pięć nowych rekordów kraju, a niezwykłe popisy swoich umiejętności dali na pływalni Aqua Lublin żabkarze! Zarówno w konkurencji żeńskiej jak i męskiej padły najlepsze wyniki w historii Polski!

Lublin 2018: Niesamowity występ kraulistek!

Joanna Kwatera 2018-12-19 23:55
Drugi dzień zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie obfitował w nie mniejsze emocje niż te, które kibice przeżywali w dniu wczorajszym. Pływacy ustanowili pięć nowych rekordów kraju, a w napięciu trzymała również niesamowita rywalizacja w stylu dowolnym. Tak szybkiego pływania na krajowych podwórku wśród kobiet nie oglądaliśmy już od dawna!

Lublin 2018: Piechotą po rekord!

Joanna Kwatera 2018-12-19 04:36
Od mocnego uderzenia rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasi najlepsi pływacy. Pierwszego dnia zmagań kibice zgromadzeni na pływalni Aqua Lublin byli świadkami aż sześciu nowych rekordów Polski, w tym dwóch seniorskich. Na dystansach rządzili Wojciech Wojdak i Paulina Piechota, która okrasiła swój występ rekordem kraju!

Lublin 2018: Wysyp rekordów na początek!

Joanna Kwatera 2018-12-19 02:57

Od mocnego uderzenia rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasi najlepsi pływacy. Pierwszego dnia zmagań kibice zgromadzeni na pływalni Aqua Lublin byli świadkami aż sześciu nowych rekordów Polski, w tym dwóch seniorskich. Najbardziej wartościowymi wynikami mogli poszczycić się dziś jednak Katarzyna Wasick i Wojciech Wojdak.

MP 15-latków: Niespodziewane rozstrzygnięcia

Joanna Kwatera 2018-12-17 02:12
15-latkowie aż do ostatniego dnia mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej kazali kibicom czekać na rekordy w konkurencjach indywidualnych, ale za to w niedziele ustanowili ich aż dwa. Dziś na listę rekordzistów wpisali się Paweł Uryniuk i Jan Zubik. Najlepszymi zawodnikami tej imprezy zostali Marta Klimek i Michał Daszkiewicz.

Mp 16-latków: Kapitalny występ Jackowskiego!

Joanna Kwatera 2018-12-17 00:44
Ostatniego dnia mistrzostw Polski 16-latków w Gorzowie Wielkopolskim kibice byli świadkami jeszcze jednego rekordowego wyniku, a tym razem jego autorem był Tomasz Jackowski. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław ustanowił go na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym. Kolejne trzy złote krążki wywalczył dziś także Filip Orlicz.

MP 14-latków: Trójka rekordzistów!

Joanna Kwatera 2018-12-16 21:40
Ostatni dzień mistrzostw Polski juniorów 14-letnich zaowocował w następne trzy rekordowe rezultaty. Komplet zwycięstw z najlepszymi wynikami w historii tej kategorii wiekowej odniósł w stylu grzbietowym Filip Kosiński, a kolejne znakomite występy zanotowali Maciej Konarski i Krzysztof Chmielewski.

MP 15-latków: Polonia Warszawa z kolejnym rekordem!

Joanna Kwatera 2018-12-15 23:04
W Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie od piątku w mistrzostwach Polski juniorów rywalizują 15-latkowie, kibice również byli świadkami rekordu Polski, a znów postarały się o niego zawodniczki Polonii Warszawa. Kolejne triumfy odnosili też Paweł Uryniuk i Aleksandra Knop, stając na najwyższym stopniu podium kilkukrotnie.