Polska

Techniczny warsztat pływania kraulem.

Iwona Bohosiewicz 2018-11-03 11:23

Zapraszamy serdecznie do Legionowa k. Warszawy, dnia 18.11.2018, gdzie odbędzie się techniczny warsztat pływania kraulem.

Technika, technika i jeszcze raz technika. To motyw przewodni warsztatu, podczas którego pokażemy, wytłumaczymy i nauczymy zawodników pływać efektywniej i szybciej kraulem.

Cena obejmuje:
- Przekazywanie najnowocześniejszych technik pływackich kraula
- Rejestracja i analiza wideo techniki pływania kraulem
- Ćwiczenia które pozwolą lepiej zrozumieć pływanie kraulem
- Zajęcia teoretyczne

Floating Arena Cup: Szczecińskie zmagania dla Zaborowskiego

Joanna Kwatera 2018-10-29 00:33
Niemal równolegle do pierwszych zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski, odbył się w Szczecinie doroczny Międzynarodowy Meeting Pływacki „Floating Arena Cup”, a w tym roku przypadła już ósma jego edycja. Tradycyjnie już udział w nim dla zawodników MKP Szczecin był sprawą prestiżową, a na starcie można było zobaczyć kadrowiczów Filipa Zaborowskiego czy Karola Ostrowskiego.

Grand Prix w Oświęcimiu: Dopłynął po zwycięstwo

Joanna Kwatera 2018-10-28 11:58
W ostatnim bloku pierwszych w tym sezonie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski prowadzenie w klasyfikacji końcowej zawodów wśród mężczyzn zmieniało się niemal z wyścigu na wyścig, a żaden pływak nie mógł być pewny swojego sukcesu aż do ostatniego wyścigu, w którym losy wygranej rozstrzygnął na swoją korzyść Wojciech Wojdak. Pozycje liderki wśród kobiet utrzymała Alicja Tchórz.

Grand Prix w Oświęcimiu: Chmielewski z rekordem

Joanna Kwatera 2018-10-27 21:13
Popołudniowy blok pierwszego dnia zmagań w Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu potwierdził znakomitą formę Alicji Tchórz na początku sezonu zimowego, a także przyniósł wiele ciekawych pojedynków i solidnych rezultatów. Na pływalni przy ul. Chemików padł również juniorski rekord Polski w konkurencji 200m stylem motylkowym.

Grand Prix w Oświęcimiu: Tchórz już błyszczy!

Joanna Kwatera 2018-10-27 16:34

Pierwszy blok pierwszych w tym sezonie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski obfitował w kilka bardzo znaczących wyników, a „pierwsze skrzypce” o poranku stanowiły pływaczki Juvenii Wrocław. Formą zachwyciła Alicja Tchórz na obu dystansach, w których startowała, pokazując już na początku rozgrywek, że nie będzie łatwo odebrać jej końcowego triumfu w tej imprezie.  

Grand Prix w Oświęcimiu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-10-26 19:03
Czas na dobre rozpocząć sezon zimowy na krajowym podwórku! Już w weekend w Oświęcimiu najlepsi polscy pływacy spotkają się ze sobą podczas zawodów z cyklu Arena Grand Prix. Chyba wszyscy jesteśmy ciekawi, jak wypadnie pierwszy sprawdzian przed najważniejszymi imprezami na krótkim basenie. Sprawdziliśmy więc, na co zwrócić uwagę tym razem.

II Międzynarodowy Miting pływacki w Tychach

Iwona Bohosiewicz 2018-10-23 01:31

W imieniu MKP Wodnik 29  Tychy serdecznie zapraszamy na II Międzynarodowy Miting pływacki w Tychach.
Nagrody dla najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych.
W kategorii OPEN nagrody finansowe w konkurencjach sprinterskich wg. komunikatu zawodów.
Dla zwycięzcy 200 m stylem klasycznym wśród kobiet i mężczyzn nagroda specjalna.
Serdecznie zapraszamy do Tychów

Informacje szczegółowe

Żabkarze pokazali klasę!Sztandera z czwartym czasem w Europie!

Joanna Kwatera 2018-10-20 21:02
Przy znakomitej grze świateł i w radosnej atmosferze rozegrany został drugi dzień XXIX Memoriału Marka Petrusewicza. Autorem najlepszego rezultatu dnia był, jak na te zawody przystało, zwycięzca stumetrówki stylem klasycznym Andrius Sidlauskas. Popisy swoich możliwości dała też Dominika Sztandera, która została najlepszą zawodniczką mitingu.

Majchrzak z Rapsysem na remis

Szymon Gagatek 2018-10-19 23:18

Rywalizacja Kacpra Majchrzaka z reprezentującym Litwę Danasem Rapsysem była jednym z ciekawszych akcentów pierwszego dnia zmagań w XXIX Memoriale Marka Petrusewicza. Na pływalni Obrita we Wrocławiu pojawiło się wielu znakomitych polskich pływaków, którzy w ten sposób zainaugurowali sezon zimowy. Zawody potrwają do soboty.

Silesia Swimming Center

Iwona Bohosiewicz 2018-10-17 00:26
Silesia Swimming Center to projekt Kajetana Załuskiego, którego głównym celem jest szkolenie według najnowocześniejszych technik pływackich oraz wszystkich składowych, które są związane z ostatecznym postępem i sukcesem w wodzie. SSC skierowane jest do pływaków na różnym poziomie zaawansowania, zaczynając od amatorów, przez triathlonistów, aż do zawodników z czołówki krajowej i światowej.

Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM - 2018

Iwona Bohosiewicz 2018-10-15 20:35

Już 3 listopada 2018 w Gliwicach w Krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbędą się zawody pływackie pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM 2018.
Będzie to już trzecia edycja tej bardzo popularnej imprezy pływackiej, która jest pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce rozgrywaną przy alternatywnym oświetleniu obiektu, podczas której rywalizacja sportowa na basenie ma taką oprawę.

Szczęśliwa siódemka w Tarnowskich Górach

Szymon Gagatek 2018-10-09 14:27

Rekordową frekwencją cieszył sie w tym roku VII Międzynarodowy Miting Pływacki w Tarnowskich Górach. W tamtejszym Parku Wodnym pojawiło się aż 366 zawodników, którzy rywalizowali o okazałe nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez organizatorów. Ciekawych wyścigów i dużych emocji do samego końca zawodów nie brakowało. 

Przed nami kolejna sobota w Tarnowskich Górach!

Szymon Gagatek 2018-10-04 13:38

W najbliższą sobotę już po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Miting Pływacki Park Wodny Tarnowskie Góry. Dla wielu pływaków start w pierwszy weekend października będzie okazją do zainaugurowania sezonu zimowego. W tym roku chętnych do startu jest wyjątkowo wielu. Wszystko wskazuje na to, że poprawiony zostanie rekord frekwencji!

Pomóżmy polskim ratownikom wodnym wyjechać na Mistrzostwa Świata!

Iwona Bohosiewicz 2018-09-30 00:15

Sportowe Ratownictwo Wodne ma w Polsce bardzo bogate tradycje.
Mieliśmy w swojej historii medalistów i rekordzistów świata, mieliśmy drużynę, z którą nie umieli sobie poradzić na całym świecie, mieliśmy zawodników, którzy budzili szacunek i podziw gdziekolwiek nie pojawiliby się na starcie.
W latach 90-tych sukcesy trochę ucichły Ratowniczy Sport nam troszkę odpłynął.

IX Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania za nami

Joanna Kwatera 2018-09-25 15:49
Coroczna Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa w Krakowie to bez wątpienia największe forum pływackie w naszym kraju. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja tego wydarzenia. Do stolicy Małopolski przyjechało kilkuset trenerów, chcących poszerzyć swoją wiedzę i wymienić się doświadczeniem z kolegami po fachu.

Czas na rekord Guinnessa w Zatoce Sportu!

Szymon Gagatek 2018-09-07 21:11
Już w ten weekend w Zatoce Sportu prawie 2000 chętnych zaatakuje rekord Guinnessa w kategorii "największa liczba osób, która przepłynie jedną długość basenu 25m w 24-godzinnej sztafecie". Przed rozpoczęciem wielkiego święta z okazji Światowego Dnia Marzyciela przeczytajcie rozmowę z Adamem Jerzykowskim - pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia.

Zostań częścią rekordu Guinnessa!

Szymon Gagatek 2018-08-29 11:23
Już za 10 dni, dokładnie 8 września 2018 roku, w łódzkiej Zatoce Sportu, a więc jednym z najnowocześniejszych basenów w samym sercu Polski, podjęta zostanie próba ustalenia rekordu Guinnessa… której możesz być częścią! Wszystko za sprawą pomysłu fundacji Swim For a Dream, nad którym z wielką przyjemnością objęliśmy patronat medialny.

OOM 2018: Kto na czele w Gliwicach?

Dagmara Macner 2018-07-23 00:06
Trzy dni zmagań podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży za nami. Wiemy już kto stawał na podium najczęściej oraz kto z Gliwic wyjedzie w workiem medali. Faworyci nie zawiedli. Punktację klubową wygrała ekipa G-8 Bielany Warszawa.