Polska

Otylia Jędrzejczak w Międzynarodowej Galerii Sław!

Szymon Gagatek 2019-01-16 00:07

Jedyna złota medalistka olimpijska w historii polskiego pływania, mistrzyni i rekordzistka globu, Otylia Jędrzejczak, trafi w tym roku do Międzynarodowej Galerii Sław Pływania (International Swimming Hall of Fame)! Ceremonia wprowadzenia do grona wybitnych osobistości świata sportów wodnych odbędzie się w Fort Lauderdale na Florydzie w połowie maja.

Władze ISHOF postanowiły wyróżnić Polkę za jej wybitne osiągnięcia na przestrzeni wielu lat pięknej kariery. Trzy medale igrzysk w Atenach, w tym złoto na 200 m stylem motylkowym, triumfy na mistrzostwach świata w Barcelonie i Montrealu, trzy rekordy globu i osiem tytułów mistrzyni Europy to tylko niektóre z najważniejszych sukcesów legendy naszego pływania. Nic więc dziwnego, że Jędrzejczak znalazła się w gronie znakomitych postaci, które w maju dołączą do Galerii Sław.

Wśród wyróżnionych osób jest również wybitna niemiecka sprinterka Britta Steffen, specjalizująca się w stylu zmiennym Australijka Stephanie Rice oraz znany doskonale wszystkim fanom pływania Amerykanin Jason Lezak, którego skuteczny pościg za Alainem Bernardem na ostatniej zmianie sztafety 4x100 m stylem dowolnym podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie na dobre zapisał się w historii pływania.

Ceremonię wprowadzenia wymienionych postaci do Galerii Sław zaplanowano na sobotę, 18 maja.