Świat

NCAA: Fantastyczny występ Ostrowskiej

Szymon Gagatek 2014-03-14 18:25

Rewelacyjny występ zanotowała Agnieszka Ostrowska drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach II Dywizji NCAA. Polka zajęła drugie miejsce na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, a także wraz z koleżankami z Uniwersytetu Drury zdobyła tytuł w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym 4x50 jardów stylem dowolnym wywalczył też wczoraj Daniel Rzadkowski.

NCAA: Kolejne szanse

Szymon Gagatek 2014-03-13 19:54

Za nami już druga sesja kwalifikacyjna Mistrzostw II Dywizji NCAA. W Genevie rywalizuje siedmioro Polaków. Wieczorem kolejną szansę na tytuły mistrzowskie będzie miała Agnieszka Ostrowska, która dziś bardzo dobrze spisała się w kwalifikacjach na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, a także w rywalizacji sztafetowej. Okazję na zwycięstwa będą miały również męskie ekipy Drury, z Danielem Rzadkowskim i Kacprem Pełczyńskim.

NCAA: Pierwsze sukcesy!

Szymon Gagatek 2014-03-13 19:29

Dwa mistrzostwa NCAA, trzy drugie miejsca i jedno trzecie - to w telegraficznym skrócie największe sukcesy naszych zawodników podczas pierwszego dnia czempionatu drugiej dywizji amerykańskiej ligi akademickiej. W Genevie na najwyższym stopniu podium stawali wczoraj Agnieszka Ostrowska i Piotr Jachowicz. Oboje byli członkami drużyn, które zajmowały pierwsze miejsca w wyścigach sztafetowych 4x50 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Kolejne trofeum Tarczyńskiego

Szymon Gagatek 2014-03-11 19:55

Uniwersytet Kalifornijski, z Marcinem Tarczyńskim w składzie, obronił w ubiegłym tygodniu tytuł mistrzów konferencji Pacific-12. Polak odegrał istotną rolę w swoim zespole, zdobywając cenne punkty w stylu motylkowym. Po raz pierwszy w historii zwycięstwem Missouri State zakończyły się natomiast mistrzostwa MAC. Wśród tych, którzy mogli się cieszyć z sukcesu był inny nasz zawodnik, Michał Bulak.

NCAA: Polacy tworzą historię Virginia Tech

Szymon Gagatek 2014-03-07 21:06

Męski zespół Virginia Tech napisał w ubiegłym tygodniu najpiękniejszy pływacki rozdział w historii szkoły. Zawodnicy z Blacksburg po raz pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrzowski podczas czempionatu ACC (Atlantic Coast Conference), minimalnie wyprzedzając North Carolina State University. Tego sukcesu nie byłoby bez naszych zawodników. Wielki triumf stał się również udziałem Jana Świtkowskiego i Michała Szuby.

NCAA: Wilk kontra Franklin

Szymon Gagatek 2014-03-06 19:50

Za nami kolejny tydzień zmagań w amerykańskiej lidze NCAA. Zbliżamy się do końca sezonu, w ostatnich dniach amerykańskie uczelnie rywalizowały ze sobą w mistrzostwach poszczególnych konferencji. Dla wielu zawodników była to ostatnia szansa na wywalczenie przepustek na czempionat ligi. Tradycyjnie, nie zabrakło polskich akcentów. Podsumowanie ozpoczynamy od pań.

NCAA: Cieślak na fali

Szymon Gagatek 2014-02-26 20:42

Niemal półtora tysiąca osób na trybunach oglądało drugi z rzędu i trzydziesty piąty w historii triumf pływaków Uniwersytetu Florydy w mistrzostwach SEC (Southeastern Conference). Wśród zawodników Gators, którzy mogli się cieszyć z tego sukcesu było dwóch Polaków: znajdujący się w znakomitej dyspozycji Marcin Cieślak i pływający coraz szybciej po kontuzji Paweł Werner.

NCAA: Paluszek jedzie do Minneapolis!

Szymon Gagatek 2014-02-25 20:56

To był kolejny świetny występ Weroniki Paluszek w Stanach Zjednoczonych. Polska pływaczka wzięła udział w mistrzostwach ACC (Atlantic Coast Conference) i wypełniła indywidualne minimum A na kończące sezon zmagania najlepszych zawodników ligi NCAA. Tym samym definitywnie zapewniła sobie start na zawodach, które odbędą się w Minneapolis od 20 do 22 marca.

NCAA: Jachowicz już w formie

Szymon Gagatek 2014-02-20 18:27

W ubiegłym tygodniu nie tylko Agnieszka Ostrowska zaprezentowała się znakomicie za oceanem. Uczynił to również Piotr Jachowicz, który zaliczył świetne występy podczas mistrzostw GLIAC (Great Lake Intercollegiate Athletic Conference), wypełniając między innymi minimum A na Mistrzostwa II Dywizji NCAA w rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Jego uczelnia po raz czwarty z rzędu okazała się najlepsza w całej konferencji.

NCAA: Rekord Ostrowskiej!

Szymon Gagatek 2014-02-17 11:11

W pływackiej lidze NCAA zbliżamy się już powoli do ostatecznych rozstrzygnięć. W ubiegłym tygodniu na dobre ruszyła karuzela związana z mistrzostwami poszczególnych konferencji. Podczas czempionatu konferencji The Great Lakes Valley znakomicie spisała się Agnieszka Ostrowska, która poprawiła rekord drugiej dywizji na dystansie 200 jardów stylem klasycznym!

Duel in the Pool: Imperium kontratakuje... I wygrywa!

Szymon Gagatek 2013-12-22 20:22

Tegoroczna edycja zawodów Duel in the Pool przejdzie do historii pływania, a tak emocjonująca końcówka może się nie powtórzyć już nigdy. Po piątkowym słabym występie Amerykanów, w sobotę zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych wzięli się do odrabiania strat i po rozegraniu wszystkich konkurencji mieliśmy remis! O tym, kto zwycięży w całym mitingu, musiał zadecydować specjalny, dodatkowy wyścig...

Czerniak na podium Salnikov Cup

Szymon Gagatek 2013-12-22 00:33

Za nami już siódma edycja Salnikov Cup, zawodów rozgrywanych na cześć najlepszego długodystansowego pływaka świata przełomu lat 70. i 80., a obecnie prezesa rosyjskiego związku pływackiego, Vladimira Salnikova. Podczas drugiego dnia zmagań w St. Petersbugru doczekaliśmy się miejsca na podium, wywalczonego przez Konrada Czerniaka na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Duel in the Pool: Houston, mamy problem!

Szymon Gagatek 2013-12-21 00:15

To miał być pierwszy w historii wyrównany pojedynek pomiędzy zespołem Europy a pływakami ze Stanów Zjednoczonych, w którym losy spotkania będą się ważyć do ostatnich wyścigów. Poprzednie dwa starcia zdecydowanie wygrywali Amerykanie, ale tym razem składy obu ekip wydawały się dużo bardziej wyrównane. Po pierwszym dniu zawodów Duel in the Pool w Glasgow na zdecydowanym prowadzeniu są jednak reprezentanci... Starego Kontynentu!

Czerniak wybrał St. Petersburg

Szymon Gagatek 2013-12-20 16:10

Konrad Czerniak zrezygnował ostatecznie ze startu w zawodach Duel in the Pool, które jutro rozpoczną się w Glasgow i udał się do Rosji, by tam wystąpić w mitingu Salnikov Cup. Dokładnie w tym samym kierunku udał się również Paweł Korzeniowski. To właśnie dlatego obu nie oglądamy na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rywalizację w St. Petersburgu rozpoczęli jednak niezbyt udanie.

NCAA: Sezon na półmetku - część 2.

Szymon Gagatek 2013-12-11 21:10

W ubiegłym tygodniu najważniejszą pływacką imprezą w Stanach Zjednoczonych były zimowe mistrzostwa kraju, które odbyły się w Knoxville. Wśród wielkich gwiazd: Missy Franklin, Katie Ledecky, czy też Matta Greversa, znaleźli się również Polacy, na czele z Marcinem Tarczyńskim. Polak niespodziewanie najlepiej poradził sobie na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Sezon na półmetku - część 1.

Szymon Gagatek 2013-12-11 19:23

Po tygodniowej przerwie rozgrywki w NCAA znów nabrały tempa. Zbliżamy się do półmetka sezonu 2013/2014, a zatem wiele zespołów bierze udział w mitingach zaproszeniowych. W ubiegłym tygodniu w Texas Invitational wzięła udział drużyna Katarzyny Wilk i Michała Domagały, Uniwersytet Południowej Kalifornii. Z Austin, gdzie w marcu odbędą się mistrzostwa ligi, polscy zawodnicy wrócili z "workiem" minimów, wywalczonych zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach.

Czerniak znów najlepszy

Szymon Gagatek 2013-12-03 12:09

Ostatni dzień Mistrzostw Hiszpanii, które odbywały się w Castellon, przyniósł Konradowi Czerniakowi kolejne trzy medale. Nasz reprezentant zwyciężył na dystansie 100 m stylem dowolnym, dwukrotnie stawał też na drugim stopniu podium. Nie udało mu się jednak uzyskać kolejnych minimów na Mistrzostwa Europy w Herning.

Czerniak Mistrzem Hiszpanii, rekord świata Belmonte!

Szymon Gagatek 2013-11-29 23:46

W Castellon rozpoczęły się dziś Zimowe Mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie (25m). Już pierwszego dnia błysnął Konrad Czerniak, który wywalczył łącznie aż trzy medale! Doczekaliśmy się również nowego rekordu świata na dystansie 1500 m stylem dowolnym wśród kobiet. Jego autorką została Mireia Belmonte Garcia.