Sawrymowicz wygrywa na 1 mile

Daniel Biś 2014-06-15 22:10

Mateusz Sawrymowicz ponownie najszybszy w wyścigu na 1 mile na wodach otwartych. Tym razem podczas zawodów Flowers Sea Swim.

Czerniak i Korzeniowski najlepsi w Canet-en-Roussillon

Szymon Gagatek 2014-06-12 21:46

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski odnieśli zwycięstwa podczas drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które zostały zorganizowane tradycyjnie w Canet-en-Roussillon. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego okazał się najlepszy w wyścigu sprinterskim stylem motylkowym, będąc blisko poprawienia rekordu Polski, natomiast Korzeniowski był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m delfinem.

Tego już nikt nie zatrzyma! Phelps wraca za dziesięć dni!

Szymon Gagatek 2014-04-14 23:21

Wielki powrót staje się faktem! Powrót Michaela Phelpsa do startów został dziś oficjalnie potwierdzony przez amerykańską federację. Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wystąpi na rozpoczynających się już za dziesięć dni zawodach Grand Prix USA w miejscowości Mesa. Będzie to pierwszy start Phelpsa od czasu Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Lonydnie niemal dwa lata temu.

Pierwszy skalp Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-04-11 18:29

Drugi dzień Mistrzostw Hiszpanii w Palma de Mallorca Konrad Czerniak zaliczy zapewne do bardzo udanych. Polak wystartował dziś na dystansie 100 m stylem motylkowym i dołożył do swojej bogatej kolekcji kolejny złoty medal, pierwszy wywalczony na tegorocznym wiosennym czempionacie! Na Majorce padł dziś również jeden rekord Hiszpanii, a świetnym występem popisała się Mireia Belmonte Garcia.

Szesnastka Duńczyków w Berlinie

Szymon Gagatek 2014-04-10 13:44

Po Danish Open poznaliśmy pierwszą kadrę narodową, która zaprezentuje się podczas Mistrzostw Europy na długim basenie (50 m). Duńczycy do Berlina przyślą szesnastoosobową reprezentację, na czele z wielkimi gwiazdami kobiecego pływania.

Sawrymowicz dziewiętnasty w Cancun

Szymon Gagatek 2014-04-06 21:10

Mateusz Sawrymowicz zajął dziewiętnaste miejsce w swoim debiucie w zawodach z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na otwartym akwenie, organizowanych przez Światową Federację Pływacką (FINA). W meksykańskim Cancun zjawiło się wielu znakomitych zawodników ze światowej czołówki, którzy rywalizowali ze sobą na olimpijskim dystansie 10 km. Zwyciężyli Thomas Lurz z Niemiec i Włoszka, Martina Grimaldi.

NCAA: Zakończyli z klasą

Szymon Gagatek 2014-03-30 16:08

Uniwersytet Kalifornijski po raz trzeci w ostatnich czterech latach sięgnął po tytuł mistrzowski ligi NCAA. Trzeciego dnia czempionatu w Austin, kończącego akademicki sezon pływacki za oceanem, zawodnicy Dave'a Durdena spisywali się znakomicie i nie dali szans na nawiązanie walki gospodarzom. Swoją przygodę z pływaniem w NCAA zakończyli w nocy trzej Polacy: Marcin Cieślak, Marcin Tarczyński i Jan Daniec. Cieślak i Tarczyński spisali się znakomicie, zajmując drugie i trzecie miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Polska szarża

Szymon Gagatek 2014-03-29 20:08

Zakończyła się ostatnia sesja kwalifikacyjna Mistrzostw NCAA mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że to właśnie rano wygrywa się lub przegrywa całe zawody kończące ligowy sezon, ale dzisiejsza rywalizacja nie dała nam jeszcze zbyt wielu odpowiedzi, która z drużyn zdobędzie tytuł. W sobotnich finałach zobaczymy dwóch Polaków. Marcin Cieślak wszedł do najlepszej ósemki na dystansie 200 jardów stylem motylkowym z drugim czasem, fantastyczny występ zaliczył również Marcin Tarczyński. Polski wieczór w Austin? Nie mamy nic przeciwko!

NCAA: Wielkie emocje w Austin, Cieślak znów nie do zatrzymania

Szymon Gagatek 2014-03-29 13:23

To była szalona noc! Drugiego dnia Mistrzostw NCAA w Austin padały rekordy, sytuacja w walce o tytuł zmieniała się z konkurencji na konkurencję, a Marcin Cieślak po raz kolejny pokazał, że swoją przygodę z akademicką ligą chce zakończyć w najlepszym możliwym stylu. Polak, po pięknym pościgu za rywalami, zwyciężył w rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem motylkowym i dziś powalczy o potrójną koronę!

NCAA: Cordes z nowym rekordem, Cieślak w kolejnym finale

Szymon Gagatek 2014-03-28 19:56

Kevin Cordes był największą gwiazdą drugiej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw NCAA, które odbywają się w Austin, w stanie Teksas. Amerykański żabkarz już rano poprawił rekord Ameryki na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Kolejny udany występ zaliczył natomiast Marcin Cieślak, który zakwalifikował się do finału A na 100 jardów stylem motylkowym. Niewiele do miejsca w pierwszej ósemce tej konkurencji zabrakło Marcinowi Tarczyńskiemu.

NCAA: Wystarczy tych drugich miejsc! Cieślak jak Phelps

Szymon Gagatek 2014-03-28 10:44

Dwa lata temu Marcin Cieślak przegrał walkę o tytuł Mistrza NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym tylko z Marcinem Tarczyńskim. W ubiegłym roku był drugi we wszystkich swoich indywidualnych startach. W czwartek wreszcie mu się udało! Polak zaprezentował się znakomicie i wygrał rywalizację na 200 jardów stylem zmiennym. Na najwyższym stopniu podium zawodów w Austin stanął również Marcin Tarczyński!

NCAA: Cieślak rozpoczyna z wysokiego C!

Szymon Gagatek 2014-03-27 20:08

W Austin rozpoczęły się dziś Mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn. Za nami pierwsza sesja poranna, ale już teraz możemy przekazać Wam znakomite informacje. Marcin Cieślak przygotował na swój ostatni występ w lidze REWELACYJNĄ formę! Polak w pięknym stylu zwyciężył w kwalifikacjach na dystansie 200 jardów stylem zmiennym i pomógł swojej drużynie uzyskać najlepszy czas w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Paluszek dziesiąta, Wilk z życiówką, Georgia z tytułem

Szymon Gagatek 2014-03-23 23:25

Kolejne kobiece Mistrzostwa NCAA zakończone! Najlepsze zawodniczki studiujące w Stanach Zjednoczonych przez trzy dni rywalizowały ze sobą w Minnesocie. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu kropkę nad "i" postawiły zawodniczki Uniwersytetu Georgia, pieczętując zdobycie drugiego z rzędu tytułu najlepszej drużyny akademickiej ligi. Dziesiąte miejsce na dystansie 200 jardów stylem klasycznym wywalczyła Weronika Paluszek, a Katarzyna Wilk bardzo dobrze spisała się w wyścigu sztafetowym.

NCAA: Georgia bliżej tytułu

Szymon Gagatek 2014-03-22 12:44

Dwudziesty pierwszy marca to dzień, w którym Missy Franklin wywalczyła pierwszy w swojej karierze tytuł Mistrzyni NCAA. Amerykanka okazała się najlepsza na dystansie 200 jardów stylem dowolnym, bijąc przy okazji rekord Ameryki. Gwiazdą wieczoru okazała się również Breeja Larson, zwyciężając w wielkim stylu 100 jardów stylem klasycznym. W tej konkurencji piętnaste miejsce zajęła Weronika Paluszek.

NCAA: MacLean szybsza od Franklin

Szymon Gagatek 2014-03-21 10:45

Bardzo wyrównane pojedynki, kilka rekordów ligi i dominacja Uniwersytetu Georgia w klasyfikacji punktowej - tak w największym skrócie wyglądała pierwsza sesja finałowa Mistrzostw NCAA, które odbywają się w Minnesocie. Gwiazdą dnia została Brittany MacLean, która na dystansie 500 jardów stylem dowolnym pokonała samą Missy Franklin!

NCAA: Kobiety ruszyły do walki

Szymon Gagatek 2014-03-20 21:36

University of Minnesota Aquatics Center to miejsce, w którym przez najbliższe trzy dni toczyć się będzie walka o kolejny tytuł mistrzowski w pływackiej lidze NCAA. Najlepsze zawodniczki uczące się na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych dziś rozpoczęły zmagania. Wśród nich wielkie gwiazdy, takie jak Missy Franklin czy też Elizabeth Pelton, ale także Polki.

NCAA: Ostrowska pieczętuje sukces Drury rekordem ligi!

Szymon Gagatek 2014-03-17 23:15

Uniwersytet Drury obronił wywalczone przed rokiem tytuły mistrzów II Dywizji NCAA, zarówno wśród kobiet, jak i w rywalizacji mężczyzn. Triumf żeńskiej ekipy przypieczętowała Agnieszka Ostrowska. Polka po raz kolejny zaprezentowała rewelacyjną formę, zwyciężając na dystansie 200 jardów stylem klasycznym i bijąc przy okazji rekord ligi w tej konkurencji!

NCAA: Drury coraz bliżej obrony tytułów

Szymon Gagatek 2014-03-15 23:32

Uniwersytet Drury prowadzi po trzech dniach rywalizacji w Mistrzostwach II Dywizji NCAA i zmierza po obronę tytułów wywalczonych w ubiegłym roku zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W zawodach, które odbywają się w Genevie (w stanie Ohio) po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Agnieszka Ostrowska, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Wśród mężczyzn na drugiej pozycji w tej konkurencji znalazł się Piotr Jachowicz.