Świat

NCAA: Gators wciąż niepokonani

Szymon Gagatek 2014-10-17 18:45

Drużyna Pawła Wernera, Uniwersytet Florydy, pozostaje niepokonana w tym sezonie rozgrywek akademickich w lidze NCAA. Tym razem Gators pokonali Uniwersytet Kentucky, z którym nie przegrali jeszcze nigdy w historii, a Polak odniósł dwa indywidualne zwycięstwa: na 50 i 100 jardów stylem dowolnym. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 164-128 dla podopiecznych Gregga Troy'a.

NCAA: Danielewski Pływakiem Tygodnia w Horizon League!

Szymon Gagatek 2014-10-15 18:23

Już jutro rozpocznie się kolejny tydzień zmagań na akademickich pływalniach w Stanach Zjednoczonych. Swój oficjalny debiut zaliczą w ten weekend między innymi Klaudia Naziębło, Jan Urbaniak i Paweł Furtek. Tymczasem, jeszcze za swoje ubiegłotygodniowe występy wyróżniony został Aleksander Danielewski. Zawodnik Uniwersytetu Oakland został wybrany Pływakiem Tygodnia w konferencji Horizon League.

NCAA: Kolejne zwycięstwa Polaków

Szymon Gagatek 2014-10-12 21:41

Jerzy Twarowski i Barbara Wasilewska dopiero rozpoczynają przygodę z pływaniem za oceanem. W sobotę oboje wzięli udział w wewnątrzuczelnianych zawodach pokazowych swoich uczelni. Wasilewska już na początku sezonu pokazała, że powinna być wiodącą zawodniczką długodystansową w drużynie z północnego Teksasu. Dobrze spisywali się też pozostali Polacy.

NCAA: Szybki Werner, rekordowy Danielewski

Szymon Gagatek 2014-10-12 14:26

Paweł Werner kontynuuje dobrą passę z All-Florida Invitational. W spotkaniu z Louisiana State University Polak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem dowolnym i pomógł kolegom w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa nad rywalami. Rekordem obiektu w Milwaukee popisał się natomiast zawodnik Uniwersytetu Oakland, Aleksander Danielewski!

NCAA: Dominacja Wilk w starciu z Washington State

Szymon Gagatek 2014-10-10 19:50

Kobieca drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii udanie rozpoczęła sezon w lidze NCAA. Zawodniczki Trojans pokonały 150-106 ekipę Washington State University. Spory wkład w ten sukces miała nasza reprezentantka, Katarzyna Wilk, która indywidualnie wygrała rywalizację na 50 i 100 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Werner oczarował Troya!

Szymon Gagatek 2014-10-08 00:22

Sezon rozgrywek NCAA rozkręca się na dobre! Już w poprzednim tygodniu część uczelni przystąpiła do zmagań, w ten weekend do gry weszło znacznie więcej uniwersytetów, wśród których znalazły się i takie, w których na co dzień trenują Polacy. Mocnym uderzeniem rok akademicki rozpoczął Paweł Werner, który swoimi występami na All Florida Invitational oczarował nawet swojego trenera, słynnego Gregga Troy'a!

Mistrzostwa świata nie dla Phelpsa!

Szymon Gagatek 2014-10-06 23:22

Amerykańska Federacja Pływacka (USA Swimming) okazała się bardzo surowa dla Michaela Phelpsa. Amerykanin, który w ubiegłym tygodniu został przyłapany na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, został zawieszony na sześć miesięcy, stracił stypendium, ale przede wszystkim został wycofany z kadry narodowej na mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w Kazaniu!

Phelps odpocznie od pływania. Jak długo?

Szymon Gagatek 2014-10-06 20:54

Ubiegłotygodniowe zatrzymanie Michaela Phelpsa za jazdę po alkoholu wciąż odbija się szerokim echem, nie tylko w pływackim świecie. Wydarzenie to niesie za sobą również konsekwencje, także dla samego zawodnika z Baltimore. Amerykanin postanowił poinformować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zamierza na jakiś czas odpocząć od pływania.

Phelps aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

Szymon Gagatek 2014-10-01 01:07

Michael Phelps został dziś w godzinach porannych czasu amerykańskiego aresztowany przez amerykańską policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (DUI - driving under the influence). Pływak z Baltimore został przyłapany w swojej rodzinnej miejscowości, łamiąc kilka przepisów drogowych.

PŚ: Czerniak z rekordem, cztery medale Polaków!

Szymon Gagatek 2014-08-27 21:07

Emocje po Mistrzostwach Europy i Pacyfiku jeszcze nie zdążyły opaść, a najlepsi zawodnicy globu już rozpoczęli walkę w Pucharze Świata - najważniejszym cyklu zawodów pływackich w roku, które odbywają się na krótkim basenie (25 m). Niespełna trzy dni po zakończeniu berlińskiego czempionatu w katarskiej Dausze stawiła się trójka Polaków: Aleksandra Urbańczyk, Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Pierwszego dnia spisali się znakomicie, łącznie czterokrotnie stanęli na podium, a Czerniak poprawił rekord kraju na dystansie 100 m stylem dowolnym!

Pan Pacs - Podsumowanie (2): Phelps już rządzi na Pacyfiku

Szymon Gagatek 2014-08-27 01:20

Michael Phelps po swoim powrocie do pływania solidnie realizuje każdy kolejny punkt planu, który nakreślili sobie razem z Bobem Bowmanem. Najpierw był efektowny powrót na Grand Prix USA, później udany występ na mistrzostwach kraju, a w ubiegłym tygodniu najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wystąpił na swojej pierwszej międzynarodowej imprezie po wznowieniu kariery. I wrócił z niej z workiem medali!

BLN2014: Piękne zakończenie! Czerniak wicemistrzem Europy, sztafeta z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2014-08-24 23:20

Konrad Czerniak zakończył pływackie Mistrzostwa Europy w Berlinie mocnym akcentem. Polak wywalczył srebro na dystansie 50 m stylem dowolnym. Do tego pomógł sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zająć wysokie, szóste miejsce. Nasi reprezentanci zakończyli czempionat Starego Kontynentu z czterema medalami.

Brytyjska fala talentów, Peaty z rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2014-07-29 01:43

Wygląda na to, że Brytyjczycy przez najbliższe lata będą mieli wiele pociechy ze swoich pływaków. Na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow swoją wartość pokazują bowiem kolejni młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej reprezentacji. Dziś gwiazdą dnia został Adam Peaty. Choć zdobył "tylko" srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym, poprawił pierwszy podczas tych zawodów rekord Europy!

Pięć medali Czerniaka w mistrzostwach Hiszpanii

Szymon Gagatek 2014-07-21 16:50

W niedzielę zakończyły się letnie mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na długim basenie (50 m), które zorganizowano w Barcelonie. W stawce nie zabrakło trenującego na co dzień na półwyspie Iberyjskim Konrada Czerniaka, który na podium zawodów stawał pięciokrotnie, wygrywając rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym i motylkowym!

Kolejne zwycięstwo Phelpsa

Szymon Gagatek 2014-07-12 13:47

Michael Phelps po swoim powrocie do pływania nie przestaje zadziwiać! Amerykanin wystartował w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na dystansie 100 m stylem motylkowym w zawodach Bulldog Grand Slam w Athens (w stanie Georgia) i odniósł kolejne zwycięstwo, uzyskując swój najlepszy wynik po wznowieniu kariery, drugi w tym roku na świecie!

Kromowidjojo nie wystartuje w Berlinie!

Szymon Gagatek 2014-07-06 14:57

Na oficjalnej stronie Holenderskiego Związku Pływackiego (KNZB) pojawiła się informacja, że Ranomi Kromowidjojo nie wystartuje na sierpniowych Mistrzostwach Europy na długim basenie, które odbędą się w Berlinie. Mistrzyni olimpijska na 50 i 100 m stylem dowolnym z Londynu uznała, że taki wybór będzie korzystniejszy w kontekście przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro.

Phelps coraz szybszy

Daniel Biś 2014-06-22 14:54

W Santa Clara trwa finałowe Grand Prix USA 2014. Po raz kolejny na starcie zameldował się Michael Phelps udowadniając, że w dalszym ciągu stać go na wielkie pływanie. W Kalifornii wystartowała również Melissa Franklin, dla której było to pierwsze Grand Prix w tym sezonie.

 

Powtórka z Canet-en-Roussillon, Czerniak i Korzeniowski wygrywają w niedzielę

Szymon Gagatek 2014-06-15 23:07

Podobnie jak w Canet-en-Roussillon, drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które odbyły się w Barcelonie, zwyciężali Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Trenujący na co dzień w Hiszpanii Czerniak okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem motylkowym, natomiast zawodnik AZS AWF Warszawa wyprzedził wszystkich rywali na 200 m stylem dowolnym.