Świat

NCAA: Kolejne minima na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-11-25 22:19

Bardzo intensywny weekend polscy pływacy w Stanach Zjednoczonych mają już za sobą. Zakończyły się ostatnie mitingi zaproszeniowe z udziałem naszych zawodników, którzy przez ostatnie dni spisywali się doskonale. Nie inaczej było w niedzielę, do czego przyczynił się głównie Marcin Cieślak, zapewniając sobie kolejne minimum A na Mistrzostwa NCAA w konkurencji sztafetowej.

NCAA: Wielki progres

Szymon Gagatek 2013-11-24 19:49

Jeżeli ktoś wciąż ma niedosyt dobrych wiadomości zza oceanu, szybko dostarczamy kolejne! Jak w dwa tygodnie poprawić swój najlepszy czas w sezonie na dystansie 200 jardów stylem klasycznym o pięć sekund? Weronika Paluszek doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Polka również ostatniego dnia zawodów Hokie Fall Invitational pokazała, że znajduje się obecnie w świetnej dyspozycji.

NCAA: Skuteczny powrót, Werner już z minimum!

Szymon Gagatek 2013-11-24 18:17

Znakomita passa polskich pływaków w Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze. Drugiego dnia zawodów Ohio State Invitational znakomitym wynikiem na 100 jardów stylem motylkowym popisał się Marcin Cieślak. Zaimponował też Paweł Werner, który dopiero wrócił po kontuzji i już zdążył wywalczyć minimum B na Mistrzostwa NCAA!

NCAA: Rozpływając się w zachwytach

Szymon Gagatek 2013-11-23 19:09

Nie sposób przejść obojętnie wobec wyczynów naszych zawodników w tym sezonie ligi NCAA. Polscy pływacy, którzy stanowią o sile poszczególnych zespołów, już w połowie sezonu prezentują się znakomicie i prowadzą swoje drużyny do kolejnych zwycięstw. Świetny występ w barwach Virginia Tech na zawodach Hokie Fall Invitational kontynuowali wczoraj Weronika Paluszek i Jan Świtkowski.

NCAA: Powrót Wernera, Cieślak już z biletem do Austin!

Szymon Gagatek 2013-11-23 14:57

W piątek w lidze NCAA rozpoczęły się kolejne mitingi zaproszeniowe. Pierwszego dnia Ohio State Invitational minimum A na Mistrzostwa NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym uzyskał Marcin Cieślak. Do rywalizacji, po kontuzji i operacji, wrócił natomiast Paweł Werner.

NCAA: Virginia Tech na fali

Szymon Gagatek 2013-11-22 23:54

W pływackiej lidze NCAA rozpoczął się okres trzydniowych mitingów zaproszeniowych (tzw. Invitationals), w których rywalizuje ze sobą większa liczba uniwersytetów. Już w czwartek w zmaganiach na terenie całych Stanów Zjednoczonych wzięło udział kilkoro Polaków. Najlepiej radzili sobie nasi reprezentanci startujący w barwach Virginia Tech.

NCAA: Tydzień odpoczynku

Szymon Gagatek 2013-11-20 00:33

W ubiegłym tygodniu w pływackich rozgrywkach ligi NCAA działo się niewiele. Najlepsi zawodnicy startujący w Stanach Zjednoczonych skupili się na występie w Grand Prix USA w Minneapolis. Mimo to, polskich akcentów w akademickich mitingach nie zabrakło. Aleksander Danielewski i Karolina Wartalowicz godnie reprezentowali barwy swoich uczelni.

Stało się! Phelps wraca!

Szymon Gagatek 2013-11-14 23:44

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła dziś statystyki dotyczące badań przeprowadzonych w trzecim kwartale tego roku (1 lipca - 30 września). Wśród wielu nazwisk figuruje jedno, które wzbudzało ostatnio sporo emocji. Tak, to nie żart - na liście znajduje się Michael Phelps! Wszystko wskazuje na to, że najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wraca do pływania!!!

NCAA: Paluszek coraz szybsza

Szymon Gagatek 2013-11-14 10:32

Weronika Paluszek radzi sobie lidze NCAA coraz lepiej. Polka, w pojedynku z Notre Dame University i Pittsburgh University, zanotowała najlepsze w tym sezonie rezultaty na dystansach 100 i 200 jardów stylem klasycznym. Dobrą postawą wykazali się również jej dwaj koledzy z Virginia Tech: Jan Świtkowski i Michał Szuba.

NCAA: Wilk z minimum A w sztafecie, debiut Domagały!

Szymon Gagatek 2013-11-13 21:40

W ubiegłym tygodniu Katarzyna Wilk pokazała, że jest bardzo ważnym ogniwem sztafet Uniwersytetu Południowej Kalifornii i, jako pierwsza z naszych reprezentantów za oceanem, zapewniła sobie występ w marcowych Mistrzostwach NCAA! Po raz pierwszy w drużynie Trojans wystartował natomiast Michał Domagała. Debiut Polaka, który w tym roku rozpoczął naukę na studiach, wypadł na tyle dobrze, że może się już pochwalić minimami B na zawody w Austin uzyskanymi w dwóch konkurencjach.

To już pewne! Duel in the Pool bez Lochte'ego

Szymon Gagatek 2013-11-11 17:20

Kilka dni temu amerykańscy fani pływania wstrzymali oddech. Świat obiegła informacja o poważnej kontuzji ich najlepszego zawodnika, Ryana Lochte'ego. Uraz lewego kolana spowodowała fanka, która rzuciła się na niego na ulicy, doprowadzając do jego upadku. Pod znakiem zapytania stanęły jego występy w sezonie zimowym. Obawy potwierdziły się i pięciokrotny Mistrz Olimpijski nie wystąpi m. in. na zawodach Duel in the Pool w Glasgow.

PŚ: Czerniak o krok od rekordu Polski

Szymon Gagatek 2013-11-09 14:22

Wielkimi krokami zbliża się do końca tegoroczny cykl Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m). Siódmym miastem, do którego zawitali najlepsi pływacy świata jest Tokio. Podczas pierwszej sesji finałowej zawodów w stolicy Japonii wspaniałym wynikiem na dystansie 100 m stylem dowolnym popisał się Konrad Czerniak.

NCAA: Polskie wiktorie w Virginii

Szymon Gagatek 2013-11-06 01:00

Pracowita końcówka tygodnia czekała polskich zawodników studiujących na uczelni Virginia Tech. Dwa wyjazdowe mitingi w ciągu dwóch dni mogły dać się we znaki naszym reprezentantom. Na szczęście cała trójka (Weronika Paluszek, Jan Świtkowski i Michał Szuba) poradziła sobie znakomicie, a Paluszek i Świtkowski już na początku listopada zapewnili sobie minimum B na Mistrzostwa I Dywizji NCAA. Z ich postawy bardzo zadowolony był trener zespołu, Ned Skinner.

NCAA: Rozpędzony Tarczyński, skuteczny Bujoczek

Szymon Gagatek 2013-11-05 00:29

Coraz lepszą dyspozycję prezentuje w Stanach Zjednoczonych Marcin Tarczyński. Polski olimpijczyk w ubiegłym tygodniu wziął udział w spotkaniu Uniwersytetu Kalifornijskiego z uczelnią z Wisconsin i po raz pierwszy w sezonie uzyskał czas poniżej minimum B na Mistrzostwa NCAA. Dokonał tego na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Kolejny świetny występ Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-11-04 10:05

Marcin Cieślak nie przestaje zachwycać formą na początku sezonu w lidze NCAA. W pojedynku gigantów, Uniwersytetu Floryda z Uniwersytetem Georgia, każdy ze swoich trzech indywidualnych startów kończył z imponującymi rezultatami, a jego pojedynki z Chase'em Kaliszem wywoływały spore emocje. Czas na pierwszą część podsumowania występów Polaków w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu.

Duel in the Pool: Poważne wzmocnienie dla Europy

Szymon Gagatek 2013-11-03 17:00

Marko Koch dołączył do składu europejskiej drużyny na zawody Duel in the Pool, które odbędą się pod koniec grudnia w Glasgow. Niemiecki specjalista od stylu klasycznego będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia kompletu punktów dla zespołu ze Starego Kontynentu w pojedynku z ekipą Stanów Zjednoczonych na dystansie 200 m stylem klasycznym.

NCAA: Zwycięski początek sezonu dla Dańca

Szymon Gagatek 2013-10-31 01:52

To był udany początek sezonu dla Jana Dańca. Uniwersytet Virginia wygrał swoje spotkanie w lidze NCAA, a Polak triumfował w dwóch konkurencjach indywidualnych. Dodatkowo, w drugiej części podsumowania występów Polaków za oceanem, dowiecie się o startach naszych zawodniczek z Uniwersytetu Cincinnati: Aleksandry Kamińskiej i Weroniki Wasiakowskiej, a także o zwycięstwie zespołu Michała Rokity.

Duel in the Pool: Zmiana w składzie USA

Szymon Gagatek 2013-10-30 11:23

W zespole Stanów Zjednoczonych, który wystąpi pod koniec tego roku na zawodach Duel in the Pool w Glasgow nastąpiła drobna zmiana. Sarę Denninghoff zastąpiła Kathleen Baker, trenująca na co dzień w zespole SwimMAC Carolina.