NCAA: Tydzień odpoczynku

Szymon Gagatek 2013-11-20 00:33

W ubiegłym tygodniu w pływackich rozgrywkach ligi NCAA działo się niewiele. Najlepsi zawodnicy startujący w Stanach Zjednoczonych skupili się na występie w Grand Prix USA w Minneapolis. Mimo to, polskich akcentów w akademickich mitingach nie zabrakło. Aleksander Danielewski i Karolina Wartalowicz godnie reprezentowali barwy swoich uczelni.

Danielewski (Oakland University) wziął udział w pojedynku z ekipą II dywizji NCAA, Wayne State. Goście nie mieli większych szans w starciu z mocniejszymi rywalami i ostatecznie Oakland wygrało 171-122. Polak, indywidualnie, zdobył dla swojej drużyny trzynaście punktów. Zwyciężył na 50 jardów stylem grzbietowym (24.06 s) i był drugi na dwukrotnie dłuższym dystansie (52.10 s). Do tego dołożył niezły występ na 100 jardów stylem zmiennym (52.70 s) i wraz z kolegami zajął drugie miejsce w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym (płynąc na pierwszej zmianie szybciej niż w starcie indywidualnym; 23.76 s).

Z kolei w Lincoln, w stanie Nebraska, zmierzyły się ze sobą Uniwersytet Nebraska, Uniwersytet Iowa i Uniwersytet Stanowy Południowej Dakoty. W drugiej z tych drużyn pływa na co dzień Karolina Wartalowicz. Tym razem córka polskich emigrantów wystąpiła w trzech konkurencjach: w jednej odniosła zwycięstwo, a w dwóch kończyła rywalizację na drugiej pozycji. Najlepsza okazała się na dystansie 200 jardów stylem klasycznym (2:20.24), wyprzedzając o zaledwie pięć setnych sekundy swoją koleżankę z uczelni, Colleen Champę. Bliska zwycięstwa była na 100 jardów stylem klasycznym. Do innej zawodniczki z Uniwersytetu Iowa, Emmy Sougstad, straciła tylko 0.24 s, uzyskując czas 1:04.34. Na drugiej lokacie zakończyła też wyścig sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym.

Już w tym tygodniu kolejne starty polskich zawodników za oceanem. Tym razem w wodzie nie zabrakie największych gwiazd naszego pływania w USA. Relacje z zawodów oczywiście na news.omegatiming.pl!