NCAA: Fantastyczny występ Ostrowskiej

Szymon Gagatek 2014-03-14 18:25

Rewelacyjny występ zanotowała Agnieszka Ostrowska drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach II Dywizji NCAA. Polka zajęła drugie miejsce na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, a także wraz z koleżankami z Uniwersytetu Drury zdobyła tytuł w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym 4x50 jardów stylem dowolnym wywalczył też wczoraj Daniel Rzadkowski.

Ostrowska już w kwalifikacjach na dystansie 400 jardów stylem zmiennym pokazała się z dobrej strony. Przystępowała do nich z rekordem życiowym 4:25.15 i już wtedy znacznie go poprawiła. W finale spisała się jednak niesamowicie, do ostatniej chwili walcząc o zwycięstwo z Kristiną Novichenko. Ostatecznie minimalnie jej uległa, ale czas 4:16.72 robił wrażenie. Polka dołożyła również do swojej kolekcji zwycięstwo w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym, wraz z koleżankami bijąc w tej konkurencji rekord ligi (3:39.29). W tej samej konkurencji wśród mężczyzn drugie miejsce zajęli zawodnicy Wayne State z Piotrem Jachowiczem, na czwartej lokacie znalazło się Drury Kacpra Pełczyńskiego, a na dziesiątej Lindenwood z Mateuszem Pacholczykiem w składzie.

Tytuł mistrza NCAA zapewnił sobie wczoraj debiutujący na tak ważnych zawodach Daniel Rzadkowski. Jego drużyna z Uniwersytetu Drury zajęła pierwsze miejsce w wyścigu na dystansie 4x50 jardów stylem dowolnym. Polak nie popłynął najszybciej (20.39 s), ale również przyczynił się do ustanowienia nowego rekordu dywizji (1:19.00). Na piątym miejscu zmagania zakończył Uniwersytet Wayne State z Jachowiczem. Indywidualnie w finałach wystąpił jeszcze Pełczyński, który zajął siódme miejsce na dystansie 400 jardów stylem zmiennym (3:57.70).