Świat

NCAA: Kolejne szanse

Szymon Gagatek 2014-03-13 19:54

Za nami już druga sesja kwalifikacyjna Mistrzostw II Dywizji NCAA. W Genevie rywalizuje siedmioro Polaków. Wieczorem kolejną szansę na tytuły mistrzowskie będzie miała Agnieszka Ostrowska, która dziś bardzo dobrze spisała się w kwalifikacjach na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, a także w rywalizacji sztafetowej. Okazję na zwycięstwa będą miały również męskie ekipy Drury, z Danielem Rzadkowskim i Kacprem Pełczyńskim.

Ostrowska po raz kolejny udowodniła, że do zawodów w Genevie przygotowała się wyśmienicie. Na 400 jardów stylem zmiennym uzyskała czas 4:20.59, lepszy od jej dotychczasowego rekordu życiowego o... niemal cztery sekundy! Dało jej to czwartą pozycję i szansę powalczenia o kolejne miejsce w pierwszej trójce w finale A. Dodatkowo jej drużyna z Uniwersytetu Drury okazała się najlepsza w kwalifikacjach na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym.

Również inni Polacy radzili sobie bardzo dobrze w wyścigach sztafetowych. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn najszybsi rano byli zawodnicy Drury z Kacprem Pełczyńskim na zmianie w stylu klasycznym. W finale A popłynie również zespół Wayne State z Piotrem Jachowiczem (trzecie miejsce). Poza najlepszą ósemką znalazło się Lindenwood, w barwach którego wystąpił Mateusz Pacholczyk. O tytuł mistrzowski w finale rywalizacji na dystansie 4x50 jardów stylem dowolnym powalczy natomiast Daniel Rzadkowski. Nasz zawodnik z Uniwersytetu Drury popłynął rano na pierwszej zmianie, uzyskał czas 19.94 s i jego ekipa okazała się najlepsza. Z trzeciego miejsca do finału weszli zawodnicy Wayne State (Piotr Jachowicz: 20.13 s na pierwszym odcinku).

Pełczyński wystąpi też dziś indywidualnie w finale A rywalizacji na dystansie 400 jardów stylem zmiennym. W kwalifikacjach zajął ósme miejsce, znacznie poprawiając swój rekord życiowy, ustanowiony podczas ubiegłorocznego czempionatu, uzyskując czas 3:54.70. Mniej udanie zakończyły się dla naszych zawodników zmagania na 200 jardów stylem dowolnym. Cała trójka Polaków odpadła z dalszej rywalizacji: Daniel Rzadkowski był siedemnasty, wyrównując swoją życiówkę w tej konkurencji (1:38.46), dwudziestą pierwszą lokatę zajął Igor Kowal (1:38.86), a czterdziesty siódmy był Sylwester Borowicz-Skoneczny (1:42.15).

WYNIKI NA ŻYWO

TRANSMISJA (sesja kwalifikacyjna - 15:30; finały - 23:00)

Polacy na Mistrzostwach II Dywizji NCAA:
Sylwester Borowicz-Skoneczny (Lindenwood)
Mateusz Pacholczyk (Lindenwood)
Igor Kowal (Drury)
Kacper Pełczyński (Drury)
Daniel Rzadkowski (Drury)
Piotr Jachowicz (Wayne State)

Agnieszka Ostrowska (Drury)