Aktualności

Dni Otwarte w SMS Oświęcim

Iwona Bohosiewicz 2015-03-31 22:40

Oświęcimska Szkoła Mistrzostwa Sportowego otwiera swoje drzwi dla zawodników chętnych do kontynuacji swojej pływackiej kariery na poziomie gimnazjum oraz liceum w sezonie 2015/2016. Szkoła, w której stawiał pierwsze kroki oraz szlifował swój talent Paweł Korzeniowski zaprasza do zapoznania się z obiektami sportowymi, internatem i szkołą.

Trzecie srebro Czerniaka, rekord Polski był blisko!

Szymon Gagatek 2015-03-31 22:05

Konrad Czerniak zakończył mistrzostwa Hiszpanii w Maladze z czterema medalami! We wtorek dołożył do swojej kolekcji trzecie srebro, tym razem na 50 m stylem motylkowym. Już rano był blisko poprawienia rekordu Polski, natomiast w finale musiał uznać wyższość Yauhena Tsurkina. Co najważniejsze, nasz reprezentant uzyskał minima na mistrzostwa świata w Kazaniu we wszystkich konkurencjach, w których wystartował.

Danish Open: Pierwsze polskie zwycięstwa!

Szymon Gagatek 2015-03-31 01:10

Podczas trzeciego dnia Danish Open w Broenshoej doczekaliśmy się pierwszych polskich zwycięstw! Mateusz Wysoczyński okazał się najlepszy na dystansie 200 m stylem grzbietowym, a Paweł Korzeniowski wygrał finał 100 m stylem dowolnym. Blisko triumfu był również Wojciech Wojdak, który przegrał rywalizację na 1500 m stylem dowolnym z Palem Joensenem z Wysp Owczych o niespełna dwie sekundy.

Tym razem srebro

Szymon Gagatek 2015-03-30 23:55

Trzeci dzień mistrzostw Hiszpanii i trzeci medal wywalczony przez Konrada Czerniaka! Tym razem podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył srebro na dystansie 100 m stylem dowolnym, przegrywając bardzo emocjonujący wyścig finałowy z Marco Orsim o zaledwie jedną setną sekundy. Kolejne dwa tytuły w Maladze wywalczyła Mireia Belmonte Garcia.

Danish Open: Dowgiert o włos od rekordu Polski!

Szymon Gagatek 2015-03-30 01:11

Kolejne cztery medale wywalczyli polscy kadrowicze podczas drugiego dnia Danish Open. Bardzo dobre występy zaliczyły Anna Dowgiert i Alicja Tchórz, które zajmowały drugie miejsca, odpowiednio na 50 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym. Srebrny krążek zawisł również na szyi Pawła Korzeniowskiego, a na najniższym stopniu podium stanął Jan Świtkowski.

Niesamowity występ, Czerniak najszybszy na świecie!

Szymon Gagatek 2015-03-29 21:49

To może być sezon Konrada Czerniaka! Puławianin wywalczył dziś swój pierwszy złoty medal mistrzostw Hiszpanii w Maladze, tym razem w swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym. Jego rezultat z wyścigu finałowego jest gorszy tylko o dwadzieścia dwie setne sekundy od rekordu Polski, jest również najlepszym w tym roku wynikiem na świecie!

AMP: Kolejny dobry wynik Polewki, dzień rewanżów

Szymon Gagatek 2015-03-29 18:35

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu już za nami. Drugiego dnia zawodów w Poznaniu kolejny dobry występ zaliczył Tomasz Polewka. Zawodnik AWF Katowice zwyciężył w swojej koronnej konkurencji, 50 m stylem grzbietowym. Dziś na Termach Maltańskich doszło też do kilku interesujących rewanżów za wczorajsze rozstrzygnięcia.

NCAA: Jedenasty tytuł Longhorns

Szymon Gagatek 2015-03-29 18:07

Po raz jedenasty w historii rozgrywek NCAA pływacy Uniwersytetu Teksańskiego wywalczyli tytuł najlepszej drużyny ligi. Popularni "Longhorns" w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu przypieczętowali swój sukces, który na dobrą sprawę zapewnili sobie już dzień wcześniej. Najlepszym polskim wynikiem w Iowa okazał się występ Michała Domagały na dystansie 200 jardów stylem motylkowym, na którym zawodnik Unwiersytetu Południowej Kalifornii zajął trzynaste miejsce.

Danish Open: Siedem medali pierwszego dnia

Szymon Gagatek 2015-03-29 03:13

Znakomity występ Jana Świtkowskiego w finale 200 m stylem motylkowym mężczyzn był ozdobą pierwszego dnia Danish Open w wykonaniu polskiej kadry, która udała się do Broenshoej. Zawodnik Skarpy Lublin zajął w popołudniowym wyścigu drugie miejsce, przegrywając z Viktorem Bromerem, ale uzyskał bardzo wartościowy rezultat. Łącznie reprezentanci Polski stawali dziś na podium siedmiokrotnie.

AMP: Szybki Polewka, krakowskie sukcesy

Szymon Gagatek 2015-03-29 01:12

Dokładnie w dniu, w którym w Stanach Zjednoczonych dobiegają końca najważniejsze studenckie zawody pływackie na świecie, w Poznaniu rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Pierwszy dzień czempionatu przebiegał przede wszystkim pod dyktando krakowskich uczelni, Akademii Górniczo-Hutniczej i Akademii Wychowania Fizycznego, których zawodnicy łącznie triumfowali w pięciu konkurencjach.

Urbaniak jedenasty w Crippen Cup

Szymon Gagatek 2015-03-28 22:43

Dziś w Fort Myers odbyła się druga edycja Crippen Cup, zawodów upamiętniających Frana Crippena - amerykańskiego pływaka długodystansowego, który w 2010 roku zginął tragicznie w trakcie wyścigu na 10 km w ramach Pucharu Świata w Fujairah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sobotniej rywalizacji wziął udział Jan Urbaniak, który został sklasyfikowany na jedenastym miejscu.

Czerniak już z biletem do Kazania!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:59

Konrad Czerniak został dziś oficjalnie pierwszym pływakiem z naszego kraju, który zapewnił sobie start na mistrzostwach świata w Kazaniu! Podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył tytuł wicemistrza Hiszpanii na dystansie 50 m stylem dowolnym i już w kwalifikacjach tej konkurencji wypełnił minimum Polskiego Związku Pływackiego na czempionat globu.

NCAA: Domagała walczy dalej!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:31

Michał Domagała został dziś naszym jedynym reprezentantem podczas mistrzostw NCAA w Iowa, któremu udało się przebrnąć kwalifikacje w konkurencji indywidualnej. Zawodnik Uniwersytetu Południowej Kalifornii zajął rano piętnaste miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. Szansę na dobry rezultat ma wciąż również jego kolega z uczelni, Paweł Furtek, którego w późniejszych godzinach czeka start na 1650 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Efekt motyla

Szymon Gagatek 2015-03-28 18:10

Gra skończona! Mistrzostwo NCAA mężczyzn w pływaniu po pięciu latach wróci do Teksasu. Zawodnicy z Uniwersytetu Teksańskiego zanotowali w nocy z piątku na sobotę w Iowa historyczny wyczyn na dystansie 100 jardów stylem motylkowym. Legendarny szkoleniowiec Longhorns, Eddie Reese, doczekał się u siebie być może najlepszej grupy delfinistów w historii amerykańskiego pływania.

NCAA: Werner o włos od finału B

Szymon Gagatek 2015-03-28 00:47

Paweł Werner był bardzo blisko wywalczenia awansu do finału B na dystansie 200 jardów stylem dowolnym podczas mistrzostw NCAA mężczyzn w pływaniu, które odbywają się w Iowa. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na siedemnastym miejscu. Dziś rano ta sztuka nie udała się również pozostałym naszym reprezentantom: Michałowi Domagale i Jerzemu Twarowskiemu.

NCAA: Longhorns na prowadzeniu, rewelacyjny Nolan

Szymon Gagatek 2015-03-27 13:17

David Nolan został gwiazdą pierwszej sesji finałowej mistrzostw NCAA mężczyzn, które odbywają się w Iowa. Zawodnik Uniwersytetu Stanford wygrał rywalizację na 200 jardów stylem zmiennym i został pierwszym człowiekiem w historii, który pokonał ten dystans w czasie poniżej minuty i czterdziestu sekund! Na wyraźnym prowadzeniu w klasyfikacji punktowej są póki co reprezentanci Uniwersytetu Teksańskiego.

ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2015-03-26 21:43

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza zawodników chętnych do kontynuacji swojej pływackiej kariery na poziomie gimnazjum oraz liceum w sezonie 2015/2016. Patronat nad naszymi klasami mistrzostwa sportowego w pływaniu sprawuje Polski Związek Pływacki.

Prowadzimy nabór do:

•klasy I Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 czerwca 2015 r.

•klasy I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 kwietnia 2015 r.

NCAA: Mistrzostwa rozpoczęte!

Szymon Gagatek 2015-03-26 19:40

Mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn rozpoczęte! Dziś na obiekcie Uniwersytetu Iowa wystartowały najważniejsze akademickie zawody na świecie, podczas których zaprezentuje się w sumie pięciu naszych reprezentantów. Już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej swoje występy zaliczyło czworo z nich: Michał Domagała, Paweł Furtek, Jerzy Twarowski i Paweł Werner.