Tym razem srebro

Szymon Gagatek 2015-03-30 23:55

Trzeci dzień mistrzostw Hiszpanii i trzeci medal wywalczony przez Konrada Czerniaka! Tym razem podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył srebro na dystansie 100 m stylem dowolnym, przegrywając bardzo emocjonujący wyścig finałowy z Marco Orsim o zaledwie jedną setną sekundy. Kolejne dwa tytuły w Maladze wywalczyła Mireia Belmonte Garcia.

Czerniak już rano uzyskał czas, który pozwolił mu na wypełnienie kolejnego minimum na mistrzostwa świata w Kazaniu. W kwalifikacjach Polak dwie długości basenu pokonał w 49.15 s i do finału przystępował z pierwszego miejsca. W popołudniowym wyścigu popłynął jeszcze szybciej (48.99 s), ale szybszy o jedną setną sekundy okazał się Orsi. Włoch dwa dni wcześniej pokonał również naszego reprezentanta na o połowę krótszym dystansie. W tym momencie obaj plasują się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu wśród najszybszych pływaków globu w 2015 roku. Trzeci w dzisiejszym finale był Andrey Grechin z Rosji (49.15 s).

Po trzech dniach zmagań Czerniak ma na swoim koncie już trzy medale mistrzostw Hiszpanii: złoto za wczorajsze zwycięstwo na 100 m stylem motylkowym oraz dwa srebra za występy w stylu dowolnym. Jutro Puławianina czeka ostatni start, tym razem na 50 m stylem motylkowym.

Kolejny udany dzień na krajowym czempionacie zaliczyła Mireia Belmonte Garcia, która wygrała rywalizację w dwóch konkurencjach: na 1500 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym. W pierwszej z tych konkurencji uzyskała czas 16:10.63 i tymczasowo objęła prowadzenie w zestawieniu zawodniczek z najlepszymi rezultatami w tym sezonie na całym świecie. Problemów ze zwycięstwem Hiszpanka nie miała także w stylu zmiennym, gdzie zanotowała wynik 2:12.80.