Wywiady

Rozmowy w studiu Livetiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2022-05-28 14:22

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Ranomi Kromowidjojo: Nadszedł czas na zmiany

Szymon Gagatek 2019-01-22 17:21
Tak znakomitych postaci w naszym kraju nie gościmy zbyt często. W trakcie sobotniej Arena Academy na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach Ranomi Kromowidjojo oczarowała wszystkich swoim charakterem, chętnie dzieliła czas na zdjęcia i rozdawanie autografów. Trzykrotna mistrzyni olimpijska znalazła też kilka minut na krótką rozmowę dla naszego portalu.

Radosław Kawęcki: Nie myślałem o rywalach

Szymon Gagatek 2018-08-18 17:44
Srebro Radoslawa Kawęckiego na dystansie 200 m stylem grzbietowym było jedynym indywidualnym medalem dla Polski podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu mistrzostw Europy w pływaniu na długim basenie w Glasgow. Nasz znakomity zawodnik nie osiada jednak na laurach. Przed nim bardzo ciekawie zapowiadający się sezon zimowy.

Daniela Georges: Czuję, jakby to wszystko mi się śniło

Szymon Gagatek 2018-08-07 15:13
Przed majowymi mistrzostwami kraju malo kto słyszał jej nazwisko. Jeszcze mniej osób wiedziało o jej wielkich możliwościach. Teraz przekonała się o nich cała pływacka Polska. Daniela Georges na dobre zapisała się w historii naszego pływania na 200 m stylem dowolnym, ale na tym nie ma zamiaru poprzestawać.

Jakub Kraska: Za rok będziemy chcieli więcej

Szymon Gagatek 2018-08-03 23:25
Pogoń Jakuba Kraski za europejską czołówką na trzecim odcinku finałowego wyścigu na dystansie 4x100 m stylem dowolnym była ozdobą piątkowego popołudnia w Glasgow w wykonaniu Biało-czerwonych. Członek naszej juniorskiej sztafety, która w ubiegłym roku podbijała Europę i świat, teraz musiał się sprawdzić w nowej roli. I wypadł w niej rewelacyjnie!

Alicja Tchórz: Musimy starać się podnosić rangę naszej dyscypliny

Marcin Ryszka 2018-02-12 20:26
Zaprezentowaliśmy już Wam komplet wyników w głosowaniu na Bohaterów ostatnich dwunastu miesięcy w polskim pływaniu. Ruszamy więc z cyklem wywiadów ze zwycięzcami poszczególnych kategorii piątej edycji plebiscytu Megatiming.pl. Na początek zapraszamy do przeczytania rozmowy z Zawodniczką 2017 Roku, Alicją Tchórz.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: W Łodzi przyjmę wszystkich z uśmiechem

Szymon Gagatek 2017-11-03 18:12
Przed dwoma tygodniami Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wygrała inauguracyjne zawody cyklu Grand Prix w Oświęcimiu. W najbliższy weekend powalczy o podtrzymanie zwycięskiej passy w nowo otwartym obiekcie w swojej rodzinnej Łodzi. W rozmowie z naszym portalem najlepsza polska sprinterka opowiedziała między innymi o wrażeniach z Zatoki Sportu.

"Lepiej mniej mówić, a więcej robić"

Szymon Gagatek 2017-09-04 20:51
Zawsze skromna, zawsze ambitna, taki wzór zawodnika do naśladowania. Jedna z najlepszych polskich pływaczek Masters w najmłodszej kategorii wiekowej, dwukrotna mistrzyni świata Masters, była zawodniczka Trójki Częstochowa i członkini kadry Polski juniorów, zgodziła się z nami porozmawiać po powrocie z niezwykle udanych dla Niej zawodów w Budapeszcie. Zapraszamy więc na rozmowę z Magdaleną Drab!

"Dałem z siebie naprawdę wszystko" - rozmowa z Krzysztofem Pielowskim

Katarzyna Kasperek 2017-07-21 13:48
Znakomity pływak długodystansowy, niejednokrotnie medalista mistrzostw kraju oraz wyśmienicie prezentujący się na arenie międzynarodowej – kiedyś junior, teraz senior. Krzysztof Pielowski swoim debiutem podczas Mistrzostw Świata w konkurencjach open water rozgrywanych w Balatonie pokazał, że ma niebywały potencjał i apetyt na więcej. Zapraszamy na krótki wywiad z 11. i 12. zawodnikiem MŚ!

Kornelia Fiedkiewicz: "decydują setne sekundy"

Katarzyna Kasperek 2017-07-20 22:22
Sprinterski talent, o którym na pewno wiele jeszcze usłyszymy, bo ta trenująca we Wrocławiu zawodniczka dopiero się rozkręca – mowa o Kornelii Fiedkiewicz, 16-latce, która znalazła się w finale mistrzostw starego kontynentu wśród juniorów i niedługo powalczy na juniorskich mistrzostwach globu. Zapraszamy na krótką rozmowę z pływaczką Juvenii Wrocław!

Weronika Hallmann: "Miałam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie lepszy"

Katarzyna Kasperek 2017-07-09 21:50
Juniorskie Mistrzostwa Europy w izraelskiej Netanji były jednymi z naszych najlepszych w historii– polscy pływacy zdecydowanie wrócili do kraju z tarczą, a nawet z workiem medali. Dwukrotnie złoci, raz srebrni, sześciokrotnie brązowi umieścili się tym samym w medalowej klasyfikacji zawodów na znakomitej, siódmej pozycji, a w klasyfikacji punktowej zajęli piąte miejsce. Wielką niespodziankę sprawiła nasza dzisiejsza rozmówczyni, Weronika Hallmann, zdobywając srebrny medal na 50m stylem klasycznym i dodatkowo poprawiając rekord kraju 17-latek. Zapraszamy do lektury!

Piotr Woźnicki: "Na szczęście nie wszystko da się wcześniej wyliczyć"

Szymon Gagatek 2017-07-09 14:17
Zaledwie kilka dni temu zakończyły się najbardziej udane mistrzostwa Europy juniorów w wykonaniu Biało-czerwonych od niemal dekady. W Netanji młodzi polscy pływacy aż dziewięciokrotnie stawali na podium, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Jak zawody podsumowuje trener naszej kadry, Piotr Woźnicki?

Dawid Szwedzki: "Moim celem jest ciągły progres"

Katarzyna Kasperek 2017-07-04 21:45
Ten niezwykle utalentowany zmiennista długo czekał na swoją szansę – w Lublinie zabłysnął formą, co zaowocowało minimum na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie i dobrym wynikiem na 400 zmiennym. Zapraszamy na krótką rozmowę z zawodnikiem Śląska Wrocław, Dawidem Szwedzkim.

(Nie)spodziewany zwrot akcji - rozmowa z Klaudią Naziębło

Katarzyna Kasperek 2017-06-20 22:25
Do największej pływackiej imprezy na świecie zostało niewiele ponad miesiąc, jednak czas upływa szybko. Klaudia Naziębło, pływaczka wrocławskiej Juvenii, na co dzień trenująca w Stanach Zjednoczonych znalazła chwilę na krótką rozmowę o Mistrzostwach Świata i niespodziankach, które sprawiła sobie w Lublinie podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Zapraszamy!

Wojciech Seidel: "Kadra na pewno wymaga częściowego odmłodzenia"

Marcin Ryszka 2017-06-16 18:59

Już w najbliższy weekend na pływalni w Lublinie odbędzie się kolejny krajowy czempionat. Tym razem czekają nas emocje związane z letnimi mistrzostwami Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Przed rozpoczęciem zawodów rozmawialiśmy z trenerem kadry narodowej oraz Startu Wrocław, Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Bartłomiej Kubkowski: "Wiem, na co mnie stać"

Katarzyna Kasperek 2017-06-15 13:32
Każdy pech można przekuć w motywację, a motywację w sukces – takie wydaje się być motto obiecującego zmiennisty, zawodnika olsztyńskiego Kormorana, Bartka Kubkowskiego. Po nieudanych startach w Lublinie przyszedł czas na pływanie na wodach otwartych i kolejne lekcje. Zobaczcie, co powiedział nam Bartek w rozmowie!

Jan Świtkowski: "Jestem świadomy, co muszę zmienić"

Katarzyna Kasperek 2017-06-14 21:47
Jan Świtkowski uczy się i trenuje za oceanem, jednak na międzynarodowych imprezach reprezentuje Polskę. W jego dorobku po ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów poza medalami pojawiły się minima na Mistrzostwa Świata do Budapesztu. Jak planuje starty brązowy medalista z Kazania sprzed dwóch lat? Zapraszamy!

Marcin Stolarski: Pora napisać nową historię

Katarzyna Kasperek 2017-06-13 22:09
Niespodzianką było wywalczenie przez niego minimum na Igrzyska Olimpijskie rok temu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szczecinie, poprawienie rekordu Polski na 100 klasycznym w tych samych zawodach. Dziś Marcin Stolarski, bo o nim mowa, jest czołowym polskim żabkarzem na setkę. Z Lublina wraca z minimum do Budapesztu i Taipei, dwie duże imprezy, które są celem większości pływaków. Zapraszamy na wywiad z zawodnikiem Warty Poznań.