Aktualności

Rozmowy w studiu Livetiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2022-05-28 14:22

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Sukcesy polskich pływaków na 24. Letnich Igrzyskach Głuchych

Iwona Bohosiewicz 2022-05-06 18:26

Uwaga pływacy z rocznika 2007 i 2008 – zapraszamy do Gliwic do oddziału Mistrzostwa Sportowego w pływanie

Iwona Bohosiewicz 2022-04-05 21:45
Klub Pływacki „Sikret” Gliwice oraz Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach zapraszają do oddziału Mistrzostwa Sportowego w pływaniu zawodników z rocznika 2007 i 2008. Oferta skierowana jest do zawodników, którzy chcą łączyć treningi sportowe z nauką w klasie o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzonym językiem angielskim. W ramach oddziału sportowego oferujemy:

Arena Grand Prix Polski Oświęcim 2022: Do trzech razy sztuka

Ada Malinowska 2022-03-20 14:01

Piąte w tym sezonie zawody Grand Prix Polski były szansą wypełnienia minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Świata Seniorów , które odbędą  się ostatecznie w Budapeszcie 18-25.06.2022. Wyniki dające kwalifikacje uzyskali zawodnicy reprezentujący AZS UMCS Lublin: Laura Bernat oraz Konrad Czerniak. Bernat uzyskała drugi wynik w swojej karierze na 200 m stylem grzbietowym (2.10.13), pływając szybciej niż podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Nie licz na los i na OMDO oddaj swój głos!

Iwona Bohosiewicz 2022-01-29 18:00

 

To historyczna szansa by dołączyć do prestiżowej listy zwycięzców Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy w kategorii Sportowa Impreza Roku. Wśród nominowanych znalazła się jedna ze sztandarowych imprez AZS Warszawa - „Od młodzika do olimpijczyka”. Internetowe głosowanie trwa do 13 lutego, a każdy głos ma moc.

Grand Prix w Łodzi: Nowe twarze i doświadczeni gracze

Szymon Gagatek 2021-10-22 22:34

Pierwsze w tym sezonie zawody Grand Prix przyniosły nam niespodziewane rozstrzygnięcia. W Oświęcimiu w świetnym stylu po pierwsze w życiu triumfy w zawodach z cyklu Pucharu Polski sięgnęli Adela Piskorska i Mateusz Chowaniec. Kilkanaście dni później na starcie zmagań w Łodzi nie zobaczymy ani zawodniczki Shark Rudna, ani reprezentanta Wodnika Siemianowice Śląśkie. O sukcesy powalczą inni. Czy znów doczekamy się zaskakujących rezultatów w klasyfikacji generalnej?

Grand Prix w Oświęcimiu: Rusza nowy sezon!

Szymon Gagatek 2021-10-09 00:08

Aż 654 pływaków zostało zgłoszonych do pierwszych zawodów Grand Prix Pucharu Polski w nowym sezonie. Inauguracja zmagań na krótkiej pływalni odbędzie się w Oświęcimiu, a na starcie pojawi się wielu znakomitych zawodników - wśród nich także olimpijczyków z Tokio. Walka o triumf w klasyfikacji generalnej rozpocznie się na dobre. W roli obrończyni tytułu wśród kobiet przystąpi do niej Laura Bernat.

XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - ogrom wiedzy przekazany!

Joanna Kwatera 2021-09-19 16:14
Dwa kolejne dni Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania obfitowaly w kolejne ciekawe prelekcje, a uczestnicy szkolenia mogli posłuchać o odżywianiu w sporcie, treningu mentalnym, aspektach prawnych, fizjologii i marketingu, a zatem całym przekroju, związanym z tą dyscypliną sportu. Kolejny raz głos rabrał też gość specjalny Konferencji Ben Titley.

XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania w toku!

Joanna Kwatera 2021-09-18 00:22
XII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania wystartowała! W czwartowy poranek zgromadzonych na sali konferencyjej hotelu Novotel w Krakowie, a także za ekranami telefonów i komputerów, przywitali – Gospodarz tego wydarzenia Kazimierz Woźnicki oraz prezes Polskiego Związku Plywackiego Paweł Słomiński.

OFICJALNIE: Lista kandydatów na fotel prezesa PZP

Szymon Gagatek 2021-09-10 20:28

Wybory prezesa PZP na następny cykl olimpijski zbliżają się wielkimi krokami. Już 25 września w Spale dojdzie do Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, na którym zapadną decyzje o przyszłości polskiego pływania. O przekonanie delegatów do swoich programów powalczą trzy osoby. Dziś poznaliśmy oficjalną listę kandydatów i wyścig po zwycięstwo, który rozpoczął się tak naprawdę jakiś czas temu - teraz powinien nabrać tempa.

ISL: Klaudia Naziębło z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2021-09-07 07:39

Rewelacyjną formę prezentuje na początku rozgrywek ISL Klaudia Naziębło. Nasza reprezentantka, pływająca w barwach DC Trident, w swoim debiutanckim sezonie w zawodowej lidze zdążyła już nawet poprawić rekord Polski! W weekend uzyskała najlepszy czas w historii naszego kraju na 100 m stylem motylkowym, wymazując z tabel rezultat Otylii Jędrzejczak sprzed czternastu lat.

Igrzyska czas zacząć!

Szymon Gagatek 2021-07-24 10:59

Już w sobotę w samo południe rozpoczną się zmagania pływaków w igrzyskach olimpijskich. Po długich pięciu latach wyczekiwania, w końcu będziemy mieli okazję podziwiać najlepszych zawodników na świecie w trakcie największego święta sportu. Czy Amerykanie potwierdzą swoją dominację? Jak mocni będą gospodarze? Jak poradzą sobie nasi reprezentanci? Odpowiedzi poznamy w trakcie najbliższych ośmiu dni.

Skreśleni pływacy już w kraju

Szymon Gagatek 2021-07-18 21:36

Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Jan Hołub, Bartosz Piszczorowicz i Mateusz Chowaniec wrócili już do Polski. Na Okęciu wylądowali przed 15:00. Czekały tam na nich rodziny, byli też znajomi i wielu dziennikarzy ogólnopolskich mediów, które w ostatnich dniach zainteresowały się sprawą. Pozostali kadrowicze przekroczyli już natomiast próg wioski olimpijskiej w Tokio.

Prezes PZP przeprasza pływaków. Oświadczenie wzbudziło kontrowersje

Szymon Gagatek 2021-07-18 19:18

Na stronie Polskiego Związku Pływackiego ukazało się oświadczenie prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pawła Słomińskiego, odnoszące się do sytuacji naszych olimpijczyków, spośród których aż sześcioro musiało wrócić do domu jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk. Dokument jest bardzo obszerny, liczy aż 4 strony A4, ale nie ma w nim bezpośredniej odpowiedzi na wczorajszy apel zawodników o natychmiastową dymisję zarządu

PKOl zabrał głos w sprawie polskich pływaków

Szymon Gagatek 2021-07-18 00:53

Sześcioro polskich pływaków, którzy przez błędne zgłoszenia części naszej kadry do olimpijskiego startu nie wystąpią na igrzyskach w Tokio, opuściło już zgrupowanie w Takasaki i udało się w podróż do kraju. W międzyczasie głos zabrał Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na stronie internetowej PKOl można znaleźć oświadczenie, w którym odniesiono się do wydarzeń ostatnich dni. 

Otwarty list kadrowiczów. Wzywają zarząd PZP do dymisji

Szymon Gagatek 2021-07-17 21:27

Polscy pływacy przebywający ostatni dzień na przedolimpijskim zgrupowaniu w Takasaki wzięli sprawy w swoje ręce po tym, jak okazało się, że sześcioro z nich będzie musiało wrócić do kraju jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk. Nie czekając na oświadczenie prezesa PZP, które ma się ukazać w niedzielę, wystosowali do związku list otwarty, w którym wzywają zarząd do podania się do natychmiastowej dymisji.

Klamka zapadła, 6 osób nie wystartuje w Tokio

Szymon Gagatek 2021-07-17 15:58

W sobotę rano polskiego czasu doszło do wideokonferencji pomiędzy przedstawicielami PKOl, MKOl i FINA. W jej trakcie zapadła decyzja o losie polskich pływaków, szykujących się do igrzysk olimpijskich w Takasaki. Ostatecznie w Tokio nie wystartuje aż szcześcioro naszych reprezentantów: Dominika Kossakowska, Aleksandra Polańska, Alicja Tchórz, Jan Hołub, Bartosz Piszczorowicz i Mateusz Chowaniec.

Historia magistra vitae est

Szymon Gagatek 2021-07-16 14:04

Wciąż czekamy na ostateczną i oficjalną decyzję dotyczącą polskich pływaków, których zabrakło na listach zgłoszeń na igrzyska olimpijskie w Tokio. Wiadomości, które docierają z obozu kadry nie są jednak optymistyczne i wiele wskazuje na to, że FINA nie wyrazi zgody na dopuszczenie kogokolwiek dodatkowego do startu. To oznaczałoby przedwczesny powrót do domu aż 8 zawodników. Czy można było tego uniknąć?