Aktualności

ME 2021: Czworo Polaków w półfinałach

Szymon Gagatek 2021-05-19 13:02
Klaudia Naziębło, Dominika Kossakowska, Aleksandra Polańska i Kacper Stokowski wystąpią w wyścigach półfinałowych trzeciego dnia mistrzostw Europy na długim basenie, które odbywają się w Budapeszcie. Niestety, nie powiodło się za to kolejnej polskiej sztafecie. Polscy pływacy na dystansie 4x200 m stylem dowolnym zajęli dopiero 11. miejsce i pożegnali się z dalszą rywalizacją.

Polskie sukcesy na Maderze! Trzy medale jednego dnia

Szymon Gagatek 2021-05-18 22:38

Dwa srebra i brąz wywalczyli reprezentanci Polski w trakcie wtorkowej sesji finałowej mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Portugalii. Na drugich miejscach rywalizację kończyli Oliwia Jabłońska (na 400 m stylem dowolnym w grupie S10) i Jacek Czech (na 100 m stylem grzbietowym S2), natomiast trzecią pozycję zapewnił sobie Alan Ogorzałek (400 m stylem dowolnym S10).

Kolejny medal dla Polski na Maderze! Jabłońska ze srebrem

Szymon Gagatek 2021-05-18 00:56

Podczas drugiego dnia mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbywają się na Maderze, Oliwia Jabłońska wniosła swój wkład do medalowego dorobku biało-czerwonych. Po wczorajszym srebrze Wojciecha Makowskiego, teraz to podopieczna Beaty Pożarowszczyk-Kuczko i Sławomira Kuczki zapewniła sobie tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu. Nasza reprezentantka była druga na 200 m stylem zmiennym. 

ME 2021: Rozpędzona Wasick już w finale!

Szymon Gagatek 2021-05-17 21:46

W jeden dzień Katarzyna Wasick urwała z rekordu Polski na 50 m stylem dowolnym niemal ćwierć sekundy! Polka w półfinałach swojej koronnej konkurencji na mistrzostwach Europy w Budapeszcie popłynęła jeszcze szybciej niż rano i do najlepszej ósemki sprinterek, która jutro powalczy o medale, weszła z trzecim wynikiem. Szybsze od niej były tylko Pernille Blume i Ranomi Kromowidjojo.

ME 2021: Rosjanie na czele klasyfikacji medalowej

Szymon Gagatek 2021-05-17 20:59

To był bardzo udany dzień dla rosyjskich pływaków. W trakcie pierwszej sesji finałowej mistrzostw Europy triumfowali w obu męskich finałach. Martin Malutin okazał się najszybszy na dystansie 400 m stylem dowolnym, a sprinterska sztafeta nie dała szans na wyrównaną rywalizację reszcie stawki. Do tego Kliment Kolesnikow dołożył efektowny rekord świata w półfinałach 50 m stylem grzbietowym.

ME 2021: Wasick i Masiuk z rekordami Polski!

Szymon Gagatek 2021-05-17 13:36
W trakcie pierwszej sesji eliminacyjnej mistrzostw Europy Katarzyna Wasick poprawiła własny rekord Polski na 50 m stylem dowolnym i dała wyraźny sygnał, że znajduje się w Budapeszcie w świetnej dyspozycji. Do półfinałów zakwalifikowali się też Paulina Peda, Tomasz Polewka i Ksawery Masiuk, który zanotował najlepszy czas w historii polskiego pływania wśród 17- i 18-latków na sprinterskim dystansie stylem grzbietowym.

ME 2021: Starty Polaków - dzień 1.

Szymon Gagatek 2021-05-17 01:25

Aż osiemnaścioro reprezentantów Polski, a więc dokładnie połowa naszej kadry, zaprezentuje się w wodzie już w trakcie pierwszej sesji eliminacyjnej mistrzostw Europy w Budapeszcie. Jako pierwsze do wody wskoczą sprinterki, na czele z Katarzyną Wasick, ale poranek będzie też obfitował w emocje chociażby ze względu na walkę sztafet 4x100 m stylem dowolnym o miejsca w popołudniowych finałach.

Gotowi do walki! Czas na mistrzostwa Europy

Szymon Gagatek 2021-05-17 00:35

Wiele miesięcy wyczekiwania na wielką międzynarodową imprezę pływacką dobiega właśnie końca. Już w poniedziałek ruszają mistrzostwa Europy, które dla wielu polskich zawodników będą kolejną szansą na walkę o olimpijskie kwalifikacje. Do Budapesztu udała się liczna, 36-osobowa reprezentacja, w której nie zabrakło debiutantów, weteranów i kandydatów do wysokich lokat.

Świetny początek! Makowski wicemistrzem Europy

Szymon Gagatek 2021-05-16 22:00

Na dokładnie 100 dni przed ceremonią otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Tokio Wojciech Makowski potwierdził, że jego forma idzie w górę, a przygotowania do startu w stolicy Japonii przebiegają bardzo dobrze. Kielczanin już pierwszego dnia mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych zdobył srebrny medal wśród zawodników niewidomych na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Adela Piskorska z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2021-05-16 20:48

Dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw kraju Adela Piskorska wciąż imponuje formą. Brązowa medalistka czempionatu w Lublinie na 50 m stylem grzbietowym w sobotę wystartowała w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Poprawiamy Rekordy na Termach i w swojej koronnej konkurencji popisała się wynikiem lepszym od rekordu Polski 18-latek. Bardzo szybka była też na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Mistrzostwa Szkół Sportowych: Warszawa górą

Szymon Gagatek 2021-05-16 18:46

Pływacy Szkoły Podstawowej nr 263 w Warszawie okazali się najlepsi w kategorii wiekowej 13 lat i młodsi oraz wśród zawodników 14- i 15-letnich podczas weekendowych zmagań w Mistrzostwach Szkół Sportowych, które odbyły się w Raciborzu. W zwycięskiej drużynie wyróżnili się między innymi Izabela Nowak, Filip Topp i Oskar Slesik, którzy aż czterokrotnie stawali na podium w konkurencjach indywidualnych.

Mistrzostwa Europy rozpoczęte!

Szymon Gagatek 2021-05-16 17:05

Za nami pierwsza sesja eliminacyjna mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych. Zawody z udziałem 15-osobowej reprezentacji Polski udanie rozpoczęli Wojciech Makowski i Rafał Kalinowski, którzy zapewnili sobie występy w popołudniowych wyścigach finałowych. Podobnie jak w 2016 roku, gospodarzem czempionatu przełozonego o rok z powodu pandemii jest portugalska Madera.

Droga do Tokio - przystanek Lublin

Szymon Gagatek 2021-04-27 21:56

Tak ważnych zawodów pływackich w naszym kraju nie było od pięciu lat. Już jutro w Aqua Lublin rozpoczynają się mistrzostwa Polski, w trakcie których nasi najlepsi zawodnicy stoczą walkę nie tylko o medale, ale też - a może nawet przede wszystkim - o przepustki na igrzyska w Tokio. Co przyniesie pięć dni rywalizacji? Jak będzie wyglądała olimpijska kadra po zakończeniu tego tygodnia? Kto zostanie bohaterem zawodów?

Od teraz nazywamy się livetiming.pl!

Szymon Gagatek 2021-03-23 19:01

Zapewne część z Was zauważyła, że od poniedziałkowego popołudnia strona pod dawnym adresem już nie funkcjonuje. Powód jest prosty. Od dziś działamy jako livetiming.pl! Układ i funkcjonalność portalu pozostają takie same, a jedyną (ale za to bardzo ważną) zmianą jest nowa nazwa. Zapiszcie ją sobie, poinformujcie znajomych i udostępnijcie tę wiadomość, by nikt nie przegapił rezultatów z zawodów pływackich w naszym kraju. 

Juniorzy powalczą o medale na mistrzostwach w Rzymie!

Szymon Gagatek 2021-03-16 19:02

Europejska Federacja Pływacka (LEN) ogłosiła gospodarza mistrzostw Europy juniorów w 2021 roku. Okazuje się, że zawody odbędą się w Rzymie w dniach od 6 do 11 lipca. Wiele wskazuje na to, że młodzi pływacy ze Starego Kontynentu będą walczyć o medale w słynnym Foro Italico. To tam w 2009 roku odbyły się pamiętne mistrzostwa świata seniorów, w trakcie których zawodnicy startujący w poliuretanowych strojach aż 43 razy poprawiali rekordy globu.

Julia Podkościelna szybsza od rekordu Polski. W Omaha popłynie z najlepszymi

Szymon Gagatek 2021-03-10 11:55

Fantastycznie rozwija się za oceanem talent Julii Podkościelnej. Córka Mariusza Podkościelnego systematycznie robi postępy w swoich koronnych konkurencjach, a w trakcie ubiegłego tygodnia zaimponowała występem na dystansie 400 m stylem zmiennym w lokalnych zawodach w Plantation na Florydzie. Nie tylko wygrała rywalizację, ale też zapewniła sobie start w tzw. "drugiej fali" amerykańskich kwalifikacji olimpijskich.

Mistrzostwa Polski Seniorów Olsztyn 2020: Czwarty rekord Iron Women!

Joanna Kwatera 2020-12-21 00:55
Piąty dzień Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie przyniósł kolejne sukcesy i następne minima na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Zawodnicy pożegnali się z kibicami dwoma kolejnymi rekordami Polski, z których cieszyły się dziś kobiety –Paulina Piechota i sztafeta Juvenii Wrocław. Krajowy czempionat doczekał się też nowych najlepszych zawodników tej imprezy.

Mistrzostwa Polski Seniorów Olsztyn 2020: Kusto szybszy od rekordu!

Joanna Kwatera 2020-12-19 23:14
Czwartego dnia Mistrzostw Polski Seniorów W Olsztynie kibice doczekali się dwóch rekordów Polski oraz jednego w kategorii młodzieżowców i dwóch wśród juniorów. Na dystansie 200m stylem klasycznym Bartłomieja Roguskiego zdetronizował Rafał Kusto, a sztafeta Juvenii Wrocław po raz kolejny pokazała, że w drużynie siła, okazując się najlepszą w historii kraju na dystansie 4x200m stylem dowolnym.