Polska

Grand Prix w Łodzi: Nowe twarze i doświadczeni gracze

Szymon Gagatek 2021-10-22 22:34

Pierwsze w tym sezonie zawody Grand Prix przyniosły nam niespodziewane rozstrzygnięcia. W Oświęcimiu w świetnym stylu po pierwsze w życiu triumfy w zawodach z cyklu Pucharu Polski sięgnęli Adela Piskorska i Mateusz Chowaniec. Kilkanaście dni później na starcie zmagań w Łodzi nie zobaczymy ani zawodniczki Shark Rudna, ani reprezentanta Wodnika Siemianowice Śląśkie. O sukcesy powalczą inni. Czy znów doczekamy się zaskakujących rezultatów w klasyfikacji generalnej?

Wśród wielkich nieobecnych ostatnich zawodów Grand Prix, którzy pojawią się w Zatoce Sportu, jest Paweł Juraszek. Dla podopiecznego Andrzeja Wojtala będą to pierwsze oficjalne zawody w barwach nowego klubu, AZS AWF Katowice. Zawodnik z Dzierżoniowa wystąpi na 50 i 100 m stylem dowolnym. Ciekawie może być w stylu klasycznym, gdzie na Jana Kałusowskiego będą naciskać młodzi Tomasz Kraczkowski i Bartosz Skóra, a o niespodziankę w starciu z Weroniką Hallmann i Dominiką Sztanderą postarają się Zofia Chrzan, Barbara Mazurkiewicz czy Weronika Klejna. 

Do rywalizacji w Łodzi przystąpi też Alicja Tchórz, która ma za sobą starty w sezonie zasadniczym ISL. Kaliszanka wystąpi na 50 m stylem grzbietowym i motylkowym oraz 100 i 200 m stylem zmiennym. Zapracowany będzie Krzysztof Chmielewski (200, 400, 1500 m stylem dowolnym; 50 i 200 m stylem motylkowym, a także 400 m stylem zmiennym), a całę zawody będą ciekawym sprawdzianem dla takich postaci jak Filip Zaborowski, Jakub Skierka, Filip Kosiński i Laura Bernat. 

Mocny akcent powinny też zaznaczyć zawodniczki z łódzkiej UKS 190: Paulina Piechota i Aleksandra Knop. Pierwsza z reprezentantek miejscowego klubu pojawi się na słupku startowym na 50, 200, 400 i 800 m stylem dowolnym, mając obok siebie groźne rywaliki w postaci Aleksandry Polańskiej i właśnie Knop, która wystąpi nie tylko na 200, 400 i 800 m stylem dowolnym, ale też na 200 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym.

Podobnie jak w Oświęcimiu, tym razem również zapraszamy do śledzenia transmisji z Łodzi na naszym kanale na YouTube'ie. Pierwsza z nich wystartuje już w sobotni poranek, o 8:30. Drugi blok zawodów zaplanowano na 17:00 (o 16:50 odbędzie się oficjalne otwarcie zawodów), a trzeci w niedzielę o 8:30. Wstęp na trybuny jest darmowy.