Polska

Nie licz na los i na OMDO oddaj swój głos!

Iwona Bohosiewicz 2022-01-29 18:00

 

To historyczna szansa by dołączyć do prestiżowej listy zwycięzców Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy w kategorii Sportowa Impreza Roku. Wśród nominowanych znalazła się jedna ze sztandarowych imprez AZS Warszawa - „Od młodzika do olimpijczyka”. Internetowe głosowanie trwa do 13 lutego, a każdy głos ma moc.

W czerwcu 2021 roku na nowoczesnej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się finał jubileuszowego 10. sezonu akcji „Od młodzika do olimpijczyka”. W przeciągu pięciu miesięcy tysiące uczestników odwiedziło pięć pływalni w różnych częściach Warszawy - OSIR Targówek, OSiR Bielany, OSiR Żoliborz czy Warszawiankę. Organizacja zawodów była dużym wyzwaniem, bo z powodu pandemii eliminacje odbywały się na dwóch pływalniach jednocześnie i bez udziału kibiców. Wszystko to by uniknąć nagromadzenia uczestników i dostosować się do obowiązujących przepisów.

W decydującej imprezie rozgrywanej na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wystartowało ponad 500 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w dwóch blokach (2007-2009 i 2010-2012). Czekały na nich pamiątkowe medale, dyplomy oraz koszulki. Być może dla niektórych był to też pierwszy krok na drodze do poważnej kariery pływackiej.

Swoją drogę Od młodzika do olimpijczyka” przeszli już uczestnicy akcji jak Krzysztof Chmielewski z Muszelki Warszawa czy Kacper Stokowski z UKS G8 Bielany, których można było oglądać podczas igrzysk w Tokio. Ambasadorem zawodów jest natomiast czołowy grzbiecista świata i olimpijczyk Radosław Kawęcki, który raz sam zdobywa medale, a raz je wręcza młodym zawodnikom.

- Bardzo cieszy nas ta nominacja. Traktujemy to jako docenienie nie tylko tego, co działo się w ubiegłym roku, ale całej pracy jaką wykonywał zespół AZS Warszawa przez 10 sezonów. Chcemy promować pływanie, bo to jest nie tylko piękna dyscyplina sportowa, ale też umiejętność bardzo przydatna w życiu. Zwykle to my staramy się zrobić wszystko dla naszych uczestników, ale teraz będziemy wdzięczni za głos wsparcia w plebiscycie – powiedział Piotr Żebrowski z AZS Warszawa, główny koordynator zawodów.  

Zwycięzcy w obu kategoriach zostaną wyłonieni w głosowaniu internautów, które potrwa trwało do 13 lutego 2022 roku. Tym razem nie będzie gali, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie plebiscytu oraz w mediach społecznościowych Urzędu m.st.Warszawy.

Głosowaniej:https://xyz.um.warszawa.pl/S/Sport/Plebiscyt/