Wywiady

Bohaterowie 2014: Wywiad z Zawodnikiem Roku, Radosławem Kawęckim

Marcin Ryszka 2015-01-12 21:24

Za nami już pierwsze rozstrzygnięcia w plebiscycie na Bohaterów 2014 roku nad którym patronat honorowy objął Polski Związek Pływacki. W kategorii otwierającej naszą zabawę najlepszy okazał się Radosław Kawęcki, którego uznaliście Zawodnikiem Roku. Co o swoim zwycięstwie sądzi sam zainteresowany? Jak ocenia ostatnie miesiące? Przekonajcie się sami!

Najważniejsze są sumienność i pracowitość - wywiad z Wojciechem Seidlem, trenerem koordynatorem kadry niepełnosprawnych pływaków

Marcin Ryszka 2014-12-11 15:40

Mamy już grudzień. Zbliża się koniec roku. W takich chwilach można zastanowić się, jaki był ten mijający rok, a jaki będzie nadchodzący. O kilka słów podsumowania roku 2014 i planów na przyszłość poprosiliśmy Pana Wojciecha Seidla, trenera koordynatora kadry niepełnosprawnych pływaków. Zapraszamy do lektury:

Medali, gdyby ich nie było, będzie mi brakować, ale jestem na to psychicznie przygotowany - Korzeniowski o zakończonych MŚ

Marcin Ryszka 2014-12-10 22:15

Za nami Mistrzostwa Świata na krótkim basenie. Na tej imprezie Polacy zdobyli 3 medale. Ze zdobywcą trzeciego z nich, czyli Pawłem Korzeniowskim, który na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym był trzeci, udało się nam zamienić kilka słów i dowiedzieć się o najbliższych planach na przyszłość podopiecznego trenera Roberta Białeckiego.

Wywiad z Krzysztofem Morawskim

Michał Guba 2014-08-05 22:02

Zaraz po zakończonym sezonie mieliśmy okazję porozmawiać o celach oraz planach na przyszłość z Vicemistrzem Polski z Olsztyna na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz Mistrzem Polski w finswimming'u- Krzysztofem Morawskim

PŁYWACKI RENTGEN - ...

Jarek Blazek 2014-04-20 07:09

W dniu dzisiejszym, wyjątkowym , świątecznym, przedstawiam Wam wywiad z osobą także wyjątkową. Wielu z Was nie zna jej z imienia i nazwiska, niektórzy postrzegają jako postać wirtualną.  Tymczasem na jej barkach spoczywa odpowiedzialność za działanie pływackiego portalu informacyjnego  – od wyników, które możecie śledzić w jednym miejscu, po informacje o pływaniu krajowym oraz międzynarodowym. Serwis megatiming.pl (w tym roku nastąpiła zmiana nazwy – dlaczego? dowiecie się właśnie w tym wywiadzie) to praca około 100 osób, ale tym wszystkim koordynuje ona.

Jan Świtkowski: "Trzeba brać się do roboty, a nie paplać jęzorem."

Daniel Biś 2013-12-27 23:11

Jan Świtkowski do Polski wpadł tylko na chwilę. Po czterech miesiącach w Stanach Zjednoczonych w mocnych słowach mówi o tym, czego w polskich klubach brakuje.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk:"Mam cele i marzenia"

Daniel Biś 2013-12-25 12:31

Najszybsza polska zawodnicza w świątecznej gorączce znalazła czas dla nas. Lektura obowiązkowa w zimowy wieczór!

Alicja Tchórz: Chcę być coraz lepsza.

Daniel Biś 2013-12-09 15:33

Rozmowa z Alicją Tchórz, tuż przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy w Herning.
Między innymi o tym, dlaczego Ala mniej czasu poświęca ostatnio na styl grzbietowy.

Paweł Korzeniowski: Lubię wyzwania!

Daniel Biś 2013-11-25 22:47

Specjalnie dla news.omegatiming.pl największa gwiazda polskiego pływania. Zawodnik, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Paweł Korzeniowski bowiem od lat dostarcza nam wielu emocji!

news.omegatiming.pl: Ostatnie tygodnie były dla Ciebie wyczerpujące. Próbowałeś liczyć, ile razy startowałeś?

Sławomir Kuczko: Potrafię krzyknąć

Daniel Biś 2013-11-02 23:10

Były mistrz Europy, a obecnie trener AZS-AWF Warszawa, specjalnie dla news.omegatiming.pl!

"Tutaj to sport drużynowy"

Daniel Biś 2013-10-14 16:46

Rozmowa z Aleksandrem Danielewskim- czołowym grzbiecistą w Polsce, byłym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów, byłym uczniem najlepszego liceum w Polsce, a obecnie studentem Oakland Univeristy, czyli życie w Roachester bez tajemnic.

PŁYWACKI RENTGEN - AGNIESZKA OSTROWSKA

Jarek Blazek 2013-06-20 15:14

Dzisiejszym gościem będzie osoba, którą w Olsztynie (poczas Grand Prix oraz Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców) mogliśmy zobaczyc po raz pierwszy od dłuższego czasu. Agnieszka w sierpniu 2012 roku postanowiła przenieść się za ocean, by dalej kontynuować edukacje i treningi w drużynie akademickiej Drury University w Springfield w stanie Missouri. Jak jej się tam powodzi, dlaczego postanowiła wyjechac i jak bardzo żałuje swojej decyzji dowiecie sie się po przeczytaniu wywiadu z popularną "OSTRĄ".

PŁYWACKI RENTGEN - KATARZYNA KASPEREK

Jarek Blazek 2013-06-06 16:12

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest pływaczka, która specjalizuje się obecnie w długich dystansach. W pewnym momencie jej kariera sportowa wisiała wręcz na włosku - od września do stycznia nie było żadnej mowy o treningu w wodzie z powodu poważnej kontuzji, ale się udało. Od stycznia trenuje już w miarę normalnie i obserwujemy ją w coraz lepszej dyspozycji. Na pewno stać ją na wyniki na światowym poziomie. Przed Wami Katarzyna Kasperek

PŁYWACKI RENTGEN - OSKAR SAWCZUK

Jarek Blazek 2013-05-30 15:02

Witam Was po krótkiej przerwie. Mam nadzieję, że nie będzie ona się częściej pojawiała, choć nie była w pełni zależna ode mnie. Dzisiaj gościem RENTGENA jest zawodnik Trójki Łódź - Oskar Sawczuk. Grzbiecista z rocznika 1998, który w tym roku podczas Zimowych Mistrzostw Polski zdobył swój pierwszy złoty medal. Myslę jednak, że nie ostatni...Oby każdy z naszych młodych pływaków miał takie samo podejście do zycia co Oskar. Zapraszam do lektury.

PŁYWACKI RENTGEN - PAULINA PIECHOTA

Jarek Blazek 2013-05-08 20:21

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest zawodniczka z Łodzi – Paulina Piechota. Byłoby wielkim nietaktem powiedzieć, że wschodząca gwiazda, bo przecież to zawodniczka bardzo młoda i nie wiadomo jak potoczą się jej losy w przyszłości. Paulina to zawodniczka z typu tych, którym nie straszny jest dystans – pływa długie dystanse kraulowe, 400 zmiennym – człowiek orkiestra. Była podczas wielomeczy w Poznaniu i Koszycach jednym z silniejszych punktów naszej reprezentacji. Zapraszamy do lektury :)

 

 

PŁYWACKI RENTGEN - DOMINIKA SZTANDERA

Jarek Blazek 2013-05-01 23:17

Dzisiaj, mimo małych problemów i święta narodowego (jeszcze na dodatek to Święto Pracy) udało zamieścić sie nam wywiad. Wywiad z osobą bardzo kolorową, nafaszerowana pozytywną energią a jednocześnie twardo stąpającą po ziemi. W Kijowie uporała się z minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, ale będzie je musiała jeszcze raz powtórzyć w Olsztynie. Mało tego - to minimum to nie jest jej główny cel - planuje zrobić coś więcej! Przeczytajcie sami - przed Wami Dominika Sztandera :)

PŁYWACKI RENTGEN - JAKUB SKIERKA

Jarek Blazek 2013-04-24 19:46

Kolejnym gościem pływackiego rentgena jest zawodnik z rocznika 1998, mimo swojego młodego wieku pobił już w swojej karierze kilka rekordów Polski w stylu grzbietowym oraz dowolnym. Jest on dowodem na to, że w małej mieścinie można osiągnąć wspaniałe wyniki, o których wszyscy usłyszą. Osobiście jestem ogromnym fanem tego modego i pracowitego zawodnika, więc gorąco zapraszam Was do lektury naszej krótkiej pogawędki. Moim gościem jest dzisiaj Jakub Skierka :)

 

PŁYWACKI RENTGEN - MICHAŁ BRZUŚ

Jarek Blazek 2013-04-17 20:01

Dzisiejszym gościem jest pływak Orki Zamość. Pierwszy raz gościmy w tym mieście, ale jak przeczytacie, bardzo fajni i ogarnięci ludzie tam mieszkają, więc pewnie tam kiedyś wrócimy. Michał Brzuś to kolejny zawodnik, który pozostał w swoim macierzystym klubie i nie skorzystał z oferty żadnego SMS-u. Wyniki osiąga bardzo przyzwoite, choć był taki moment, że kontuzja narobiła mu trochę strachu. Najlepiej będzie jak sami przeczytacie :)