Wywiady

Paweł Korzeniowski: Zawsze walczę do końca!

Marcin Ryszka 2015-10-29 10:35

Za nim bardzo udany sezon, w którym udowodnił wszystkim niedowiarkom, że drzemie w nim dusza sprintera. Niestety jego plany pokrzyżowała kontuzja, której nabawił się jeszcze w Kazaniu, tuż po zakończeniu mistrzostw świata. Zapraszamy na rozmowę z żywą historią polskiego pływania, Pawłem Korzeniowskim.

Polscy pływacy ruszają na IWAS World Games

Marcin Ryszka 2015-09-26 16:27

Dzisiaj polscy niepełnosprawni pływacy wyruszyli do Soczi, gdzie będą startować w zawodach IWAS World Games. Co to za impreza, w jakim składzie polska reprezentacja będzie walczyć o medale oraz jak przebiegają przygotowania do igrzysk - dowiecie się z poniższej rozmowy z trenerem polskiej kadry Panem Wojciechem Seidlem.

Sebastian Karaś - Nigdy więcej

Marcin Ryszka 2015-09-23 13:54

O tym, jaką drogę musiał przejść, aby osiągnąć swój cel, co było najtrudniejsze podczas pokonywania kanału La Manche oraz co pomyślał po dopłynięciu do brzegu przeczytacie w poniższym wywiadzie z Sebastianem Karasiem.

Niezwykle zwykły człowiek cześć II

Jarek Blazek 2015-09-22 22:39

28 sierpnia przeprowadziliśmy pierwszą część wywiadu z Bartekiem Kubkowskim, 20-to letnim zawodnikiem MKP Kormoran Olsztyn, podopiecznym trenera Tomasza Grabysy, który samotnie przepłynął prawie 40 kilometrów pokonując 4 mazurskie jeziora. Dzisiaj zapraszamy na drugą część wywiadu z Bartkiem.

Jarek Błażek: Emocje Twojego samotnego wyścigu na 40 km już za nami - czy już dotarło do Ciebie, co zrobiłeś, jak wielki był to wyczyn?

Znalazłam to, co kocham – wywiad z Natalią Fryckowską

Szymon Gagatek 2015-09-03 14:54

Przenosiny Natalii Fryckowskiej z Bydgoszczy do Szczecina to jeden z ciekawszych transferów tego lata na polskim pływackim podwórku. Jak nasza utalentowana sprinterka komentuje swoją decyzję, jak wspomina czerwcowy start na Igrzyskach Europejskich, z kim zaprzyjaźniła się w Utrechcie i jak motywuje ją babcia? Przekonajcie się sami!

PERFEKCYJNA ROSYJSKA ORGANIZACJA!

Joanna Kwatera 2015-08-29 15:39

Połączenie pierwszy raz w historii mistrzostw świata Masters z mistrzostwami świata seniorów sprawiło, że zawodnicy biorący w udział w tych zmaganiach mogli zarówno poczuć atmosferę wielkiej, profesjonalnej, światowej imprezy jak i spotkać wiele gwiazd współczesnego światowego pływania . O organizacji mistrzostw i występach zawodników ze Szczecina rozmawiam dziś w uczestniczką mistrzostw świata w Kazaniu, czterokrotną vicemistrzynią Europy Masters z 2011 roku,  szczecinianką - Małgorzatą Serbin.

Niezwykle zwykły człowiek: CZĘŚĆ I

Jarek Blazek 2015-08-28 23:06

Piątek, 28 sierpnia 2015 roku - do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało 5 dni, piąty dzień Mistrzostw Świata Juniorów w Singapurze, gdzie Michał Chudy wywalczył swój drugi awans do finału w tych zawodach (brawo Michał, kawał dobrej roboty!). Pokuszę się o stwierdzenie, że Singapur dzisiaj był na drugim miejscu w kontekście medialności wydarzenia wewnątrz "pływackiego podwórka"...takie są moje subiektywne odczucia, może błędne, jestem tylko człowiekiem, ale myślę, że sporo osób to moje stwierdzenie podzieli.

Wiedziałem, że będzie dobrze - wywiad z Piotrem Gęgotkiem

Szymon Gagatek 2015-08-22 17:34

Od zakończenia rywalizacji na mistrzostwach świata w pływaniu minęły już niemal dwa tygodnie. Ośmiodniowa rywalizacja w Kazań Arenie przyniosła tyle wrażeń i radosnych chwil, że bardzo chętnie wracamy do niej myślami. Dziś ponownie będziemy mieli taką okazję. Wszystko za sprawą rozmowy z trenerem koordynator polskiej kadry, Piotrem Gęgotkiem.

Za nami mistrzostwa świata i niezwykle udany występ polskiej reprezentacji - mnóstwo finałów, rekordów Polski, życiówek. Jak podsumowałby Pan start naszej kadry w Kazaniu? Spodziewał się Pan aż tak znakomitych rezultatów?

Anna Dowgiert: Całe mistrzostwa walczyłam ze stresem

Marcin Ryszka 2015-08-14 22:21

Na mistrzostwach świata w Kazaniu razem z Katarzyną Wilk, Alicją Tchórz i Aleksandrą Urbańczyk wywalczyła kwalifikację olimpijską w sztafecie 4x100m stylem dowolnym. Indywidualnie poprawiła własny rekord Polski na 50m stylem motylkowym. To pierwszy finał mistrzostw świata na długim basenie z udziałem reprezentantki naszego kraju od imprezy w Melbourne w 2007 roku! Oto jak swoje starty podsumowała Anna Dowgiert.

Zawodniczka Śląska Wrocław podkreśla, że początek mistrzostw był bardzo udany:

Jan Świtkowski: Chciałem się dobrze bawić

Marcin Ryszka 2015-08-11 16:19

Na mistrzostwach świata w znakomitym stylu zdobył dla Polski brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym. Był również mocnym punktem naszej sztafety 4 x 200 m stylem dowolnym. Oto jak swoje starty na czempionacie globu w Rosji podsumował Jan Świtkowski.

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – rozmowa z trenerem koordynatorem kadry narodowej, Wojciechem Seidlem

Marcin Ryszka 2015-07-23 11:19

Biało-czerwoni, którzy startowali w ubiegłym tygodniu na mistrzostwach świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, wrócili już do kraju. Udało się nam porozmawiać z głównym szkoleniowcem reprezentacji Polski, Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Wojciech Makowski: Moim celem są igrzyska w Rio

Marcin Ryszka 2015-07-07 18:46

Wojciech Makowski, mimo pięcioletniej przerwy w treningach, notuje aktualnie znakomite wyniki na sprinterskich dystansach w grupie S11, czyli zawodników niewidomych. Zapraszamy do zapoznania się z historią reprezentanta naszego kraju na mistrzostwa świata, które już za kilka dni rozpoczynają się w Glasgow.

Patryk Biskup: W grupie dajesz z siebie więcej, bo nie chcesz odstawać

Marcin Ryszka 2015-07-01 13:05

Mistrzostwa Europy w pływaniu niepełnosprawnych, Eindhoven 2014. Finał 100m stylem grzbietowym w grupie S9. Dość niespodziewanie brązowy medal zdobywa młody Polak, Patryk Biskup. Od tej pory staje się on bardzo mocnym punktem naszej ekipy. Dziś prezentujemy rozmowę z zawodnikiem Startu Kalisz.

Paulina Woźniak - chciała być siatkarką, została pływaczką

Marcin Ryszka 2015-06-30 17:19

Już za kilkanaście dni w Glasgow ruszają mistrzostwa świata w pływaniu osób niepełnosprawnych. Podczas konferencji „Pokażcie nas w Rio”, która odbyła się 25 kwietnia w Krakowie, komentator TVP Przemysław Babiarz powiedział, że dzięki coraz większej ilości informacji o niepełnosprawnych sportowcach, przestają być oni anonimowi. Zapraszamy zatem do poznania dwukrotnej medalistki igrzysk paraolimpijskich, Pauliny Woźniak.

Jacek Czech – Czuję się sportowcem niespełnionym

Marcin Ryszka 2015-06-19 23:12

Na niedawno zakończonych mistrzostwach Polski niepełnosprawnych uzyskiwał świetne wyniki. Zawdzięcza to wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu. Ten test jest znakomitą okazją do przemyśleń nad własnym życiem i do poszukania motywacji w codziennych trudach. Zapraszamy do zapoznania się z historią człowieka, który mimo barier walczy, a jego celem jest medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio.

Jeżeli zawodnik jest zdolny, prędzej czy później osiągnie swój cel - rozmowa z Piotrem Woźnickim

Szymon Gagatek 2015-06-10 10:11

Wobec emocji, jakie wzbudziło ogłoszenie powołań na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Tbilisi, nie mogliśmy przejść obojętnie. Dlatego też przeprowadziliśmy, krótką rozmowę z trenerem kadry narodowej juniorów, Piotrem Woźnickim, który wyjaśnia szczegóły dotyczące wyboru składu na EYOF.

Ponownie jestem w szoku – wywiad z komentatorem TVP, Przemysławem Babiarzem

Marcin Ryszka 2015-05-17 20:57

Kiedyś pływanie nie było jego pasją. Ponieważ od dzieciństwa interesował się sportem, znał znaczące nazwiska w światowym pływaniu, z pierwszą polską medalistką olimpijską Agnieszką Czopek na czele. Przemysław Babiarz w obszernej rozmowie z Marcinem Ryszką opowiada o pracy komentatora, swoich przemyśleniach na temat pływania i zdradza kilka ciekawych anegdot z pływackiego świata.

Sztuką jest wrócić – historia Pauli Żukowskiej

Marcin Ryszka 2015-05-11 22:09

Dawniej sport był zjawiskiem, które cieszyło wiele osób. Ludzie zachwycali się zmaganiami sportowych bohaterów. W naszych czasach rywalizacja zawodników różnych dyscyplin różni się jednak choćby od starożytnych igrzysk, gdzie za wygraną otrzymywano wieniec laurowy. Teraz w sporcie walka toczy się również o bardzo duże pieniądze.