Wywiady

Grzegorz Widanka: W jedności siła!

Marcin Ryszka 2016-01-28 16:27
Dla Grzegorza Widanki i jego podopiecznych minione miesiące były niezwykle udane. Alicja Tchórz zdobyła medal mistrzostw Europy, Dominika Sztandera biła rekordy Polski, do wielkiej formy powróciła Paula Żukowska. Nic więc dziwnego, że to właśnie szkoleniowca Juvenii Wrocław wybraliście w naszym plebiscycie "Trenerem Roku". Czas na wywiad ze zwycięzcą w tej kategorii.

Angelika Wikieł: Choć rany się goją, to blizny zostają

Marcin Ryszka 2016-01-22 19:50
Dzięki znakomitemu finiszowi zwyciężyła w naszym plebiscycie na Najlepszą Juniorkę 2015 roku. Jak sama mówi, jej początki z wodą były bardzo trudne. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, którego udzieliła nam Angelika Wikieł.

Michał Chudy: Ciężka praca się opłaca

Marcin Ryszka 2016-01-20 20:19
W minionym roku pokazał, że drzemie w nim wielki potencjał. Razem z kolegami ze sztafety 4x100m stylem zmiennym wywalczył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku, a zimą po raz pierwszy został mistrzem Polski seniorów. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Chudym, zwycięzcą naszego plebiscytu w kategorii „Najlepszy Junior”.

Milena Karpisz: Zawsze daję z siebie 100% zaangażowania

Marcin Ryszka 2016-01-15 14:31
W poprzednim sezonie przebojem wdarła się do krajowej czołówki, zdobywając złoty medal na zimowych mistrzostwach Polski i poprawiając przy tym rekord kraju mistrzyni olimpijskiej Otyli Jędrzejczak. Głosami naszych czytelników została wybrana Bohaterem 2015 Roku w kategorii Największy Progres. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z zawodniczką Piątki Konstantynów Łódzki, Mileną Karpisz.

Justyna Burska: Jestem typem człowieka, który lubi rywalizację

Marcin Ryszka 2016-01-11 22:24

Podczas Letnich Mistrzostw Polski w Szczecinie wywalczyła cztery złote medale w konkurencjach kraulowych. W lipcu reprezentowała nasz kraj na Uniwersjadzie. Czytelnicy naszego portalu wybrali ją w plebiscycie Bohaterowie 2015 na Zawodniczkę Roku. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam nowa zawodniczka AZS UWM Olsztyn, Justyna Burska.

Monika Czerniak: Czasami trzeba upaść, aby móc się podnieść

Marcin Ryszka 2016-01-07 23:54
W wieku juniorskim dała się poznać jako utalentowana żabkarka. Obecnie jest czołową kraulistką w naszym kraju. Razem z Wiolettą Orczykowską, Dianą Sokołowską i Paulą Żukowską, na grudniowych zimowych mistrzostwach Polski wypełniła minimum sztafetowe na mistrzostwa Europy w Londynie. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam zawodniczka Kormorana Olsztyn Monika Czerniak.

Paulina Piechota: Jestem świadoma tego, co osiągnęłam

Iwona Bohosiewicz 2015-12-31 11:45
Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Lublinie Paulina Piechota zaprezentowała się ze świetnej strony. W wieku zaledwie szesnastu lat ustanowiła znakomity rekord kraju na 1500m stylem dowolnym i wywalczyła kwalifikację na mistrzostwa Europy seniorów, które odbędą się w maju w Londynie. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam zawodniczka UKS 190 Łódź.

Katarzyna Baranowska: Ostatnio zaskakuję samą siebie

Marcin Ryszka 2015-12-14 18:49

Jest przykładem tego, że nawet po długiej przerwie można udanie wrócić do pływania. Niezwykle pogodna i entuzjastycznie nastawiona do codziennego życia. Już za kilka dni w Lublinie powalczy o minimum na mistrzostwa Europy i kolejne medale krajowego czempionatu. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzieliła nam Katarzyna Baranowska.

Tomasz Polewka: Wiedziałem, że jak otworzę usta, rozpłaczę się jak dziecko

Marcin Ryszka 2015-12-10 17:53

Na przestrzeni kilku sezonów zrobił niewiarygodny postęp. Jak sam mówi, wiele daje mu rywalizacja z Radosławem Kawęckim. Dziś zachęcamy Was do zapoznania się z rozmową z człowiekiem, który w Netanji przebojem wdarł się na najwyższy stopień podium mistrzostw Europy na 50 m stylem grzbietowym, zawodnikiem AZS AWF Katowice, Tomaszem Polewką.

Alicja Tchórz: Chciałam udowodnić, że jestem coś warta

Marcin Ryszka 2015-12-09 11:30

Podczas mistrzostw Europy w Netanji Alicja Tchórz radziła sobie świetnie. Wywalczyła pierwszy seniorski medal wielkiej imprezy międzynarodowej, zajmując drugie miejsce na 100 m stylem grzbietowym, czterokrotnie poprawiała też rekordy naszego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z zawodniczką Juvenii Wrocław.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Wyszło w miarę tak jak chciałam

Marcin Ryszka 2015-12-08 15:21

Na zakończonych dwa dni temu mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni w Izraelu zdobyła dla Polski srebrny medal na 50m stylem grzbietowym. Ustanowiła również nowy rekord Polski na 50m motylkiem, chociaż, jak sama twierdzi… nie potrafi nim pływać. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Wojciech Seidel: Zakładajcie czapki!

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:34

Po zakończonych zimowych otwartych mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, które przez ostatnie trzy dni odbywały się we Floating Arenie w Szczecinie, porozmawialiśmy z trenerem kadry - Panem Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Mam nadzieję, że prawdziwa forma dopiero nadejdzie

Marcin Ryszka 2015-11-25 17:17

Zimowy sezon to jej pasmo zwycięstw i rekordów życiowych. Ostatnio wygrała klasyfikację generalną kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix. O rywalizacji w Poznaniu oraz o planach startów na mistrzostwach Europy opowiedziała nam Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Zapraszamy!

Alicja Tchórz – Czekałam na ten rekord sześć lat

Marcin Ryszka 2015-11-24 00:29

Od początku sezonu znajduje się w świetnej formie, a podczas Grand Prix w Poznaniu ustanowiła nowy rekord Polski na 200m stylem grzbietowym. Zapraszamy do zapoznania się rozmową z Alicją Tchórz – specjalnie dla naszego portalu!

Anna Dowgiert: Pływanie to cały mój świat

Marcin Ryszka 2015-11-05 23:38

Anna Dowgiert ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. Na koncie jej pływackich dokonań pojawił się między innymi występ w finale mistrzostw świata na długim basenie w Kazaniu. Zawodniczka Śląska Wrocław wyśrubowała też znacznie rekord Polski na 50 m stylem motylkowym. Teraz skupia się już na przygotowaniach do walki o występ w Rio. Znalazła jednak chwilę, by odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Dominika Sztandera: Mam nadzieję, że wszystko dalej będzie się układać po mojej myśli

Marcin Ryszka 2015-11-02 22:10

Za nią doskonały początek sezonu - ustanowiony nowy rekord Polski, kilka rekordów życiowych. Zawodniczka Juvenii Wrocław chce pojechać na tegoroczne mistrzostwa Europy, ale ma też plany sięgające znacznie dalej! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dominiką Sztanderą, w którym zdradza dlaczego w tym sezonie pływa tak szybko.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Chcę wywalczyć kwalifikację na igrzyska i to jest mój cel

Marcin Ryszka 2015-10-31 12:44

Od początku sezonu znajduje się w wysokiej formie. Jak sama mówi, wszystko jest teraz podporządkowane wypełnieniu minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z polską królową sprintu, Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Joanna Mendak: Nikt z nas od razu nie był mistrzem

Marcin Ryszka 2015-10-30 13:27

Joanna Mendak na trzech kolejnych igrzyskach paraolimpijskich zdobywała dla Polski złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym. Mimo swojej niepełnosprawności, stawała na podium w rocznikowych mistrzostwa naszego kraju wśród zawodników pełnosprawnych. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii pływania niepełnosprawnych w naszym kraju.

1
...
3
4
5
6
7
...
9