Wywiady

Filip Zaborowski: Wrócę mocniejszy

Marcin Ryszka 2016-08-18 12:32
W swoim pierwszym w życiu starcie na igrzyskach uplasował się na 28. miejscu w konkurencji 400m stylem dowolnym. Spodziewał się jednak po sobie lepszego występu na olimpijskiej pływalni w Rio de Janeiro. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem reprezentującym na co dzień barwy MKP Szczecin, Filipem Zaborowskim.

Kacper Klich: Bardzo wiele wymagam od samego siebie

Marcin Ryszka 2016-08-17 18:33
Jest mocnym punktem naszej sztafety 4x200 m stylem dowolnym. To właśnie w tej konkurencji zaliczył swój debiut na igrzyskach olimpijskich. Jak sam mówi, ze swojego występu na igrzyskach w Rio de Janeiro nie jest zadowolony. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Kacprem Klichem, reprezentującym na co dzień Śląsk Wrocław.

Jan Świtkowski: Nie zaprezentowałem się tak jak chciałem

Marcin Ryszka 2016-08-17 15:32
Do Rio jechał jako jedna z naszych medalowych nadziei. Niestety swojego debiutanckiego występu na igrzyskach olimpijskich nie może zaliczyć do udanych. Na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął siedemnaste miejsce, sensacyjnie odpadając w eliminacjach. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem Skarpy Lublin Janem Świtkowskim.

Marcin Stolarski: Wiem co muszę zrobić, aby dogonić świat

Marcin Ryszka 2016-08-16 21:04
Zakończone już dla pływaków igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro były jego pierwszymi w życiu. Z Brazylii wraca jednak z podniesioną głową i wyraźnie podkreśla, że pływacka rodzina w trudnych chwilach powinna się wspierać. Zapraszamy do rozmowy z Marcinem Stolarskim, żabkarzem reprezentującym na co dzień barwy Żoliborza Warszawa.

Piotr Gęgotek: Oczekiwania na pewno były o wiele większe

Marcin Ryszka 2016-08-16 20:04
Starty naszych pływaków na letnich igrzyskach w Rio de Janeiro przeszły już do historii. Niestety, zawodów odbywających się po raz pierwszy w historii w Ameryce Południowej nasi reprezentanci nie będą mile wspominać. Specjalnie dla Megatiming kilka minut na rozmowę po powrocie do kraju znalazł trener koordynator kadry narodowej, Piotr Gęgotek.

Jakub Skierka: Nie spoczywam na laurach

Marcin Ryszka 2016-07-30 12:58
Ostatni sezon był w jego wykonaniu bardzo udany. Na mistrzostwach Europy juniorów w węgierskim Hodmezovasarhely swoim występem na dystansie 200m stylem grzbietowym pokazał, że w najbliższym czasie możemy doczekać się kolejnego, po Radosławie Kawęckim, grzbiecisty światowej klasy. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Jakubem Skierką.

Mateusz Arndt: Chciałem popłynąć jak najlepiej

Marcin Ryszka 2016-07-26 01:30
Na mistrzostwach Europy juniorów razem z kolegami wywalczył dla Polski złoty medal na dystansie 4x200m stylem dowolnym. Indywidualnie cieszył się z brązowego krążka, ale podczas dekoracji musiał podzielić się miejscem na podium z reprezentantem gospodarzy. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem Delfina Gdynia, Mateuszem Arndtem.

Kacper Stokowski: Tego nie da się opisać słowami

Marcin Ryszka 2016-07-15 12:37
Na zakończonych mistrzostwach Europy juniorów jako jedyny Polak wywalczył indywidualny złoty medal. Znacznie poprawił również rekord kraju wśród juniorów 17- i 18-letnich w konkurencji 200m stylem dowolnym i pokazał, że może być znaczącym wzmocnieniem seniorskiej sztafety. Zapraszamy do rozmowy z podopiecznym trenera Pawła Wołkowa Kacprem Stokowskim.

Katarzyna Baranowska: Aby na pewno mnie z kimś nie pomyliliście?

Marcin Ryszka 2016-07-14 22:43
W ostatnich dniach środowisko pływackie obiegła wiadomość, że Katarzyna Baranowska otrzymała od Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA) indywidualne zaproszenie do startu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Już dzisiaj wiadomo, że finalistka 200 m stylem zmiennym z Pekinu po raz kolejny weźmie udział w największej imprezie sportowej świata.

Wiktoria Musioł: Staram się myśleć pozytywnie i do końca dawać z siebie 101%

Szymon Gagatek 2016-07-05 14:45
We wtorkowe popołudnie publikujemy przesłaną do nas rozmowę z Wiktorią Musioł, brązową medalistką Mityngu Pływackiego w Zagrzebiu. O rywalizacji,wyrzeczeniach oraz odczuciach z minionej imprezy pływackiej z reprezentantką popularnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, która na co dzień funkcjonuje przy oświęcimskim ''Chemiku'' rozmawiał Jakub Konior.

Tomasz Kozioł: Każdy może znaleźć coś dla siebie

Marcin Ryszka 2016-07-01 11:29
W naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się zawody, w których rywalizują ratownicy wodni. O zasadach, osiągnięciach Polaków na arenie międzynarodowej oraz o tym, kto może uprawiać tę dyscyplinę porozmawialiśmy z przewodniczącym komisji sportu w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym Tomaszem Koziołem.

"Od pływania nie da się uwolnić..."

Joanna Kwatera 2016-06-20 01:10
Naszym gościem jest dziś najlepsza pływaczka mistrzostw Polski w Gliwicach, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy w Londynie i wielokrotna rekordzistka Polski Masters - Daria Fajkowska. Zapraszamy do lektury wywiadu, jakiego udzieliła nam zawodniczka klubu Masters Zgierz, po zakończeniu najważniejszych imprez pływackich sezonu letniego w kategorii Masters.

Wojciech Seidel: Zmierzamy w dobrym kierunku

Marcin Ryszka 2016-06-16 20:52
W miniony weekend na pływalni w Berlinie odbyły się otwarte mistrzostwa Niemiec. Był to kolejny sprawdzian kadry niepełnosprawnych pływaków w tym sezonie. O startach Biało-czerwonych oraz o zbliżających się Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro porozmawialiśmy z trenerem naszej drużyny narodowej, Panem Wojciechem Seidlem.

III Otwarte Mistrzostwa Warszawy Open Water – rozmowa z Andrzejem Skorykowem

Marcin Ryszka 2016-06-13 14:34
Już za kilka dni na jeziorze Czerniakowskim odbędzie się trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu na wodach otwartych. O tegorocznej imprezie oraz o organizacji takiego wydarzenia porozmawialiśmy z organizatorem, Panem Andrzejem Skorykowem.

Kacper Majchrzak: Też doszły mnie takie słuchy

Marcin Ryszka 2016-06-05 09:15
Na zakończonych kilka dni temu mistrzostwach Polski w szczecińskiej Floating Arenie po niesamowitym wyścigu ustanowił nowy rekord kraju na dystansie 200m stylem dowolnym. Jak sam mówi, szanuje każdego zawodnika, ale nikogo się nie boi. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem Warty Poznań i reprezentantem naszego kraju, Kacprem Majchrzakiem.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk: Osiągnęliśmy wyznaczony cel

Marcin Ryszka 2016-06-03 14:02
Mimo, że jest medalistką mistrzostw świata i Europy, Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w sierpniu w Rio de Janeiro będą jej pierwszymi w życiu. Jak sama mówi, w jej pływaniu są jeszcze rezerwy. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z królową polskiego sprintu, zawodniczką AZS UŁ PŁ Łódź, Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Paweł Słomiński: Zawsze można było zrobić coś jeszcze lepiej

Marcin Ryszka 2016-05-26 18:54
Na zakończonych mistrzostwach Europy na długim basenie w Londynie Radosław Kawęcki zdobył dla naszej reprezentacji jedyny złoty medal. O przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz planach na ostatnie tygodnie przed wylotem do Brazylii porozmawialiśmy z jego szkoleniowcem, Pawłem Słomińskim.

Radosław Kawęcki: Szykowałem się na rekord Europy

Szymon Gagatek 2016-05-25 19:49
Radosław Kawęcki w Londynie obronił tytuł mistrza Europy na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Był to jego trzeci złoty medal w tej konkurencji na czempionacie Starego Kontynentu na długim basenie z rzędu. Okazuje się jednak, że tuż przed zawodami w stolicy Wielkiej Brytanii nie wszystko poszło po jego myśli. Więcej w rozmowie z naszym znakomitym grzbiecistą!