Wywiady

Alicja Tchórz – Czekałam na ten rekord sześć lat

Marcin Ryszka 2015-11-24 00:29

Od początku sezonu znajduje się w świetnej formie, a podczas Grand Prix w Poznaniu ustanowiła nowy rekord Polski na 200m stylem grzbietowym. Zapraszamy do zapoznania się rozmową z Alicją Tchórz – specjalnie dla naszego portalu!

Za Tobą bardzo udane zawody. Od początku sezonu prezentujesz znakomitą dyspozycje. Który ze startów przyniósł Ci najwięcej radości?

Odpowiedź jest bardzo prosta. (śmiech) Oczywiście 200m grzbietem. Czekałam na ten rekord sześć lat. Gdy dopłynęłam do ściany i zobaczyłam swój rezultat na tablicy to nie mogłam w to uwierzyć. (śmiech)

Czułaś się mocna przed tymi zawodami?

Jakoś specjalnie nie robiliśmy odpuszczenia przed Grand Prix. Zeszliśmy z siódemek na szóstki, także trochę tej świeżości było. Tym bardziej jestem zaskoczona, że udało mi się pływać na takim poziomie. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Jakie masz teraz najbliższe plany startowe?

Oczywiście mistrzostwa Europy w Izraelu. Jestem zawodniczką, która dużo startuje. Jest to dla mnie metoda przygotowań, właśnie przez starty. Takie imprezy, przy dobrej dyspozycji, są doskonałą okazją do trenowania tego, żeby na dużych międzynarodowych zawodach pływać trzy razy na wysokim poziomie - w eliminacjach, półfinałach i finale.