Aktualności

Wielka rywalizacja rozpoczęta

Szymon Gagatek 2014-08-08 02:22

Wpadka Michaela Phelpsa, świetny występ Missy Franklin, solidna Katie Ledecky, Ryan Lochte bez śladu kontuzji, wielka szansa na rekord świata i Allison Schmitt ponownie totalnie bez formy. Za nami dopiero półtora dnia mistrzostw USA, a już wydarzyło się naprawdę sporo! Oto krótkie podsumowanie tego co wydarzyło się w środę i w czwartkowy poranek w Irvine.

Medalowy czwartek

Szymon Gagatek 2014-08-08 01:26

Cztery medale w ciągu dwóch godzin, takim dorobkiem mogli się pochwalić polscy zawodnicy w czwartkowe popołudnie, podczas Mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych. Srebrne krążki wywalczyły Oliwia Jabłońska i Joanna Mendak, obie tym samym po raz drugi stanęły w Eindhoven na podium. Z kolei na najniższym jego stopniu znaleźli się dziś Paulina Woźniak i Patryk Karliński.

Idź złoto do złota!

Szymon Gagatek 2014-08-06 13:20

Za nami niespełna trzy dni rywalizacji na Mistrzostwach Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, a na koncie polskiej reprezentacji jest już dwa razy więcej złotych medali niż na poprzednim czempionacie, który trzy lata temu odbył się w Berlinie! Wtedy jedyne złoto wywalczyła Joanna Mendak na dystansie 100 m stylem motylkowym. Dziś w Eindhoven zawodniczka z Suwałk ponownie okazała się najlepsza, tym razem na 200 m stylem zmiennym (SM13).

Wywiad z Krzysztofem Morawskim

Michał Guba 2014-08-05 22:02

Zaraz po zakończonym sezonie mieliśmy okazję porozmawiać o celach oraz planach na przyszłość z Vicemistrzem Polski z Olsztyna na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz Mistrzem Polski w finswimming'u- Krzysztofem Morawskim

Złota Jabłońska z kolejnym rekordem!

Szymon Gagatek 2014-08-05 21:52

Drugi dzień Mistrzostw Europy w pływaniu zawodników niepełnosprawnych przyniósł nam dwa medale! Najpierw brąz na 50 m stylem dowolnym (S2) wywalczył Jacek Czech, a następnie Oliwia Jabłońska zapewniła sobie, we wspaniałym stylu, pierwsze w karierze złoto europejskiego czempionatu na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym, okraszając go dodatkowo rekordem Europy!

ME IPC: Trzy rekordy świata na początek

Szymon Gagatek 2014-08-05 16:13

Trzy rekordy świata padły podczas pierwszego dnia rywalizacji na Mistrzostwach Europy w pływaniu zawodników niepełnosprawnych. W poniedziałek w Eindhoven zaprezentowała się również ósemka Polaków. Najlepiej spisał się Marcin Ryszka, który uplasował się na piątej pozycji w finale 100 m stylem klasycznym wśród zawodników niewidomych (klasa niepełnosprawności SB11).

Mistrzostwa Europy 11 miesięcy później!

Szymon Gagatek 2014-08-05 15:19

Europejska Federacja Pływacka (LEN) postanowiła zmienić datę i miejsce rozgrywania przyszłorocznych Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie. Zawody miały się odbyć w styczniu w Netanji, ostatecznie zorganizuje je jednak inne izraelskie miasto, Herclijja, dopiero na początku grudnia.

Polacy ruszają na podbój Eindhoven!

Szymon Gagatek 2014-08-03 19:50

Niespełna czterystu pływaków z trzydziestu siedmiu krajów weźmie udział w rozpoczynających się jutro Mistrzostwach Europy zawodników niepełnosprawnych. Wśród nich nie zabraknie reprezentantów Polski, których do Eindhoven wybrało się siedemnastu. Wielu z nich z medalowymi ambicjami!

Kolejne podium Charlos!

Szymon Gagatek 2014-08-02 18:13

Natalia Charlos po raz trzeci w tym sezonie stanęła na podium zawodów Pucharu Europy w pływaniu długodystansowym! Polka zajęła dziś drugie miejsce na olimpijskim dystansie 10 km w holenderskim Hoorn. Na jeziorem Markermeer nasza reprezentantka przegrała jedynie z Arianną Birdi z Włoch i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Ostatnie takie mistrzostwa świata

Szymon Gagatek 2014-08-02 13:55

Już jutro w Montrealu rozpoczną się Mistrzostwa Świata Masters w pływaniu. Na pływalni i wodach otwartych będzie nas reprezentować łącznie dziesiątka zawodników. Piętnasta edycja tej imprezy będzie zarazem ostatnią zorganizowaną w roku parzystym. Od przyszłego roku zawody połączą się ze zmaganiami najlepszych pływaków świata, które odbędą się w Kazaniu.

Są listy zgłoszeń na mistrzostwa USA!

Szymon Gagatek 2014-08-01 23:21

Mistrzostwa USA - niektórzy, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, twierdzą, że to najważniejsza impreza w pływackim kalendarzu. Bez wątpienia jest jedną z najciekawszych, gromadzącą największe gwiazdy i wzbudzającą olbrzymie emocje. W tym roku będzie miała szczególny wymiar z jednego powodu. Ukształtuje kadrę narodową Amerykanów na dwa dwa najbliższe lata. Dziś w sieci pojawiła się lista zawodników zgłoszonych do udziału w tych zawodach.

To były piękne dni!

Szymon Gagatek 2014-07-30 01:22

Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej trwają w najlepsze, ale pływacy swoją rywalizację już zakończyli. Ostatniego dnia, tak jak przez pięć poprzednich, nie zabrakło znakomitych wyników. Zaimponował zwłaszcza Ryan Cochrane, który zwyciężył na dystansie 1500 m stylem dowolnym, uzyskując najlepszy w tym roku czas na świecie! W klasyfikacji medalowej triumfowali Australijczycy przed Anglią i Kanadą.

Berlin 2014: Niemcy skompletowali kadrę

Szymon Gagatek 2014-07-29 14:20

Niemiecka federacja pływacka (DSV) ogłosiła ostateczny skład kadry na Mistrzostwa Europy, które od 13 do 24 sierpnia odbędą się w Berlinie. Gospodarzy będzie reprezentować łącznie pięćdziesięciu siedmiu sportowców. Wśród nich znalazło się dwadzieścia siedem osób, które powalczą na basenie i jedenaście, które czeka start na wodach otwartych.

Do Mistrzostw Europy w Berlinie pozostało: 15 dni!

Wody otwarte: Mistrzostwa Świata Juniorów zmienią gospodarza

Szymon Gagatek 2014-07-29 13:04

Pod koniec przyszłego miesiąca izraelski Ejlat miał gościć najlepszych juniorów globu na mistrzostwach świata w pływaniu długodystansowym. Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) podjęła jednak decyzję o zmianie gospodarza drugiej edycji tej imprezy. Przesunięty zostanie również termin rozgrywania zawodów, które pierwotnie były planowane na 28-30 sierpnia.

Brytyjska fala talentów, Peaty z rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2014-07-29 01:43

Wygląda na to, że Brytyjczycy przez najbliższe lata będą mieli wiele pociechy ze swoich pływaków. Na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow swoją wartość pokazują bowiem kolejni młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej reprezentacji. Dziś gwiazdą dnia został Adam Peaty. Choć zdobył "tylko" srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym, poprawił pierwszy podczas tych zawodów rekord Europy!

MP w pływaniu długodystansowym: Kolejny rozdział historii zapisany!

Szymon Gagatek 2014-07-28 20:34

II Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym już za nami. Po raz kolejny pływacy rywalizowali ze sobą na zalewie w Kryspinowie, znów towarzyszyła im piękna pogoda, ponownie nie zabrakło wydarzeń, które przejdą do historii krajowych zmagań na wodach otwartych. Złote medale na olimpijskim dystansie 10 km zdobyli Joanna Zachoszcz i Jan Urbaniak.

Australijska dominacja

Szymon Gagatek 2014-07-28 13:50

Podczas czwartego dnia rywalizacji na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej rozdano siedem kompletów medali. Ponad połowa (dokładnie jedenaście) trafiła do Australijczyków, którzy całkowicie zdominowali rywalizację w niedzielny wieczór, triumfując w czterech konkurencjach. Pokazem siły pływaków z Antypodów był finał 100 m stylem dowolnym mężczyzn, w którym zajęli całe podium.

Sobota dla Halsall

Szymon Gagatek 2014-07-27 00:03

Pogoń za znakomitymi rezultatami podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej trwa w najlepsze. W sobotni wieczór, podczas trzeciego dnia pływackich zmagań w Glasgow, padło aż sześć rekordów zawodów, a prawdziwy popis swoich umiejętności dała Francesca Halsall. Brytyjka zwyciężyła w finale 50 m stylem dowolnym, uzyskując najlepszy czas w historii tej konkurencji w stroju tekstylnym!