Aktualności

Proud i Fraser-Holmes najszybsi w tym roku na świecie!

Szymon Gagatek 2014-07-25 22:58

Drugi dzień pływackich zmagań na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej przyniósł kolejne znakomite rezultaty. Złote medale Benjamina Prouda na dystansie 50 m stylem motylkowym i Thomasa Fraser-Holmesa na 200 m stylem dowolnym zostały dodatkowo okraszone najlepszymi w tym roku wynikami na świecie. Nie zabrakło też rekordu globu. Jego autorką została Maddison Elliott z Australii, najszybsza na 100 m stylem dowolnym wśród zawodniczek niepełnosprawnych.

Piękne otwarcie, rekord świata Australijek!

Szymon Gagatek 2014-07-25 01:28

Pierwszy dzień pływackich zmagań na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej nie zawiódł! Podczas sesji finałowej doczekaliśmy się kilku rewelacyjnych wyścigów, w których padały znakomite wyniki. Nie zabrakło wielkiej sensacji, a fani zgromadzeni na trybunach mieli nawet okazję być świadkami rekordu świata, który został ustanowiony przez australijską sztafetę 4x100 m stylem dowolnym kobiet!

Początek batalii w Glasgow!

Szymon Gagatek 2014-07-24 19:01

Wczoraj na Celtic Park odbyła się efektowna ceremonia otwarcia, dziś do rywalizacji ruszyli sportowcy. Jedna z największych multisportowych imprez, Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, przez najbliższe dni będzie przykuwać uwagę także fanów pływania. W Glasgow pojawiła się światowa czołówka tej dyscypliny sportu, najlepsi zawodnicy z Australii, Nowej Zelandii, RPA, Kanady oraz oczywiście z Wielkiej Brytanii.

Pięć medali Czerniaka w mistrzostwach Hiszpanii

Szymon Gagatek 2014-07-21 16:50

W niedzielę zakończyły się letnie mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na długim basenie (50 m), które zorganizowano w Barcelonie. W stawce nie zabrakło trenującego na co dzień na półwyspie Iberyjskim Konrada Czerniaka, który na podium zawodów stawał pięciokrotnie, wygrywając rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym i motylkowym!

Drzonków 2014: Zwycięstwa faworytów

Szymon Gagatek 2014-07-21 14:13

Podczas ostatnich dwóch dni zmagań pływaków na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie niemal w każdej konkurencji zwyciężali zawodnicy, którzy jeszcze przed tygodniem rywalizowali na mistrzostwach Europy juniorów w Dordrechcie. Jedynym, który wyłamał się z tego schematu, był Stanisław Kolczyński z Pruszkowa - najlepszy na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Drzonków 2014: Sztafeta Śląska z rekordem kraju

Szymon Gagatek 2014-07-21 13:21

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu, która odbyła się w Drzonkowie, padł tylko jeden rekord Polski. Jego autorkami zostały zawodniczki Śląska Wrocław, które w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym uzyskały najlepszy czas w historii naszego kraju w kategorii wiekowej zawodniczek osiemnastoletnich, poprawiając mające już siedem lat osiągnięcie pływaczek Polonii Warszawa.

Gliwice 2014: Pokaz formy Stokowskiego

Szymon Gagatek 2014-07-21 03:36

Kacper Stokowski dał prawdziwy pokaz swojej siły podczas letnich mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w pływaniu, które odbyły się w Gliwicach. Zawodnik klubu G-8 Bielany Warszawa aż sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zdobył też jedno srebro i poprawił indywidualne rekordy kraju w aż trzech konkurencjach!

Gliwice 2014: Rekordowa Fryckowska, mistrzostwa dla Bydgoszczy!

Szymon Gagatek 2014-07-21 02:47

W sobotę 19 lipca mijał właśnie dokładnie dwusetny dzień 2014 roku. Bardzo długo trzeba było czekać, aż jakaś Polka poprawi rekord kraju w którejkolwiek konkurencji indywidualnej. W końcu się udało! Tej sztuki dokonała zaledwie piętnastoletnia Natalia Fryckowska, która uzyskała najlepszy czas w historii polskiego pływania w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat - podsumowanie

Julia Ostrowska 2014-07-20 23:31

Za nami 3 dni zmagań o najlepsze wyniki i pozycje w rankingu Polski 16 latków.
Po raz kolejny na basenie Słowianki mogliśmy oglądać wiele ciekawych wyścigów . Kto by się spodziewał tak zaciętej walki . Tak jak poprzednio decydowały setne sekundy. Popołudniowe finały zadziwiały wszystkich obecnych na zawodach jak i wiernych kibiców w domach .
Z największą ilością punktów FINA zwyciężyła Paulina Peda (AZS AWF Katowice) za 100m stylem grzbietowym , gdzie otrzymała 764 pkt wyprzedając kolejną zawodniczkę o 11 pkt.

Sinitchine 17. juniorem w Europie na 5 km

Szymon Gagatek 2014-07-20 20:37

Radosław Sinitchine zajął siedemnaste miejsce w rywalizacji zawodników 15- i 16-letnich na dystansie 5 km podczas mistrzostw Europy juniorów w pływaniu na otwartym akwenie, które odbyły się w Zagrzebiu. Zwyciężył reprezentant gospodarzy, Ivan Sitic, który trasę pokonał w czasie 1:00:42. Wśród dziewcząt złotą medalistką została Paula Ruiz z Hiszpanii.

Hungarian Open : + 2 brązy dla Polaków w ostatnim dniu rywalizacji

Katarzyna Kasperek 2014-07-20 00:12

Ostatni dzień zmagań na debreczyńskiej pływalni Polacy zakończyli dokładając do worka z medalami dwa brązy wywalczone przez Marcina Suzina i Tomka Polewkę. Katinka Hosszu stoczyła dziś niesamowity bój z samą sobą, na podium stając jeszcze 4 razy. Węgierska pływaczka zdobyła w trakcie Hungarian Open aż 13 medali, w tym 8 złotych!

Gorzów 2014: Kolejne wygrane Zbutowicza i Nogaj

Daniel Biś 2014-07-19 21:55

Dwa złote krążki, indywidualnie, zdobyła dziś również Paulina Nogaj. Wczorajsza zwyciężczyni 100 metrów motylkowym, finałowy blok rozpoczęła od wygranej na 50 metrów tym stylem(27,72), a zakończyła tryumfem na 200 metrów stylem zmiennym (2:22,55). Na obu dystansach wyraźnie pokonała rywalki.

Gliwice 2014: Dwa rekordy Polski pierwszego dnia zawodów

Szymon Gagatek 2014-07-19 03:05

Pierwszego dnia Letnich Mistrzostw Polski 15-latków w pływaniu padły dwa rekordy kraju w tej kategorii wiekowej. Ich autorami zostali Kacper Stokowski i sztafeta 4x200 m stylem dowolnym z Aleksandrowa Łódzkiego. Zawodnik G-8 Bielany Warszawa podczas inauguracyjnej sesji finałowej w Gliwicach wywalczył dwa indywidualne złote medale, podobnie jak Marcel Wągrowski. Takim samym wyczynem wśród dziewcząt mogła się pochwalić Paulina Piechota.

Drzonków 2014: Sprinterski popis Sztandery!

Szymon Gagatek 2014-07-19 02:53

Dominika Sztandera zdobyła dwa złote medale podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentantka Polski na II Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Nankinie triumfowała na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Choć organizatorem tegorocznej edycji tej imprezy jest województwo dolnośląskie, to zawodnicy 17- i 18-letni rywalizują ze sobą w konkurencjach pływackich na obiekcie w Drzonkowie.

Trzeci dzień Mistrzostw Węgier za nami

Szymon Gagatek 2014-07-19 01:46

Trzeciego dnia mistrzostw Węgier, które odbywają się w Debreczynie, tylko jednemu polskiemu reprezentantowi udało się zakwalifikować do finału. Mikołaj Machnik zajął dziś ósme miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym. Kolejne cztery medale dołożyła do swojej kolekcji Katinka Hosszu, zdobywając jedno złoto i aż trzykrotnie stając na drugim stopniu podium.

Pierwsze medale w Zagrzebiu rozdane

Szymon Gagatek 2014-07-19 01:03

Dziś w Zagrzebiu rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu na otwartym akwenie. Pierwszy dzień zawodów nie przyniósł emocji związanych z występem polskiego reprezentanta. Młodzi pływacy rywalizowali ze sobą na dystansie 7,5 km. Zwyciężyli Alisia Tettamanzi z Włoch i David Aubry z Francji.

Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich: Dzień I

Daniel Biś 2014-07-18 22:20

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski zawodników 16-sto letnich, a także pierwszy Rekord Polski. Autorem rekordowego osiągnięcia jest Karol Zbutowicz, pokonał on dystans 400 metrów stylem zmiennym w 4:26,97. W pozostałych wyścigach tryumfowali faworyci, chociaż emocji w Gorzowie Wielkopolskim nie brakowało.

50 dowolnym dziewcząt to złoty medal dla Pauliny Pedy (26,93). Za jej plecami rozegrała się zacięta walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie srebrny medal zdobyła Paulina Nogaj (27,17), a brąz Klaudia Jankowska (27,55), o 0,01 przed Agatą Naskręt.

Trzy polskie medale drugiego dnia Mistrzostw Węgier

Szymon Gagatek 2014-07-18 00:32

Trzykrotnie stawali na podium polscy reprezentanci podczas drugiego dnia Mistrzostw Węgier w pływaniu, które odbywają się w Debreczynie. Drugie miejsca zajmowali Radosław Kawęcki (200 m stylem grzbietowym) i Anna Dowgiert (50 m stylem motylkowym), natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Kacper Majchrzak (100 m stylem motylkowym).