Hungarian Open : + 2 brązy dla Polaków w ostatnim dniu rywalizacji

Katarzyna Kasperek 2014-07-20 00:12

Ostatni dzień zmagań na debreczyńskiej pływalni Polacy zakończyli dokładając do worka z medalami dwa brązy wywalczone przez Marcina Suzina i Tomka Polewkę. Katinka Hosszu stoczyła dziś niesamowity bój z samą sobą, na podium stając jeszcze 4 razy. Węgierska pływaczka zdobyła w trakcie Hungarian Open aż 13 medali, w tym 8 złotych!

Przez eliminacje 50tki kraulem przebrnęła Anna Dowgiert (26,73), kwalifikując się w popołudniowej sesji do finału tej konkurencji. Rywalizację zakończyła na miejscu 5. Z wynikiem 26,11 przegrywając z Iron Lady jedną setną sekundy.

50 motylkowym panów przyniósł trochę pecha Polakom, w serii finałowej jako czwarty, szósty i siódmy tablice wyłączyli Michał Poprawa(24,30), tracąc do medalu zaledwie 0,07s oraz Mateusz Wysoczyński (24,49) nieznacznie przed Kacprem Majchrzakiem (24,74). W półfinałach pływał również Roger Kurant, lecz pożegnał się z rywalizacją o medal.

Nieszczęśliwie potoczył się też wyścig 200 klasycznym dla Mikołaja Machnika, który niestety reprezentant Polski zakończył dyskwalifikacją.

2:04,54 to wynik, jaki w finale 200m dowolnym uzyskała Donata Kilijańska. Polka zajęła 6. Miejsce w tej rywalizacji. Katinka Hosszu tryumfowała w tym wyścigu(1:56,74), wyprzedzając drugą na mecie Boglarkę Kapas o 2,80s !!!

Brąz Tomka Polewki w wyścigu na 100 grzbietowym to jeden z dwóch medali dla Polski dziś. Zawodnik pochodzący z Grudziądza uzyskał rezultat 55,07, tracąc do srebrnego medalisty zaledwie 0,04 sekundy. Nieco słabiej zaprezentował się Radosław Kawęcki, zajmując  6. miejsce z czasem 55,54.

Drugim zdobytym dziś polskim medalem może pochwalić się Marcin Suzin. Polak wynikiem 2:01,85 zajął najniższy stopień podium wśród zmiennistów. W finale miał okazję popływać również Jan Świtkowski, który zajął 8. miejsce z rezultatem 2:05,40. Niekwestionowanym zwycięzcą został oczywiście Laszlo Cseh (2:00,69).