Pierwsze medale w Zagrzebiu rozdane

Szymon Gagatek 2014-07-19 01:03

Dziś w Zagrzebiu rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu na otwartym akwenie. Pierwszy dzień zawodów nie przyniósł emocji związanych z występem polskiego reprezentanta. Młodzi pływacy rywalizowali ze sobą na dystansie 7,5 km. Zwyciężyli Alisia Tettamanzi z Włoch i David Aubry z Francji.

Tettamanzi wywalczyła złoto w niesamowitych okolicznościach. Włoszka do ostatniej chwili toczyła zażarty bój z Nikolettą Kiss z Węgier. Obie finiszowały niemal równocześnie, ale na mecie to właśnie zawodniczka z Italii była szybsza o jedną dziesiątą sekundy. Tuż za nimi, ze stratą dokładnie jednej sekundy, przypłynęła Marion Brunel z Francji, zdobywając brąz. Przed rokiem Tettamanzi startowała jeszcze w kategorii zawodniczek 15- i 16-letnich na dystansie 5 km. Wtedy w starciu na finiszu przegrała tytuł juniorskiej mistrzyni Europy z Alice Dearing z Wielkiej Brytanii o... dwie setne sekundy! Dziś to ona mogła cieszyć się ze złota, w pokonanym polu pozostawiając aż dwadzieścia dziewięć rywalek. Dearing zakończyła rywalizację na miejscu ósmym.

Wśród chłopców urodzonych w 1996 i 1997 roku najlepszy okazał się osiemnastoletni David Aubry z Francji. Reprezentant Trójkolorowych pokonał trasę w czasie 1:31:46 i o cztery sekundy wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Duje Milana. Na najniższym stopniu podium stanął Anton Evsikov z Rosji, który przepłynął 7,5 km o sześć sekund wolniej od Francuza. Jutro o dziesiątej rano z rywalami na dystansie 5 km powalczy nasz reprezentant, zawodnik Kormorana Olsztyn, Radosław Sinitchine.