PŚ 2018 Tokio: Rekordzista Xu!

Joanna Kwatera 2018-11-11 22:05
Ostatni dzień zmagań w Pucharze Świata w Tokio zawodnicy zakończyli niezwykle efektownymi występami, a na pływalni Tatsumi International Swimming Center Jiayu Xu postarał się nawet o rekord świata! Reprezentant Państwa Środka rozprawił się z najlepszym osiągnięciem w dziejach w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

Grand Prix w Łodzi: Wojdak przypieczętował sukces. Pierwszy triumf Sztandery

Szymon Gagatek 2018-11-11 18:13

Wojciech Wojdak i Dominika Sztandera zostali najlepszymi pływakami zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski w Łodzi. Dla Wojdaka to już drugie zwycięstwo w tym sezonie (najlepszy był również na inaugurację cyklu w Oświęcimiu), natomiast reprezentantka Juvenii Wrocław triumfowała w klasyfikacji generalnej po raz pierwszy w karierze.

PŚ 2018 Tokio: Kromowidjojo szybsza od Sjoestroem!

Joanna Kwatera 2018-11-10 15:54
Drugi dzień Pucharu Świata w Tokio obfitował w kilka światowej klasy wyników, a postarali się o to Vladimir Morozov i Ranomi Kromowidjojo. Najciekawszym punktem programu okazał się dziś wyścig na 50m stylem motylkowym kobiet, które zapisały się trwale w historii tej konkurencji. Z porażkami musieli pogodzić się faworyci.

PŚ 2018 Tokio: Morozow gwiazdą pierwszego dnia zawodów. Rosjanin wyrównał rekord świata

Szymon Gagatek 2018-11-09 15:15

To był dzień Władimira Morozowa! Rosjanin na inaugurację zawodów Pucharu Świata w Tokio zaprezentował się znakomicie, wygrywając wyścigi finałowe na dystansach 100 m stylem zmiennymi i 50 m stylem dowolnym. W pierwszej z tych konkurencji wyrównał własny rekord świata i pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

PŚ 2018 Pekin: Szybcy żabkarze

Joanna Kwatera 2018-11-04 17:39
Trzeci dzień zawodów Pucharu Świata w Piekinie przebiegał pod dyktando faworytów, choć znów w stylu grzbietowym zaskoczyła Minna Atherton. Porażki doznała liderka tej prestiżowej imprezy, a Rosjanie powiększyli swój dorobek o kolejne medale.

PŚ 2018 Pekin: Rekord Azji chińskiego grzbiecisty!

Joanna Kwatera 2018-11-03 18:34
Drugiego dnia zmagań w Pucharze Świata w Pekinie dominacja reprezentantów Chin nie była już tak wyraźna jak w pierwszym bloku tych zawodów, choć na najwyższym stopniu podium stawali oni tego wieczoru trzy razy. Trzy złote krążki w sumie dorzucili też do swojego dorobku Rosjanie, a w kilku konkurencjach nie obyło się bez niespodzianek.

PŚ 2018 Pekin: Chińczycy wygrywają na swojej ziemi

Szymon Gagatek 2018-11-02 14:14

Pierwszy dzień Pucharu Świata w Pekinie nie przyniósł wielkich niespodzianek. Złote medale zdobywali faworyci, w tym reprezentanci Chin, którzy byli najlepsi w aż czterech konkurencjach. Po dwa zwycięstwa wywalczyli w piątek wicemistrzowie ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej całego cyklu: Katinka Hosszu oraz Władimir Morozow.

Buenos Aires 2018: Jeszcze jeden medal! Kraska ze srebrem!

Szymon Gagatek 2018-10-13 01:01

Po fantastycznej walce w finale 100 m stylem dowolnym Jakub Kraska zdobył dla naszego kraju trzeci pływacki medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires, tym razem srebrny. Miejsce na drugim stopniu podium, tuż za Andrejem Miniakowem z Rosji, dał mu wynik lepszy od dotychczasowego rekordu Polski 18-latków.

Buenos Aires 2018: Ostatni poranek bez sukcesów

Szymon Gagatek 2018-10-12 18:05

Podczas ostatniej sesji eliminacyjnej Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się wywalczyć awansu do wyścigów finałowych. Wieczorem w Centro Aquatico o medal powalczy zatem tylko Jakub Kraska, który do najlepszej ósemki na dystansie 100 m stylem dowolnym dostał się już wczoraj.

Buenos Aires 2018: Kraska najszybszy w półfinałach!

Szymon Gagatek 2018-10-12 00:32

Jakub Kraska wyrasta na jednego z faworytów rywalizacji na 100 m stylem dowolnym podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires! Nasz młody reprezentant zanotował świetny występ w półfinałach swojej koronnej konkurencji, wchodząc do czołowej ósemki z najlepszym rezultatem. A to na pewno nie jest jeszcze kres jego możliwości.

Buenos Aires 2018: Apetyt rośnie w miarę jedzenia! Kolejny dobry start Kraski

Szymon Gagatek 2018-10-11 19:57

Miejsce tuż za podium na 200 m stylem dowolnym i brąz w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym wyraźnie rozbudziły apetyt Jakuba Kraski na kolejny sukces w Buenos Aires. W eliminacjach Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich na swoim koronnym dystansie 100 m stylem dowolnym zajął 2. pozycję, pewnie przechodząc do kolejnej fazy rywalizacji.

Buenos Aires 2018: Co za wieczór! Dwa medale olimpijskie dla Polski!

Szymon Gagatek 2018-10-11 01:58

Historyczny wyczyn młodych polskich pływaków miał miejsce w środowy wieczór w Buenos Aires! W trakcie sesji finałowej III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zdobyli oni aż dwa medale! Najpierw brąz na 200 m stylem klasycznym wywalczył Jan Kałusowski, a następnie nasza sztafeta 4x100 m stylem zmiennym także stanęła na najniższym stopniu podium.

Buenos Aires 2018: Kałusowski w finale! Obiecujący występ sztafety

Szymon Gagatek 2018-10-10 18:52

W środowy wieczór Jan Kałusowski wystartuje w aż dwóch finałach Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. W dzisiejszej sesji eliminacyjnej łodzianin najpierw wywalczył awans do ósemki na dystansie 200 m stylem klasycznym, a później był jednym ze współautorów bardzo obiecującego startu naszej sztafety 4x100 m stylem zmiennym.

Buenos Aires 2018: Szóste miejsce Majerskiego

Szymon Gagatek 2018-10-10 00:54

Jakub Majerski zajął 6. pozycję w finale 100 m stylem motylkowym podczas trzeciego dnia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. W Centro Aquatico po południu wystartowała również Weronika Hallmann, której jednak nie udało się wejść do najlepszej ósemki na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Buenos Aires 2018: Pewny awans Hallmann

Szymon Gagatek 2018-10-09 16:35

Weronika Hallmann nie miała większych problemów z wywalczeniem kwalifikacji do półfinałów 100 m stylem klasycznym podczas trzeciego dnia rywalizacji w Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Osiemnastoletnia reprezentantka Polski została sklasyfikowana na 9. miejscu i wieczorem powalczy o przepustkę do wyścigu medalowego.

Buenos Aires 2018: Kraska tuż za podium! Nowa życiówka nie dała medalu

Szymon Gagatek 2018-10-09 01:25

Zaledwie dwunastu setnych sekundy zabrakło Jakubowi Krasce do zdobycia medalu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Na dystansie 200 m stylem dowolnym Polak zajął 4. miejsce, ustępując tylko nieznacznie swoim najgroźniejszym rywalom. Do finału 100 m stylem motylkowym wszedł natomiast kolejny Polak, Jakub Majerski.

Buenos Aires 2018: Obiecujące eliminacje! Majerski i Kraska w czołówce

Szymon Gagatek 2018-10-08 18:33

Kolejne dobre wieści napływają do nas z Buenos Aires, gdzie odbywają się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. W trakcie drugiej sesji eliminacyjnej Jakub Kraska awansował do wieczornego finału na dystansie 200 m stylem dowolnym z 4. czasem, a Jakub Majerski wszedł do półfinałów 100 m stylem motylkowym, plasując się na 3. lokacie.

Buenos Aires 2018: Świetny występ Hallmann! Drugie miejsce i finał olimpijski

Szymon Gagatek 2018-10-08 02:50

Weronika Hallmann zaprezentowała się znakomicie podczas pierwszej sesji finałowej Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires! Nasza żabkarka na 50 metrów wygrała swój półfinał i z 2. czasem awansowała do poniedziałkowego wyścigu medalowego. Do najlepszej ósemki na dwukrotnie dłuższym dystansie wszedł z kolei Jan Kałusowski.