Aktualności

Wielomecz Sursee: Polacy kończą udział na piątej lokacie

Joanna Kwatera 2019-04-14 18:04

Bez miejsc na podium polskich reprezentantów zakończył się ostatni blok wielomeczu pływackiego w Sursee, choć nasi pływacy dwa razy otarli się o medale. Polscy juniorzy zakończyli zmagania w szwajcarskiej imprezie na piątej lokacie z sumą 235 pkt, a w rankingu tym zwyciężyli znakomicie spisujący się tu Turcy. Polską ekipę wyprzedzili jeszcze Grecy, Czesi i Szwajcarzy.

Wielomecz Graz: Żabkarski dublet

Joanna Kwatera 2019-04-14 16:19
W austriackim Graz polscy pływacy wywalczyli w porannym bloku niedzielnej rywalizacji trzy krążki. Najlepiej dzisiaj poradzili sobie żabkarzy, którzy aż dwukrotnie stawali rano na podium. Bardzo dobrym występem popisała się też nasza długodystansowa pływaczka. Na pływalni w Austrii padło też kilka rekordów wielomeczu.

TYR PSS: Polacy bez minimów na mistrzostwa świata

Szymon Gagatek 2019-04-14 15:43

Troje polskich pływaków (Jan Świtkowski, Paweł Sendyk i Daniela Georges) przystąpiło do rywalizacji w zawodach TYR Pro Swim Series z zamiarem walki o wypełnienie minimów na mistrzostwa świata. Niestety, żadnemu z nich ta sztuka się nie udała. Ostatniego dnia zmagań w Richmond najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Wilk, która uplasowała się na 5. miejscu na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Wielomecz Sursee: Srebrne dziewczyny

Joanna Kwatera 2019-04-14 15:28

W trzecim bloku pływackich zmagań w szwajcarskim  Sursee polscy reprezentanci stawali na podium dwa razy i tylko w konkurencjach dziewcząt. Komplet medali w stylu grzbietowym wywalczyła Zuzanna Herasimowicz, która znów była druga, tym razem na dystansie sprinterskim, a drugi srebrny krążek zawisł na szyi Ewy Jaszczuk.

Holandia: Toussaint oczyszczona z zarzutów. Grzbiecistka wraca do kadry

Szymon Gagatek 2019-04-14 15:21

Kira Toussaint bardzo nieprzyjemnie zakończyła 2018 rok. Holenderka została oskarżona o stosowanie dopingu, gdy w jednej z próbek pobranych od niej na Pucharze Świata w Pekinie wykryto obecność minimalnej dawki tulobuterolu. Tymczasowe zawieszenie zostało przerwane po przebadaniu drugiej próbki i znakomita grzbiecistka powróciła do ścigania, dzięki czemu wystąpi na mistrzostwach świata.

Rosja: Jefimowa gorsza od 14-latki, świetny Grinew

Szymon Gagatek 2019-04-14 02:54

Mistrzostwa Rosji dostarczyły kibicom na trybunach olimpijskiej pływalni w Moskwie mnóstwo emocji. W ośmiu konkurencjach padły najlepsze w tym roku wyniki na świecie, poprawiono cztery rekordy kraju, Julija Jefimowa przegrała rywalizację na 200 m stylem klasycznym z sensacyjną 14-latką, a w zmaganiach na 100 m stylem dowolnym wszystkich zaskoczył 23-letni Władysław Grinew.

Australia: Chalmers szybszy niż w Rio!

Szymon Gagatek 2019-04-14 01:54

Mistrzostwa Australii w tym roku nie były imprezą kwalifikacyjną na najważniejsze imprezy międzynarodowe. Najlepsi pływacy z Antypodów formę szykują dopiero na czerwiec, ale część z nich już w Adelajdzie pokazała się z bardzo dobrej strony. Wynikami imponował między innymi mistrz olimpijski na 100 m stylem dowolnym, Kyle Chalmers, który w swojej koronnej konkurencji poprawił rekord życiowy.

RPA: Le Clos z nowym trenerem i kwalifikacją na mistrzostwa świata

Szymon Gagatek 2019-04-14 00:54

Dziewięciu zawodników wypełniło minimum A na czempionat globu podczas mistrzostw Republiki Południowej Afryki. Gwiazdą zawodów był oczywiście Chad le Clos, który kilka dni temu postanowił rozstać się ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem, Andreą Di Nino. Mistrz olimpijski z 2012 roku wywalczył w Durbanie kwalifikację do kadry narodowej na 100 i 200 m stylem motylkowym.

Swim Open: Sztandera z brązem!

Joanna Kwatera 2019-04-13 21:58
Tylko Dominice Sztanderze udało się w sobotę stanąć na podium zawodów Swim Open w Sztokholmie. To kolejny dobry występ w tym roku polskiej reprezentantki w sprincie stylem klasycznym, w którym wywalczyła dziś brązowy krążek. Starty Polaków można było oglądać jeszcze w trzech innych wyścigach finałowych.

Wielomecz Graz: Popołudnie na szóstkę

Joanna Kwatera 2019-04-13 20:43
Aż sześć krążków wywalczyli w popołudniowej sesji pływackich zmagań w Austrii polscy juniorzy, biorący udział w wielomeczu pływackim w Graz. Tym razem żadnemu z Biało-czerwonych nie udało się stanąć na najwyższym podium tej imprezy, ale do zdobyczy medalowych dorzucili oni cztery srebrne krążki i dwa brązowe. Po dwa zawisły na szyjach Wiktorii Guść i Michała Daszkiewicza.

Wielomecz Sursee: Trzy rano - trzy popołudniu

Joanna Kwatera 2019-04-13 19:16
W popołudniowym bloku pierwszego dnia rywalizacji w Sursee znów z dobrej strony pokazała się Zuzanna Herasimowicz, która stoczyła niesamowity bój o zwycięstwo w konkurencji 100m stylem grzbietowym, ostatecznie kończąc wyścig na drugiej pozycji. Kolejny srebrny krążek wywalczyła także Martyna Jabłońska, a brąz sztafeta chłopców.

Wielomecz Graz: Dwukrotnie w złocie

Joanna Kwatera 2019-04-13 16:26
Równolegle do zmagań w Szwajcarii ruszyła rywalizacja w austriackim Grazu, gdzie do boju stanęły dziewczęta z rocznika 2004-2005 i chłopcy 2003-2004 w ramach wilomeczu pływackiego, w którym na starcie stanęło dwanaście ekip narodowych. Polacy w porannym bloku dwukrotnie triumfowali, a autorami złotych medali byli Mateusz Chowaniec oraz sztafeta chłopców 4x100m stylem zmiennym.

Wielomecz Sursee: Trzy razy na podium o poranku

Joanna Kwatera 2019-04-13 14:39

Trzy razy w pierwszym bloku zawodów stawali na podium polscy reprezentanci, którzy biorą udział w wielomoczu pływackim w szwajcarskim Sursee. Oprócz Polaków i gospodarzy na stracie stawili się także Ukraińcy, Bułgarzy, Grecy, Austriacy, Turcy, Słowacy i Czesi. Po pierwszej części zawodów w tabeli punktowej prowadzą zawodnicy z Turcji, a Polacy plasują się razem z Ukraińcami na siódmej lokacie.

TYR PSS: Wasick wciąż szybka

Szymon Gagatek 2019-04-13 12:56

Tydzień temu Katarzyna Wasick otarła się o rekord Polski na 50 m stylem dowolnym. Po kilku dniach ponownie stanęła na starcie tej konkurencji w zawodach TYR Pro Swim Series w Richmond i znów zanotowała bardzo podobne rezultaty. Ostatecznie zakończyła rywalizację na 4. pozycji. Tę samą lokatę na 200 m stylem motylkowym zajął Jan Świtkowski, któremu jednak nie udało się uzyskać minimum na MŚ.

Swim Open: Polacy trzykrotnie na podium

Szymon Gagatek 2019-04-12 20:20

Srebro i dwa brązowe krążki wywalczyli polscy pływacy w trakcie pierwszego dnia zawodów Swim Open w Sztokholmie. Po finale 200 m stylem grzbietowym na drugim stopniu podium stanął Radosław Kawęcki, a z medali w Eriksdalsbadet cieszyli się również Alicja Tchórz (za występ na 50 m stylem grzbietowym) i Konrad Czerniak (na dystansie 50 m stylem motylkowym).

TYR PSS: Czwarte miejsce Świtkowskiego na otwarcie

Szymon Gagatek 2019-04-12 11:30

Drugi dzień zawodów TYR Pro Swim Series w Richmond nie przyniósł polskim pływakom minimów na mistrzostwa świata. Najlepiej spośród osób walczących o bilety do Gwangju spisał się Jan Świtkowski. Podopieczny Gregga Troy'a zajął 4. pozycję na dystansie 200 m stylem dowolnym, ale do normy wymaganej przez Polski Związek Pływacki zabrakło mu prawie dwóch sekund.

Hiszpania: Trzy z biletem na mistrzostwa świata!Vall z rekordem kraju

Joanna Kwatera 2019-04-12 01:32
Zaledwie trzy hiszpańskie pływaczki mogą czuć się pewne wyjazdu na mistrzostwa świata do Gwangju, gdyż tylko one wypełniły podczas zakończonych właśnie mistrzostw Hiszpanii minima ustanowione przez związek pływacki z półwyspu Iberyjskiego. Co najmniej dwukrotnie kibice w Korei będą mogli emocjonować się występami Mirei Belmonte, która w ekspresowym tempie doszła do mistrzowskiej formy.

Polacy w akcji w Swim Open [PROGRAM TV]

Szymon Gagatek 2019-04-12 00:44

Po niemal dwóch tygodniach spędzonych na zgrupowaniu na słonecznej Teneryfie 22-osobowa reprezentacja Polski udała się do mroźnej Szwecji, by sprawdzić formę podczas zawodów Swim Open. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy na pływalni w Sztokholmie będą się wyróżniać nie tylko opalenizną, ale także dobrymi wynikami, bo ich ewentualne występy w finałach będzie można śledzić na antenach Eurosportu!