NCAA: Jedenasty tytuł Longhorns

Szymon Gagatek 2015-03-29 18:07

Po raz jedenasty w historii rozgrywek NCAA pływacy Uniwersytetu Teksańskiego wywalczyli tytuł najlepszej drużyny ligi. Popularni "Longhorns" w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu przypieczętowali swój sukces, który na dobrą sprawę zapewnili sobie już dzień wcześniej. Najlepszym polskim wynikiem w Iowa okazał się występ Michała Domagały na dystansie 200 jardów stylem motylkowym, na którym zawodnik Unwiersytetu Południowej Kalifornii zajął trzynaste miejsce.

Czerniak już z biletem do Kazania!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:59

Konrad Czerniak został dziś oficjalnie pierwszym pływakiem z naszego kraju, który zapewnił sobie start na mistrzostwach świata w Kazaniu! Podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył tytuł wicemistrza Hiszpanii na dystansie 50 m stylem dowolnym i już w kwalifikacjach tej konkurencji wypełnił minimum Polskiego Związku Pływackiego na czempionat globu.

NCAA: Domagała walczy dalej!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:31

Michał Domagała został dziś naszym jedynym reprezentantem podczas mistrzostw NCAA w Iowa, któremu udało się przebrnąć kwalifikacje w konkurencji indywidualnej. Zawodnik Uniwersytetu Południowej Kalifornii zajął rano piętnaste miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. Szansę na dobry rezultat ma wciąż również jego kolega z uczelni, Paweł Furtek, którego w późniejszych godzinach czeka start na 1650 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Werner o włos od finału B

Szymon Gagatek 2015-03-28 00:47

Paweł Werner był bardzo blisko wywalczenia awansu do finału B na dystansie 200 jardów stylem dowolnym podczas mistrzostw NCAA mężczyzn w pływaniu, które odbywają się w Iowa. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na siedemnastym miejscu. Dziś rano ta sztuka nie udała się również pozostałym naszym reprezentantom: Michałowi Domagale i Jerzemu Twarowskiemu.

NCAA: Longhorns na prowadzeniu, rewelacyjny Nolan

Szymon Gagatek 2015-03-27 13:17

David Nolan został gwiazdą pierwszej sesji finałowej mistrzostw NCAA mężczyzn, które odbywają się w Iowa. Zawodnik Uniwersytetu Stanford wygrał rywalizację na 200 jardów stylem zmiennym i został pierwszym człowiekiem w historii, który pokonał ten dystans w czasie poniżej minuty i czterdziestu sekund! Na wyraźnym prowadzeniu w klasyfikacji punktowej są póki co reprezentanci Uniwersytetu Teksańskiego.

NCAA: Mistrzostwa rozpoczęte!

Szymon Gagatek 2015-03-26 19:40

Mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn rozpoczęte! Dziś na obiekcie Uniwersytetu Iowa wystartowały najważniejsze akademickie zawody na świecie, podczas których zaprezentuje się w sumie pięciu naszych reprezentantów. Już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej swoje występy zaliczyło czworo z nich: Michał Domagała, Paweł Furtek, Jerzy Twarowski i Paweł Werner.

NCAA: Ósme miejsce Paluszek, Uniwersytet Kalifornijski z trofeum!

Szymon Gagatek 2015-03-22 03:40

Weronika Paluszek zajęła ostatecznie ósme miejsce w finale A na dystansie 200 jardów stylem klasycznym podczas ostatniego dnia kobiecych mistrzostw NCAA w Greensboro. W sesji popołudniowej zaprezentowały się również pozostałe dwie Polki rywalizujące na obiekcie Uniwersytetu Północnej Karoliny: Klaudia Naziębło i Katarzyna Wilk. W klasyfikacji końcowej zawodów zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Kalifornijskiego.

NCAA: Polki walczą dalej! Paluszek w finale A!

Szymon Gagatek 2015-03-21 20:54

Na trzeci dzień kobiecych mistrzostw I Dywizji NCAA w Greensboro czekaliśmy z wielkimi nadziejami związanymi ze startami naszych reprezentantek. Weronika Paluszek, Klaudia Naziębło i Katarzyna Wilk nie zawiodły i w komplecie przebrnęły kwalifikacje! Rewelacyjny występ zaliczyła Paluszek, która weszła do finału A na dystansie 200 jardów stylem klasycznym z piątym rezultatem!

NCAA: Historyczny dzień, Golden Bears bliżej tytułu

Szymon Gagatek 2015-03-21 03:31

To miał być wyjątkowo zacięty i wyrównany pojedynek. Finał 200 jardów stylem dowolnym podczas kobiecych mistrzostw NCAA w Greensboro miał dostarczyć mnóstwo emocji związanych ze starciem Missy Franklin i Simone Manuel. Tak się jednak nie stało. Wszystko za sprawą Franklin, która nie dała swojej młodszej koleżance z reprezentacji USA żadnych szans na jakąkolwiek rywalizację, w fantastycznym stylu bijąc rekord Ameryki i łamiąc kolejną magiczną barierę.

NCAA: Marcowe szaleństwo Kelsi Worrell

Szymon Gagatek 2015-03-20 22:50

Wczoraj na dobre ruszył najgorętszy okres w roku dla amerykańskich fanów akademickiej koszykówki - March Madness. Swoją wersję "marcowego szaleństwa" w Greensboro prezentuje Kelsi Worrell, która raz za razem dokonuje na tegorocznych mistrzostwach NCAA historycznych wyczynów. Nie inaczej było w dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej, w której doprowadziła do prawdziwej eksplozji radości na trybunach.

Michał Chudy: W Baku chcę walczyć o medal!

Marcin Ryszka 2015-03-20 21:58

Michał Chudy, zawodnik Wodnika Rawicz, który w ubiegłym tygodniu znakomicie spisywał się na mistrzostwach Polski 17- i 18-latków w Gliwicach, gdzie wywalczył prawo do reprezentowania Polski na pierwszych Igrzyskach Europejskich, w rozmowie z news.megatiming.pl. Zapraszamy do lektury!

NCAA: Kosmiczna Manuel rozpędzona do prędkości światła

Szymon Gagatek 2015-03-20 02:29

Simone Manuel została gwiazdą pierwszego dnia kobiecych mistrzostw NCAA, które odbywają się na obiekcie Uniwersytetu Północnej Karoliny w Greensboro. Zawodniczka Stanford zwyciężyła indywidualnie na dystansie 50 jardów stylem dowolnym oraz dokonała cudu na ostatniej zmianie sztafety 4x100 jardów stylem zmiennym, zapewniając swojej drużynie nie tylko zwycięstwo, ale również rekord Ameryki w tej konkurencji.

NCAA: Pracowity poranek Wilk

Szymon Gagatek 2015-03-19 22:16

Kobieca część mistrzostw I Dywizji NCAA rozpoczęta! Na obiekcie Uniwersytetu Północnej Karoliny w Greensboro zakończyła się już sesja kwalifikacyjna pierwszego dnia najważniejszych akademickich zawodów pływackich w Stanach Zjednoczonych. Na starcie pojawiły się wszystkie Polki startujące na ligowym czempionacie, a Katarzyna Wilk miała okazję zaprezentować się aż trzykrotnie.

Rekord życiowy Czerniak na początku sezonu

Szymon Gagatek 2015-03-17 17:20

Sezon letni nabiera tempa na całym świecie, także we Francji. W czasie ostatniego weekendu na mitingu w Sarcelles zaprezentowali się Monika Czerniak i Krzysztof Pielowski. Podopieczni Phillipe'a Lucasa stawali na podium konkurencji długodystansowych, a Czerniak na 800 m stylem dowolnym ustanowiła nawet swój nowy rekord życiowy!

NCAA: Queens przerywa passę Drury, Polacy wysoko

Szymon Gagatek 2015-03-16 02:43

Drużyna Queens wygrała rywalizację zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, podczas tegorocznych mistrzostw II Dywizji NCAA, które zakończyły się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu w Indianapolis. Tym samym Royals przerwali okres panowania Uniwersytetu Drury. Podczas ostatniej sesji finałowej zaprezentowało się wielu Polaków, a najlepiej poradzili sobie Daniel Biś i Krzysztof Jankiewicz, którzy zostali wicemistrzami ligi!

Podbijcie Baku!

Szymon Gagatek 2015-03-15 21:11

Aż dwadzieścia siedem osób spełniło kryteria Polskiego Związku Pływackiego, pozwalające na udział w pierwszych w historii Igrzyskach Europejskich, które w czerwcu odbędą się w Baku. W kadrze na zawody w stolicy Azerbejdżanu znalazło się dziewięć juniorek i osiemnastu juniorów.

Cztery sztafetowe minima do Baku!

Szymon Gagatek 2015-03-15 19:24

Komplet sztafet chłopców oraz sztafeta dziewcząt na dystansie 4x100 m stylem dowolnym - te drużyny uzyskały podczas rocznikowych mistrzostw Polski w Ostrowcu Św., Oświęcimiu i Gliwicach rezultaty lepsze od minimów na Igrzyska Europejskie, które w czerwcu odbędą się w Baku. Dzięki takiemu systemowi kwalifikacji w kadrze znalazło się sześć dodatkowych osób.

NCAA: Jankiewicz zmierza po drugi tytuł

Szymon Gagatek 2015-03-14 19:36

Krzysztof Jankiewicz po wczorajszym zwycięstwie na 100 jardów stylem grzbietowym nie zwalnia tempa! Zawodnik Lindenwood awansował dziś do finału mistrzostw II Dywizji NCAA w rywalizacji na dwukrotnie dłuższym dystansie z najlepszym czasem. Aż pięcioro Polaków zakwalifikowało się natomiast do finałów A 200 jardów stylem klasycznym wśród kobiet i mężczyzn.