NCAA: Mistrzostwa rozpoczęte!

Szymon Gagatek 2015-03-26 19:40

Mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn rozpoczęte! Dziś na obiekcie Uniwersytetu Iowa wystartowały najważniejsze akademickie zawody na świecie, podczas których zaprezentuje się w sumie pięciu naszych reprezentantów. Już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej swoje występy zaliczyło czworo z nich: Michał Domagała, Paweł Furtek, Jerzy Twarowski i Paweł Werner.

W rywalizacji indywidualnej wystartowali dwaj zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii, którzy nie tak dawno temu świętowali historyczny sukces swojej szkoły, pomagając jej wywalczyć niespodziewany tytuł najlepszej ekipy konferencji Pacific-12: Furtek i Domagała. Pierwszy z nich popłynął w kwalifikacjach na dystansie 500 jardów stylem dowolnym i zajął pięćdziesiąte drugie miejsce (4:23.67), drugi był czterdziesty piąty na 200 jardów stylem zmiennym (1:46.21).

Pierwotnie na dystansie 500 jardów stylem dowolnym miało wystąpić dwoje Polaków. Paweł Werner został jednak wycofany z tej konkurencji, by mógł skupić się na starcie w sztafecie Uniwersytetu Florydy na dystansie 4x50 jardów stylem dowolnym. Polak na ostatniej zmianie uzyskał czas 19.51 s, a jego drużyna została sklasyfikowana na jedenastym miejscu, kwalifikując się do finału B.

Z kolei Twarowski wystąpił w popłynął na trzeciej zmianie w zespole Uniwersyteu Iowa podczas rywalizacji na 4x100 jardów stylem zmiennym. Reprezentant gospodarzy pokonał swój odcinek w równe czterdzieści siedem sekund, a jego drużyna zajęła dziewiętnaste miejsce, żegnając się z dalszą rywalizacją.