Aktualności

NCAA: Znakomity Jachowicz poprowadził Wayne State do rekordu!

Szymon Gagatek 2015-03-13 01:58

Mistrzostwa II Dywizji NCAA w pływaniu, które odbywają się w legendarnym UIPUI Natatorium w Indianapolis, są już na półmetku! Czołówka wyścigu po mistrzowskie tytuły wśród kobiet i mężczyzn zaczyna się coraz wyraźniej zarysowywać, a niebagatelne znaczenie w końcowej klasyfikacji mogą mieć sztafety. W rywalizacji drużynowej podczas czwartkowej sesji finałowej rewelacyjnie poradził sobie zwłaszcza Piotr Jachowicz!

NCAA: Przykra dyskwalifikacja, trzech Polaków w finałach A

Szymon Gagatek 2015-03-12 23:01

Czwartkowa sesja kwalifikacyjna mistrzostw II Dywizji NCAA w pływaniu, które odbywają się w Indianapolis, zakończyła się dla Polaków z trzema indywidualnymi kwalifikacjami do finałów A. O czołowe lokaty powalczą wieczorem Kacper Pełczyński, Paweł Trenda i Jakub Jończyk. Mniej udane były zmagania sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym, podczas których dyskwalifikację otrzymała ekipa Lindenwood, w której wystąpiło aż trzech naszych zawodników.

NCAA: Polskie podium w rywalizacji sztafet, Chwadeczko z rekordem!

Szymon Gagatek 2015-03-12 02:30

Aż pięciu Polaków stanęło na podium rywalizacji męskich sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym podczas pierwszego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Indianapolis. Olbrzymim sukcesem zakończył się również start Zuzanny Chwadeczko w tej konkurencji. Nasza zawodniczka pomogła koleżankom z Uniwersytetu Drury wygrać wyścg finałowy i poprawić dotychczasowy rekord ligi!

NCAA: Poloneza czas zacząć!

Szymon Gagatek 2015-03-11 23:08

Polacy przejmują Indianapolis! Na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które w środę rozpoczęły się w legendarnym IUPUI Natatorium, wystąpi wyjątkowo wielu Biało-czerwonych. Wśród nich wielu z szansami na tytuły mistrzowskie. Już podczas dzisiejszej nocy wielką szansę na zwycięstwo będzie miała "polska" sztafeta Lindenwood, o pierwsze miejsce powalczy też Daniel Biś.

Rekord świata zostanie ustanowiony w Tychach?

Szymon Gagatek 2015-03-11 19:44

Już 21 marca polskie pływanie może wzbogacić się o kolejny rekord globu z udziałem naszych zawodników. Tym razem do próby pobicia najlepszego czasu w historii światowego pływania dojdzie w Tychach, a wszystko za sprawą pływaków AZS AWF Katowice! Jak to możliwe? Przekonajcie się sami!

NCAA: Historyczny sukces drużyny Furtka i Domagały!

Szymon Gagatek 2015-03-11 19:26

Pierwsze od trzydziestu sześciu lat zwycięstwo na mistrzostwach konferencji Pac-12 odnieśli w ubiegłym tygodniu zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii, niespodziewanie wyprzedzając Stanford oraz najlepszą drużynę poprzedniego sezonu w całych Stanach Zjednoczonych, Uniwersytet Kalifornijski! Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyli polscy zawodnicy Trojans: Paweł Furtek i Michał Domagała.

NCAA: Polacy z kolejnymi tytułami

Ostatni tydzień zmagań przed rozpoczęciem walki w mistrzostwach ligi NCAA upłynął pod znakiem sukcesów polskich pływaków uczących się w Stanach Zjednoczonych. W mistrzostwach konferencji Mid-American zwyciężyli zawodnicy Eastern Michigan Univeristy, a więc uczelni, w barwach której startują Krzysztof Gilski i Marcin Rżyski. Kolejny triumf zanotowały też reprezentantki Uniwersytetu Akron, z Ludwiką Szynal w składzie.

Tragiczny wypadek, Mistrzyni Olimpijska nie żyje

Szymon Gagatek 2015-03-10 12:33

Szokująca informacja obiegła dziś rano sportowy świat. W Argentynie, podczas kręcenia programu "Dropped" dla francuskiej stacji TF1, doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia się w powietrzu dwóch helikopterów zginęło dziesięć osób, wśród nich trójka olimpijczyków, między innymi Camille Muffat, mistrzyni olimpijska z Londynu na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Trzy medale Czerniaka w Marsylii

Szymon Gagatek 2015-03-10 01:12

Srebro i dwa brązowe medale wywalczył Konrad Czerniak podczas międzynarodowych, bardzo mocno obsadzonych zawodnów Golden Tour w Marsylii. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego najlepiej poradził sobie w rywalizacji w swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym, w której lepszy okazał się jedynie reprezentant gospodarzy, Mehdy Metella.

W pogoni za Rio - polska królowa sprintu, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

Marcin Ryszka 2015-03-09 19:50

Polska królowa sprintu, która już w wieku 17 lat zdobyła dla Polski złoty medal mistrzostw Europy na krótkiej pływalni na dystansie 100 m stylem zmiennym opowiedziała nam o przebiegu jej kariery i o planach na najbliższe lata. Wszystko to przeczytacie poniżej! Zapraszamy do lektury.

Olsztyn 2015: Kolejne złota Mazurkiewicz i Paradowskiej

Szymon Gagatek 2015-03-09 01:40

Barbara Mazurkiewicz i Kinga Paradowska to dwie najjaśniejsze postaci dziewczęcej części rywalizacji na mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie. Obie zdobyły po kilka medali, obie toczyły ze sobą wiele fantastycznych pojedynków. Ostateczny bilans ich bezpośrenich starć był remisowy: dwa finały wygrała zawodniczka IKS Konstancin, dwukrotnie lepsza była reprezentantka Piętnastki Bydgoszcz.

Olsztyn 2015: Goraj królem polowania

Szymon Gagatek 2015-03-09 01:03

Marcin Goraj został najbardziej utytułowanym zawodnikiem mistrzostw Polski 14-latków, które odbyły się w Olsztynie. Zawodnik Galicji Kraków dołożył dziś do swojej bogatej kolekcji srebro na 200 m stylem motylkowym, złoto na 100 m stylem grzbietowym, a następnie wraz z kolegami z klubu triumfował na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Jego sukcesy pozwoliły Galicji zwyciężyć w klasyfikacji medalowej krajowego czempionatu!

Ostrowiec 2015: Kurleto polował na rekord

Szymon Gagatek 2015-03-09 00:09

Niespełna pół sekundy wolniej do rekordu Polski 15-latków na dystansie 100 m stylem zmiennym popłynął w finałowym wyścigu mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim Piotr Kurleto. Zwycięstwo w tej konkurencji oznaczało dla zawodnika Korony Kraków pierwszy w życiu tytuł mistrza kraju. Bardzo dobrym występem na 100 m stylem dowolnym popisał się natomiast Szymon Pytlarczyk.

Ostrowiec 2015: Niedziela bez minimum, Klonowska najbliżej szczęścia

Szymon Gagatek 2015-03-08 22:05

Podczas ostatniego dnia zmagań na mistrzostwach Polski 15-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim nie padł już żaden rezultat lepszy od minimum na Igrzyska Europejskie w Baku. Najbliżej szczęścia była dziś Julia Klonowska, która zwyciężyła na dystansie 100 m stylem dowolnym. Jedyną zawodniczką, która spełniła na Rawszczyźnie wymagane kryterium pozostała zatem Katarzyna Rogowska.

Ostrowiec 2015: Wielki rewanż, rekordowy Kałusowski

Szymon Gagatek 2015-03-08 19:21

Wczoraj Jan Kałusowski przegrał z Piotrem Siemińskim walkę o złoty medal mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim na 200 m stylem klasycznym. Dziś, na dystansie o połowę krótszym, zawodnik Trójki Łódź zrewanżował się reprezentantowi Żoliborza Warszawa, poprawiając przy okazji rekord kraju w swojej kategorii wiekowej.

Olsztyn 2015: Sprintem do złota

Szymon Gagatek 2015-03-08 03:38

Marcin Goraj był dziś jedynym zawodnikiem, któremu na mistrzostwach Polski w pływaniu 14-latków w Olsztynie udało się wywalczyć dwa złote medale. Zawodnik Galicji Kraków zwyciężył w konkurencjach sprinterskich, w stylu motylkowym i grzbietowym, stając na najwyższym stopniu podium dwukrotnie w odstępie kilkunastu minut.

Olsztyn 2014: Paradowska w złocie

Szymon Gagatek 2015-03-08 02:37

Sobota w Aquasferze należała do Kingi Paradowskiej. Zawodniczka Piętnastki Bydgoszcz wywalczyła dziś łącznie trzy tytuły mistrzyni kraju wśród czternastolatek, zwyciężając indywidualnie na dystansach 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym oraz pomagając swoim koleżankom wywalczyć tytuł w rywalizacji sztafet 4x100 m stylem dowolnym.

Ostrowiec 2015: Rewelacyjny rekord Siemińskiego!

Szymon Gagatek 2015-03-08 01:17

Po ponad dziesięciu latach rekord Polski 15-latków na dystansie 200 m stylem klasycznym zmienił właściciela! Podczas sesji finałowej drugiego dnia rocznikowych mistrzostw kraju w Ostrowcu Świętokrzyskim historyczny rezultat w tej konkurencji zanotował reprezentant Żoliborza Warszawa, Piotr Siemiński, który pokonał osiem długości basenu w czasie lepszym od poprzedniego rekordu o ponad sekundę!