Olsztyn 2015: Kolejne złota Mazurkiewicz i Paradowskiej

Szymon Gagatek 2015-03-09 01:40

Barbara Mazurkiewicz i Kinga Paradowska to dwie najjaśniejsze postaci dziewczęcej części rywalizacji na mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie. Obie zdobyły po kilka medali, obie toczyły ze sobą wiele fantastycznych pojedynków. Ostateczny bilans ich bezpośrenich starć był remisowy: dwa finały wygrała zawodniczka IKS Konstancin, dwukrotnie lepsza była reprezentantka Piętnastki Bydgoszcz.

Dziś obie walczyły ze sobą o złoto już w pierwszej konkurencji, finale 200 m stylem motylkowym. Po wczorajszych przegranych na 50 m motylkiem, a także na 200 m stylem zmiennym, Mazurkiewicz postanowiła zrewanżować się swojej koleżance, uzyskując czas 2:19.83 i wyprzedzając Paradowską o trzy i pół sekundy. Co ciekawe, w równolegle rozgrywanych mistrzostwach kraju 15-latków taki wynik dałby pływaczce IKS Konstancin srebrny medal! Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Zaborowicz, która później zasmakowała jeszcze złota, wygrywając 800 m stylem dowolnym z wynikiem 9:08.60.

Paradowska również miała dziś swój moment triumfu. Bydgoszczanka okazała się najlepsza na dystansie 100 m stylem zmiennym (1:06.39), wyprzedzając Natalię Lewandowską z Unii Oświęcim (1:08.00) i Lidię Halicką ze Śląska Wrocław (1:08.19). W stylu grzbietowym swój drugi medal, po wczorajszym sukcesie na 50 metrów, wywalczyła na dystansie 100 metrów Aleksandra Juc z Manty Warszawa (1:05.04). Cztery długości basenu w stylu dowolnym najszybciej pokonała natomiast Zofia Woźniak (UKS 307 Warszawa Mokotów), która uzyskała wynik 58.95 s. Ciekawie było w finale 100 m stylem klasycznym, w którym złotą i srebrną medalistkę dzieliło zaledwie dziewięć setnych sekundy (1:14.21 - 1:14.30). Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła Klaudia Biegała z Trójki Łódź, natomiast druga była Wiktoria Skowrońska ze Słowianki Gorzów Wielkopolski.

Zmagania dziewcząt w Aquasferze zakończyły się bardzo emocjonującym wyścigiem sztafet 4x100 m stylem zmiennym. Po trzech zmianach Kamila Ostrowska, Dominika Bura i Maria Sito wyprowadziły drużynę Aligatora Gorzyce na trzecią lokatę, za Piętnastką Bydgoszcz i Galicją Kraków. W pogoń za Karoliną Wolską i Karoliną Śmietaną na ostatnim odcinku rzuciła się jednak Natalia Musioł, która jako jedyna cztery długości basenu w stylu dowolnym pokonała w czasie poniżej jednej minut (59.77 s), co pozwoliło ostatecznie pływaczkom z Gorzyc zdobyć złote krążki (czas 4:36.33). Srebrne medale trafiły do krakowianek, a brązowe do bydgoszczanek.

800 m stylem dowolnym: Julia Zaborowicz (Górnik Sosnowiec)   9:08.60
4x100 m stylem zmiennym: Aligator Gorzyce (Kamila Ostrowska, Dominika Bura, Maria Sito, Natalia Musioł)   4:36.33