Olsztyn 2015: Goraj królem polowania

Szymon Gagatek 2015-03-09 01:03

Marcin Goraj został najbardziej utytułowanym zawodnikiem mistrzostw Polski 14-latków, które odbyły się w Olsztynie. Zawodnik Galicji Kraków dołożył dziś do swojej bogatej kolekcji srebro na 200 m stylem motylkowym, złoto na 100 m stylem grzbietowym, a następnie wraz z kolegami z klubu triumfował na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Jego sukcesy pozwoliły Galicji zwyciężyć w klasyfikacji medalowej krajowego czempionatu!

Podopieczny Michała Majerskiego rozpoczął sesję finałową od startu w wyścigu na dystansie 200 m stylem motylkowym. Zajął w nim drugą lokatę, przegrywając jedynie z Filipem Wardawą z klubu G-8 Bielany Warszawa. Na finiszu obu dzieliło niespełna dziewięć dziesiątych sekundy (2:11.17-2:12.06). Nie minęło wiele czasu, a Goraj ponownie stanął na podium, tym razem na jego najwyższym stopniu. Finał 100 m stylem grzbietowym wygrał zdecydowanie, uzyskując czas 58.76 s. Żaden inny zawodnik nie złamał bariery jednej minuty. Drugi był Bartosz Kotwica z Avii Świdnik (1:00.70), a trzecią pozycję zajął Kacper Milbrant (1:02.37).

Ostatnie, piąte złoto zawodnik Galicji Kraków wywalczył w rywalizacji sztafet 4x100 m stylem zmiennym, w której reprezentanci Małopolski pokonali po zaciętej walce Salmo Żory. Karol Batko w stylu grzbietowym, Łukasz Woźniak w klasycznym, Goraj w motylkowym i Sebastian Dudzik w dowolnym zanotowali łącznie wynik 4:15.04 i swoich rywali wyprzedzili o dokładnie 0.69 s. Trzecie miejsce zajęli pływacy z Bielan Warszawa, którzy tym samym stracili szansę na triumf w klasyfikacji medalowej właśnie na rzecz Galicji, która najlepsza okazała się również w zestawieniu punktowym.

Drugie złoto w Olsztynie wywalczył dziś Emil Krzykała. Po zwycięstwie na 200 m stylem dowolnym, dziś okazał się najlepszy na dystansie o połowę krótszym, notując czas 53.45 s. Osiem dziesiątych sekundy stracił do niego srebrny medalista, Jan Karolczak z klubu BUKS Warszawa, który kilkadziesiąt minut później wygrał zmagania na 1500 m stylem dowolnym (16:26.00). Cztery długości basenu stylem klasycznym najszybciej pokonał Jakub Sobiecki z G-8 Bielany Warszawa (1:07.95), a na 100 metrów stylem zmiennym zwyciężył Szymon Jaworski z Salmo Żory (1:01.44).

1500 m stylem dowolnym: Jan Karolczak (BUKS Warszawa)   16:26.00
4x100 m stylem zmiennym: SMS Galicja Kraków (Karol Batko, Łukasz Woźniak, Marcin Goraj, Sebastian Dudzik)   4:15.04