Aktualności

Budapeszt 2019: Ostatni dzień bez polskiego finału

Szymon Gagatek 2019-08-25 20:45

Aż jedenaście kompletów medali zostało rozdanych podczas ostatniego dnia mistrzostw świata juniorów. W sesji popołudniowej zawodów w Budapeszcie zabrakło biało-czerwonych, którzy niestety odpadli już w eliminacjach. Bohaterem dnia został 16-letni Franko Grgic z Chorwacji, który ustanowił fantastyczny rekord świata juniorów na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

Budapeszt 2019: Rekord świata juniorów greckiego zmiennisty

Joanna Kwatera 2019-08-24 20:30
Najważniejszym wydarzeniem piątego dnia finałów juniorskiego czempionatu globu w Budapeszcie był niewątpliwie nowy rekord świata juniorów ustanowiony przez Apostolosa Papastamosa w konkurencji 400m stylem zmiennym. Z kolei rekord mistrzostw ustanowiła Australijka, która wywalczyła w stolicy Węgier potrójną koronę Lani Pallister.

Budapeszt 2019: Karolczak znów z życiówką, ale bez przepustki do finału

Joanna Kwatera 2019-08-24 20:01
W piątej sesji finałowej mistrzostw świata juniorów w Budapeszcie polscy pływacy wystąpili tylko w jednej konkurencji 100m stylem dowolnym. W rywalizacji półfinałowej do walki przystąpili Jan Karolczak i Filip Orlicz. Niestety żadnego z nich nie zobaczymy w jutrzejszym wyścigu medalowym. Pozostali nasi reprezentanci w sobotę przepadli w eliminacjach.

Budapeszt 2019: Pech Radziszewskiego, Amerykanie z juniorskim rekordem świata

Joanna Kwatera 2019-08-23 21:33
Czwartego dnia finałów mistrzostw świata juniorów w Budapeszcie mieliśmy tylko jeden polski akcent. Do walki w wyścigu medalowym na 50m stylem grzbietowym stanął Krzysztof Radziszewski, który niestety nie zaliczy tego startu do udanych. Wszystko przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności i awarię nakładki startowej. Polak pomimo powtórzonego startu został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Dzień Marzyciela - największa charytatywna sztafeta pływacka w Polsce

Iwona Bohosiewicz 2019-08-23 21:13
Już 7 września fundacja Swim For a Dream po raz drugi zaprasza łodzian do wspólnego pływania! W Zatoce Sportu PŁ odbędzie się bowiem druga edycja Dnia Marzyciela, czyli charytatywnej sztafety pływackiej. Zapisy na www.dzienmarzyciela.pl/zapisy już ruszyły! Do głównych partnerów imprezy należy moviGO oraz Aquawave a wśród ambasadorów imprezy znajdziemy m.in. Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk oraz Wojciecha Wojdaka.

MŚ Masters Gwangju 2019: Sześć polskich medali

Joanna Kwatera 2019-08-23 13:31

Południowokoreańskie Gwangju będzie się kibicom pływania kojarzyło jednak z sukcesami, a wszystko za sprawą pływaków Masters, którzy na czempionacie globu, mimo skromnej, zaledwie kilkuosobowej ekipy, wywalczyli aż sześć medali – trzy srebrne i trzy brązowe, a w sumie na podium stanęło trzech polskich zawodników.

Budapeszt 2019: Juniorski Wielki Szlem Minakowa

Szymon Gagatek 2019-08-22 22:33

W 2017 roku złote medale EYOF, w następnym roku triumfował na mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowych igrzyskach olimpijskich, a teraz zwyciężył także na juniorskich mistrzostwach świata. Andriej Minakow dołączył dziś do grona zawodników ze Starego Kontynentu, którzy zajmowali najwyższy stopień podium na wszystkich najważniejszych imprezach międzynarodowych dla młodych pływaków.

Budapeszt 2019: Herasimowicz 7., rekord Polski Radziszewskiego

Szymon Gagatek 2019-08-22 20:35

Trzeci dzień mistrzostw świata juniorów już za nami. W sesji popołudniowej w Dunaj Arenie Zuzanna Herasimowicz zajęła 7. miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Do jutrzejszego finału 50 m stylem grzbietowym awansował natomiast Krzysztof Radziszewski. Zawodnik G-8 Bielany Warszawa dokonał tej sztuki poprawiając własny rekord Polski 17-latków o dokładnie 17 setnych sekundy.

Budapeszt 2019: Gorączka złota, Amerykanie najlepsi w czterech finałach

Szymon Gagatek 2019-08-21 21:54

Aż 9 kompletów medali rozdano podczas drugiego dnia mistrzostw świata juniorów. W środę w Dunaj Arenie rządzili Amerykanie, którzy 4-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Lillie Nordmann wygrała finał 200 m stylem motylkowym, Luca Urlando był najszybszy na 200 m stylem dowolnym, a Carson Foster na 200 m stylem zmiennym. Złoto dołożyła też sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym.

Budapeszt 2019: Życiówka Karolczaka nie dała finału

Szymon Gagatek 2019-08-21 20:25

Nowy rekord życiowy Jana Karolczaka nie wystarczył mu do awansu do finału na dystansie 200 m stylem dowolnym w trakcie drugiego dnia mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w Budapeszcie. Zawodnik G-8 Bielany Warszawa w swoim debiucie na czempionacie globu został sklasyfikowany na 11. pozycji. Niestety, pozostałym biało-czerwonym w środę również nie udało się przebrnąć sesji eliminacyjnej.

Budapeszt 2019: Rekordowa sztafeta dziewcząt

Szymon Gagatek 2019-08-20 23:23

Sztafeta Polek zajęła 5. miejsce na dystansie 4x200 m stylem dowolnym w trakcie pierwszego dnia mistrzostw świata juniorów w Budapeszcie. Nasze reprezentantki bez najmniejszych problemów wymazały z historycznych tabel rekordy kraju wśród 16-, 17- i 18-latek! Życiówkę na pierwszym odcinku ustanowiła Marta Klimek, która przy okazji pokazała, że stać ją na wyjazd na igrzyska w Tokio.

Budapeszt 2019: Obiecujący start Herasimowicz

Szymon Gagatek 2019-08-20 21:18

Mistrzostwa świata juniorów w Budapeszcie rozpoczęły się wyjątkowo dobrze dla Zuzanny Herasimowicz. Zawodniczka AZS AWF Warszawa poprawiła rekord życiowy na 100 m stylem grzbietowym o niemal sekundę i pokazała, że do startu w Budapeszcie przygotowała się naprawdę solidnie. Jej występ to przede wszystkim bardzo obiecujący prognostyk przed rywalizacją na dwukrotnie dłuższym dystansie.

20 Bridges Swim - Aleksandra Bednarek o krok od Potrójnej Korony

Szymon Gagatek 2019-08-13 20:44

Aleksandra Bednarek przygodę z wodami otwartymi zaczęła zaledwie 4 lata temu, a teraz jest już naprawdę blisko zdobycia prestiżowej Potrójnej Korony w pływaniu na wodach otwartych. Po ubiegłorocznym przepłynięciu Kanału Catalina, tym razem okrążyła Manhattan. Pokonanie dystansu 46 kilometrów zajęło dokładnie jej 7 godzin 7 minut i 34 sekundy. Kolejny cel? Kanał La Manche!

Puchar Świata w Jinan 2019: Rekordy Rapsysa i Liu

Joanna Kwatera 2019-08-09 01:12

Kawalkada Pucharu Świata sprawnie przeniosła się do Chin, a pierwszego dnia zmagań w Natatorium of the Jinan Olympic Sport Centre padły już nawet rekordy imprezy. Znów świetnie zmagania zainaugurował Danas Rapsys, a ku uciesze kibiców świetnym startem popisała się rekordzistka świata Liu Xiang.

Lima 2019: Dwa oblicza Shieldsa, sensacyjny Gwatemalczyk

Szymon Gagatek 2019-08-08 10:16

Zaledwie dzień wystarczył, by Tom Shields podniósł się po całkowicie nieudanym występie w finale 200 m stylem motylkowym na igrzyskach panamerykańskich w Limie. W środę pływak ze Stanów Zjednoczonych wygrał zmagania na o połowę krótszym dystansie, zdobywając swój pierwszy indywidualny złoty medal wielkiej międzynarodowej imprezy. Objawieniem tej konkurencji został natomiast Luis Martines z Gwatemali.

Lima 2019: Igrzyska Panamerykańskie rozpoczęte

Szymon Gagatek 2019-08-07 08:53

Co prawda XVIII Igrzyska Panamerykańskie w Limie trwają już od jakiegoś czasu, ale pływacy walkę o medale w stolicy Peru rozpoczęli dopiero we wtorek. W sesji wieczornej wyróżnili się przedstawiciele krajów, które zapewne zdominują całą pięciodniową rywalizację. Po trzy złota zdobyli Amerykanie i Brazylijczycy, a z dwóch krążków z najcenniejszego kruszcu cieszyli się Argentyńczycy.

MEJ na wodach otwartych: Chmielewski blisko podium, Węgrzy najlepsi

Szymon Gagatek 2019-08-06 01:21

Czwarta lokata Krzysztofa Chmielowskiego i miejsca w pierwszej dziesiątce Klaudii Tarasiewicz oraz Wiktora Grzegorczyka - to najlepsze wyniki reprezentantów Polski na mistrzostwach Europy juniorów w pływaniu długodystansowym, które odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia w czeskich Racicach. W wodzie rządzili Węgrzy, którzy wrócili do swojego kraju z siedmioma medalami.

USA: Lochte wrócił i znów wygrywa!

Szymon Gagatek 2019-08-05 09:30

W trakcie kilku ostatnich sezonów mało co układało się po jego myśli, ale w niedzielę w końcu doczekał się swojej chwili. Ryan Lochte po czterech latach przerwy ponownie został mistrzem Stanów Zjednoczonych, wygrywając zmagania na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas ostatniego dnia zawodów w Palo Alto. Ze swoim wynikiem na czempionacie globu w Gwangju dostałby się do finału.