Budapeszt 2019: Karolczak znów z życiówką, ale bez przepustki do finału

Joanna Kwatera 2019-08-24 20:01

W piątej sesji finałowej mistrzostw świata juniorów w Budapeszcie polscy pływacy wystąpili tylko w jednej konkurencji 100m stylem dowolnym. W rywalizacji półfinałowej do walki przystąpili Jan Karolczak i Filip Orlicz. Niestety żadnego z nich nie zobaczymy w jutrzejszym wyścigu medalowym. Pozostali nasi reprezentanci w sobotę przepadli w eliminacjach.

Nie udało się ani Orliczowi ani Karolczakowi awansować do finału królewskiej konkurencji w stylu dowolnym. Pierwszy z nich zajął w swoim wyścigu piątą lokatę, uzyskując czas jedną setną sekundy słabszy niż w eliminacjach 50.18. W zdecydowanie szybszym drugim pólfinale, w którym najlepszy wynik tej fazy rozgrywek uzyskał Andrei Minakov 49.19, Jan Karolczak finiszował szósty, poprawiając swoją życiówkę do rezultatu 50.03,co jednak wystarczyło tylko do zajęcia ogółem dziesiątego miejsca. „Oczko” niżej sklasyfikowany został Orlicz.

Przed południem do boju przystąpili jeszcze Daria Zielińska i sztafeta dziewcząt 4x100m stylem dowolnym. Pływaczka Polonii Warszawa zakończyła rywalizację na dystansie 100m stylem motylkowym na 33. pozycji, osiągając wynik 1:02.51. Trzynaste w stawce dwudziestu trzech sztafet były natomiast kraulistki. Aleksandra Knop, Marta Klimek, Zuzanna Herasimowicz i Wiktoria Guść zakończyły zmagania z rezultatem 3:50.22. Płynąca na pierwszej zmianie zawodniczka 190 Łódź poprawiła dodatkowo swój najlepszy czas w karierze na dystansie 100m wynikiem 57.10.