Aktualności

Drugie minimum van der Burgha

Szymon Gagatek 2016-04-13 20:28

Tegoroczne Igrzyska będą trzecimi w karierze Camerona van der Burgha, ale znakomity południowoafrykański żabkarz jeszcze nigdy nie miał okazji przystąpić do olimpijskiej rywalizacji na 200 m stylem klasycznym. W Rio de Janeiro będzie już inaczej. Podczas czwartego dnia mistrzostw kraju w Durbanie udało mu się bowiem uzyskać minimum właśnie w tej konkurencji.

Campbell przyćmiła mistrzów

Szymon Gagatek 2016-04-13 15:05

W półfinale 50 m stylem dowolnym kobiet, odbywającym się podczas przedostatniego dnia australijskich kwalifikacji olimpijskich w Adelajdzie, Cate Campbell postanowiła przyćmić wydarzenia z wszystkich dzisiejszych wyścigów medalowych. Jedną długość basenu pokonała w 23.93 s, ustanawiając w ten sposób nowy najlepszy czas w dziejach pływania w strojach tekstylnych!

Kacper Stokowski: Marzę o starcie na igrzyskach

Marcin Ryszka 2016-04-13 13:02
Podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów 17- i 18-letnich, które w marcu odbyły się na pływalni Aqua Lublin, trzy razy stanął na najwyższym stopniu podium. Triumfował na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem grzbietowym. Poprawił również aż pięć rekordów Polski. Przed wami zawodnik G-8 Bielany Warszawa, Kacper Stokowski!

Guy i Peaty zadebiutują na igrzyskach

Szymon Gagatek 2016-04-12 23:58

Adam Peaty znów zachwycił swoją formą. Angielski żabkarz wygrał rywalizację na dystansie 100 m stylem klasycznym na inaugurację mistrzostw Wielkiej Brytanii, uzyskując trzeci czas w historii tej konkurencji i zdobywając przepustkę na swoje pierwsze igrzyska w karierze. O olimpijską nominację mogą być już spokojni również James Guy oraz Hannah Miley.

Zapracowany Chad le Clos

Szymon Gagatek 2016-04-12 20:58

Największa gwiazda pływania w Republice Południowej Afryki krok po kroku realizuje swój przedolimpijski plan. Podczas drugiego dnia mistrzostw kraju w Durbanie Chad le Clos zdobył złoty medal, wygrywając finał 200 m stylem dowolnym, a następnie wystąpił w półfinałach na tym samym dystansie stylem motylkowym. Z wypełnieniem olimpijskiego minimum nie miał oczywiście najmniejszych problemów.

Cate lepsza od Bronte, siostry Campbell z biletami do Rio

Szymon Gagatek 2016-04-12 14:32
Cate Campbell wygrała finał australijskich kwalifikacji olimpijskich na dystansie 100 m stylem dowolnym, pokonując aktualną mistrzynię świata, a zarazem swoją młodszą siostrę, Bronte. Obie nie miały najmniejszych problemów z wypełnieniem minimum na igrzyska w Rio de Janeiro i w tym momencie przewodzą stawce najszybszych zawodniczek na świecie w 2016 roku.

Agnel uratowany, obrona tytułu wciąż możliwa

Szymon Gagatek 2016-04-11 23:47

W trakcie francuskiego czempionatu Yannick Agnel w kontrowersyjnych okolicznościach zajął dopiero trzecie miejsce na 200 m stylem dowolnym. Wydawało się wtedy, że ostatecznie przeszła mu koło nosa szansa na dokonanie historycznejo wyczynu - obronienia tytułu mistrza olimpijskiego w tej konkurencji. Okazuje się jednak, że pomocną dłoń postanowił wyciągnąć do niego Jordan Pothain.

Rekord Afryki w Durbanie

Szymon Gagatek 2016-04-11 22:14

Christopher Reid został bohaterem drugiego dnia mistrzostw Republiki Południowej Afryki w Durbanie. Dwudziestolatek już w eliminacjach 100 m stylem grzbietowym ustanowił nowy rekord kontynentu i zagwarantował sobie występ na Igrzyskach w Rio. Pierwszy start na krajowym czempionacie zaliczył również Chad le Clos, uzyskując minimum olimpijskie na 200 m stylem dowolnym.

NIEWIARYGODNE! McEvoy z tekstylnym rekordem świata!

Szymon Gagatek 2016-04-11 14:43

Choć trudno w to uwierzyć, Cameron McEvoy w trakcie piątego dnia australijskich kwalifikacji olimpijskich w Adelajdzie uzyskał niesamowity czas, zwyciężając na dystansie 100 m stylem dowolnym! Dwie długości basenu pokonał w 47.04, a więc wolniej o zaledwie trzynaście setnych sekundy od rekordu świata. Jest to najlepszy rezultat w historii pływania w strojach tekstylnych!

Tarczyński wygrywa finał B po dyskwalifikacji Cieślaka

Szymon Gagatek 2016-04-11 08:32

Marcin Cieślak i Marcin Tarczyński zmierzyli się ze sobą w walce o zwycięstwo w finale B na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas ostatniego dnia kanadyjskich kwalifikacji olimpijskich w Toronto. Szybszy okazał się podopieczny Gregga Troy'a, ale po wyjściu z wody został zdyskwalifikowany. Ostatecznie na jedenastym miejscu znalazł się zatem drugi z Biało-czerwonych.

Van der Burgh w drodze po pierwsze złoto

Szymon Gagatek 2016-04-11 01:21

Cameron van der Burgh rozpoczął marsz po pierwsze złoto mistrzostw RPA, które odbywają się w Durbanie. Na dystansie 100 m stylem klasycznym, na którym południowoafrykański żabkarz jest aktualnym złotym medalistą olimpijskim, bez problemów przebrnął eliminacje i półfinały, w obu przypadkach łamiąc barierę jednej minuty i wypełniając minimum pozwalające na start na sierpniowych igrzyskach.

AMP: Smok pokonał Koziołki - krakowska drużyna najlepsza

Joanna Kwatera 2016-04-10 22:53
W ten weekend w Poznaniu rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, a najlepszych pływaków-studentów gościły okazałe Termy Maltańskie. Na starcie stawiła się cała czołówka młodych polskich pływaków, dzięki którym rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Na listach startowych nie zabrakło m.in. medalistek mistrzostw Europy, czy też uczestniczek igrzysk olimpijskich w Londynie.

Danie główne na deser. Mistrzyni olimpijska wygrywa w Swim Cup

Szymon Gagatek 2016-04-10 22:18

Organizatorzy tegorocznego Swim Cup w Eindhoven najciekawsze wydarzenia ostatniego dnia zawodów zostawili na sam koniec. Tuż przed 22:00 do wody wskoczyły dwie najlepsze holenderskie pływaczki, Ranomi Kromowidjojo i Femke Heemskerk, które zmierzyły się ze sobą w finale 100 m stylem dowolnym. Po zaciętej walce, nieznacznie lepsza okazała się aktualna mistrzyni olimpijska.

Kołodziej i Michalczyk poprowadzili Oświęcim do zwycięstwa!

Szymon Gagatek 2016-04-10 20:26

Oświęcimskie gimnazjum po raz szósty z rzędu wygrało rywalizację na Mistrzostwach Szkół Mistrzostwa Sportowego, tym razem wyprzedzając w klasyfikacji inną drużynę z Małopolski, ZSOMS Kraków. Przyczyniły się do tego przede wszystkim świetne wyniki Katarzyny Kołodziej i Andrzeja Michalczyka. Oboje stawali na najwyższym stopniu podium rywalizacji indywidualnej aż trzykrotnie.

Warszawska SP 344 najlepsza w Raciborzu

Szymon Gagatek 2016-04-10 19:30

Szkoła Podstawowa nr 344 w Warszawie wygrała dwudniową rywalizację podczas Mistrzostw Polski Szkół Sportowych, które odbyły się w ten weekend na raciborskiej pływalni. Zawodników ze stolicy do triumfu w klasyfikacji punktowej poprowadził Paweł Uryniuk. Trzynastolatek zajmował łącznie pierwsze miejsca w aż sześciu konkurencjach: czterech indywidualnych i dwóch sztafetowych.

McKeon z rekordem Australii!

Szymon Gagatek 2016-04-10 15:17

Czwarty dzień mistrzostw Australii, które są jednocześnie dla zawodników z Antypodów kwalifikacjami olimpijskimi, należał do Emmy McKeon. Dwudziestojednolatka dołożyła do swojej kolekcji kolejne złoto czempionatu w Adelajdzie, wygrywając na dystansie 200 m stylem dowolnym. Przy okazji ustanowiła również nowy rekord kraju, łamiąc barierę minuty i piećdziesięciu pięciu sekund.

Ikee ze sprinterskim złotem, Japończycy gotowi na Rio

Szymon Gagatek 2016-04-10 14:20

Zaledwie piętnastoletnia Rikako Ikee była bez wątpienia jedną z gwiazd zakończonych dziś mistrzostw Japonii w Tokio. W niedzielne popołudnie niezwykle utalentowana pływaczka stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansie 50 m stylem dowolnym. W finałowym wyścigu zabrakło jej zaledwie dwóch setnych sekundy do wyrównania własnego rekordu kraju.

Chen blisko poprawienia 22-letniego rekordu

Szymon Gagatek 2016-04-10 14:08

Na zakończenie mistrzostw Chin w Foshan odbyły się tylko dwa finały konkurencji indywidualnych. Dystans 50 m stylem dowolnym kobiet najszybciej pokonała Chen Xinyi, której zabrakło zaledwie dwóch setnych sekundy do poprawienia najstarszego pływackiego rekordu kraju, natomiast na 1500 m stylem dowolnym, pod nieobecność Sun Yanga najlepszy okazał się Qiu Ziao.