Kołodziej i Michalczyk poprowadzili Oświęcim do zwycięstwa!

Szymon Gagatek 2016-04-10 20:26

Oświęcimskie gimnazjum po raz szósty z rzędu wygrało rywalizację na Mistrzostwach Szkół Mistrzostwa Sportowego, tym razem wyprzedzając w klasyfikacji inną drużynę z Małopolski, ZSOMS Kraków. Przyczyniły się do tego przede wszystkim świetne wyniki Katarzyny Kołodziej i Andrzeja Michalczyka. Oboje stawali na najwyższym stopniu podium rywalizacji indywidualnej aż trzykrotnie.

Kołodziej złote medale wywalczyła w Raciborzu na 100 i 200 m stylem dowolnym (58.63, 2:07.32) oraz 100 m stylem motylkowym (1:02.98), gromadząc dla swojego zespołu 39 punktów. Kolejne dziesięć oczek dołożyła za trzecią lokatę na 50 m stylem dowolnym (27.43). Z kolei Michalczyk nie miał sobie równych w rywalizacji kraulistów na 50 i 100 metrów (23.91, 52.76), wygrał też na dystansie 100 metrów w swoim koronnym stylu klasycznym (1:04.38). Na podium w zespole z Małopolski stawali również Justyna Pisarek (druga na 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym) oraz Alina Zawisza, która wywalczyła brąz na 200 m stylem zmiennym. Dodatkowo cała czwórka przyczyniła się do zwycięstwa SMS Oświęcim w sztafecie 8x100 m stylem zmiennym, a dziewczęta - wsparte Natalią Lewandowską - triumfowały jeszcze na dystansie 4x100 m stylem dowolnym.

Sześćdziesiąt siedem punktów w klasyfikacji końcowej zawodów stracili do zwycięzców reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Cztery medale dla swojej drużyny wywalczył w trakcie weekendu Marcin Goraj. Podopieczny Michała Majerskiego był najlepszy na 100 i 200 m stylem grzbietowym (56.69, 2:04.31), w obu tych konkurencjach wyprzedzając swojego kolegę z zespołu, Michała Balickiego. Goraj dołożył do swojej kolekcji także srebro na 100 m stylem motylkowym i brąz na 200 m stylem zmiennym. Pierwsze miejsce zdołała również zająć Karolina Cholewa na 100 m stylem klasycznym (1:14.29). Na dwukrotnie dłuższym dystansie w rywalizacji żabkarek uplasowała się natomiast na trzeciej lokacie (2:39.03). Indywidualny medal zdobył jeszcze Jakub Majerski, który stanął na najniższym stopniu podium na 100 m stylem grzbietowym.

Na trzeciej lokacie znalazło się Gimnazjum nr 31 w Poznaniu, w którym brylował Olaf Gębka. Indywidualnie zapewnił swojej drużynie aż cztery krążki: złoto na 200 m stylem dowolnym (1:56.15), srebro na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 100 m stylem motylkowym. W zespole z Wielkopolski pierwszą pozycję wywalczył też Albert Warzocha na 200 m stylem zmiennym (2:10.13), a na obu dystansach w stylu klasycznym drugi był Kacper Nowak.

Czwarte miejsce przypadło w udziale zawodnikom z Bydgoszczy. Duża w tym zasługa Kingi Paradowskiej, która zwyciężyła na 200 m stylem klasycznym (2:36.48) i zmiennym (2:22.79) oraz zapewniła sobie brąz na 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem dowolnym. Sporo punktów za pierwszą pozycję na 50 m stylem dowolnym (27.19) i drugą na dwukrotnie dłuższym dystansie zgromadziła też Aleksandra Dudek.

Na wyróżnienie zasługuje na pewno Oliwia Wiśniewska. Zawodniczka ZSS w Dąbrowie Górniczej zanotowała najbardziej wartościowy rezultat dwudniowych zawodów. Dokonała tej sztuki w finale 200 m stylem grzbietowym, w którym osiem długości basenu przepłynęła w 2:16.42 (667 pkt FINA). Reprezentantka Polski była bardzo blisko wywalczenia dubletu, ale w bardzo zaciętym wyścigu na 100 metrów grzbietem minimalnie szybsza okazała się Julia Koluch (1:03.46 - 1:03.49).