Aktualności

Kolejne podium Domagały

Szymon Gagatek 2013-03-15 22:01

Nieźle spisał się Michał Domagała w kolejnym dniu rywalizacji w Mistrzostwach NCSA (National Club Swimming Association). Polak po raz kolejny stanął na podium, zajmując trzecie miejsce na dystansie 100 jardów stylem motylkowym.

Domagała już z workiem medali

Szymon Gagatek 2013-03-15 10:28

Michał Domagała wywalczył już trzy medale w trwających w Orlando juniorskich Mistrzostwach NCSA (National Club Swimming Association). Dziś w nocy polskiego czasu pływak z naszego kraju był trzeci na 50 jardów stylem motylkowym i 200 jardów kraulem, wcześniej wywalczył złoto na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Brytyjczycy ogłosili kadrę na Poznań

Szymon Gagatek 2013-03-15 00:17

Brytyjska Federacja Pływacka ogłosiła kadrę, która wystąpi podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Poznaniu (10-14 lipca). Do stolicy województwa wielkopolskiego pojedzie 24 zawodników wyłonionych w czasie mitingu British Gas International, który w ostatnich dniach odbył się w Leeds.

Znamy kalendarz Pucharu Świata

Szymon Gagatek 2013-03-14 20:22

Światowa Federacja Pływacka (FINA) ujawniła daty kolejnych mitingów tegorocznego cyklu Pucharu Świata. Rywalizacja rozpocznie się nietypowo - już w sierpniu - a zakończy czternastego listopada. Zmiany czekają nas też w kwestii nagród i w systemie punktowania.

PŁYWACKI RENTGEN - DAWID PIETRZAK

Jarek Blazek 2013-03-13 20:56

W dniu dzisiejszym gościem naszego "RENTGENA" jest osoba, która na ostatnich Mistrzostwach Polski w Gliwicach była jedną z jaśniejszych postaci konkurencji męskich. Pływak nietuzinkowy, wszechstronnie uzdolniony. O celach na przyszłość, pływaniu, sukcesach i porażkach oraz życiu codziennym udało nam sie porozmawiać z Dawidem Pietrzakiem z MUKS 15 Bydgoszcz! Zapraszamy do lektury

Czerniak walczył w Monachium

Szymon Gagatek 2013-03-12 21:43

Konrad Czerniak w czasie tego weekendu wziął udział w mitingu Head Trophy w Monachium, na basenie 50-metrowym. Polak wystartował w trzech konkurencjach, w każdej z nich stanął na podium, a na dystansie 100 m stylem dowolnym pobił nawet rekord zawodów!

MP 16-TO LATKÓW ZAKOŃCZONE

Jarek Blazek 2013-03-11 21:14

W niedzielę, na przępięknej pływalni "Olimpijczyk" w Gliwicach, zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Juniorów 16-to letnich w pływaniu. O tytuły Mistrzów Polski walczyło prawie 360-ciu zawodników ze 114 klubów z całego kraju co, jak na ten wiek jest bardzo dobrą statystyką. Nie padł niestety żaden rekord Polski, ale wyników na wysokim poziomie nie brakowało.

Podsumowanie Mistrzostw Polski 17-18 lat w Krakowie

Joanna Kwatera 2013-03-11 00:37

W Krakowie zakończyły się właśnie Mistrzostwa Polski 17-18 lat w pływaniu. W zawodach wzięło udział 359 zawodników z 97 klubów z całej Polski. Na pływalni krakowskiej AWF zostały ustanowione dwa Rekordy Polski oraz kilka bardzo wartościowych rezultatów. Autorami najlepiej punktowanych wyników byli Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Paweł Furtek z MKP Szczecin, a Rekordu Polski 17 latków Wojciech Wojdak z BOSiR SP Brzesko, oraz sztafeta męska 4x100m stylem zmiennym (4:41.12) MKS SMS Victoria Racibórz w składzie: Gabrysz, Tokarski, Kurtok, Bugdol.

Trzy medale na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-03-10 12:34

Trzy krążki wywalczyli Polacy na zakończenie Mistrzostw II Dywizji NCAA, które przez cztery dni odbywały się w Birmingham, w stanie Alabama. Daniel Świetlicki wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym, Agnieszka Ostrowska była druga na 200 jardów stylem klasycznym, a Krzysztof Wilk zdobył srebro w wyścigu sztafetowym. Dodatkowo Świetlicki, Kacper Pełczyński i właśnie Ostrowska znacznie przyczynili się do zwycięstw uczelni Drury w klasyfikacji generalnej zawodów!

Świetlicki najszybszy w kwalifikacjach

Szymon Gagatek 2013-03-09 22:53

Daniel Świetlicki triumfował w kwalifikacjach na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym, podczas ostatniego dnia Mistrzostw II Dywizji NCAA. Polak jest jednym z zawodników Uniwersytetu Drury, którzy mają w czwartej sesji finałowej zapewnić swojej uczelni obronę tytułu. W zwycięstwie Drury w klasyfikacji generalnej rywalizacji kobiet będzie chciała pomóc z kolei Agnieszka Ostrowska, która rano była druga na 200 jardów stylem klasycznym.

Kowal Mistrzem NCAA, Świetlicki ze srebrem

Szymon Gagatek 2013-03-09 14:18

Igor Kowal zdobył złoty medal w konkurencji sztafetowej 4x200 jardów stylem dowolnym podczas trzeciego dnia Mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Birmingham, w stanie Alabama. Z kolei indywidualnie najlepszym wynikiem mógł się pochwalić Daniel Świetlicki, który wywalczył srebro na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym. Pozostali Polacy nie mieli aż tyle szczęścia.

Trzeci dzień kwalifikacji również udany

Szymon Gagatek 2013-03-08 23:32

Trzecia sesja kwalifikacyjna podczas Mistrzostw II Dywizji NCAA również okazała się całkiem udana dla polskich zawodników. Na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym drugie miejsce zajął Daniel Świetlicki, z dobrym rezultatem do finału A awansowała też Agnieszka Ostrowska na 100 jardów stylem klasycznym.

Jachowicz ponownie najszybszy! Pięć medali Polaków

Szymon Gagatek 2013-03-08 08:32

Piotr Jachowicz zwyciężył w rywalizacji na dystansie 400 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia Mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Birmingham, w stanie Alabama. Polak po raz kolejny poprawił rekord tej dywizji uniwersyteckiej ligi! Na trzecim miejscu w tym wyścigu znalazł się Paweł Trenda, natomiast w konkurencjach sztafet medale zdobywali Krzysztof Wilk, Kacper Pełczyński i Agnieszka Ostrowska.

Szybcy Polacy walczą w Birmingham

Szymon Gagatek 2013-03-07 23:27

Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy podczas drugiego dnia kwalifikacji Mistrzostw II Dywizji NCAA w pływaniu. Najlepiej po raz kolejny spisał się Piotr Jachowicz. Zwycięzca wczorajszej rywalizacji na 200 jardów stylem zmiennym, dziś z drugim czasem awansował do finału na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Złoto i rekod Jachowicza! Świetny występ Polaka

Szymon Gagatek 2013-03-07 10:59

Piotr Jachowicz z Uniwersytetu Wayne State wywalczył tytuł Mistrza II Dywizji NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym! Co więcej, Polak wyśrubował swój własny rekord dywizji, łamiąc granicę minuty i 45 sekund. Medale pierwszego dnia zawodów zdobyli też Artur Pietrzak i Krzysztof Wilk.

Seria zakończona, Tarczyński z mistrzostwem!

Szymon Gagatek 2013-03-07 10:36

Uniwersytet Kalifornijski, z Marcinem Tarczyńskim w składzie, triumfował w Mistrzostwach Konferencji Pacific-12, które odbyły się w Federal Way. Tym samym ekipa Berkeley zakończyła serię zwycięstw Uniwersytetu Stanford, który klasyfikację generalną wygrywał nieprzerwanie od… trzydziestu jeden lat!

Obiecujący początek Mistrzostw II Dywizji NCAA

Szymon Gagatek 2013-03-06 23:39

Ośmiu Polaków wzięło udział w pierwszym dniu kwalifikacji Mistrzostw II Dywizji NCAA, które rozpoczęły się w Birmingham, w stanie Alabama. Najlepiej spisał się Piotr Jachowicz, który z drugim czasem awansował do finału wyścigu na 200 jardów stylem zmiennym.

PŁYWACKI RENTGEN - JOWITA SIEŃCZYK

Jarek Blazek 2013-03-06 20:02

Dzisiaj gościem „PŁYWACKIEGO RENTGENA” jest osoba jak zwykle z resztą  wyjątkowa. Dziewczyna, która wypełniła minimum na MŚ w Istambule lecz z przyczyn formalnych nie mogła na nie pojechać. Ambitna, waleczna, wszechstronnie uzdolniona pływaczka z województwa lubelskiego, która miejmy nadzieje już niedługo będzie sławna nie tylko w Polsce… Miło mi Wam przedstawić Jowitę Sieńczyk!