Domagała już z workiem medali

Szymon Gagatek 2013-03-15 10:28

Michał Domagała wywalczył już trzy medale w trwających w Orlando juniorskich Mistrzostwach NCSA (National Club Swimming Association). Dziś w nocy polskiego czasu pływak z naszego kraju był trzeci na 50 jardów stylem motylkowym i 200 jardów kraulem, wcześniej wywalczył złoto na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Domagała wygrywając wyścig finałowy na 200 jardów stylem motylkowym spisał się rewelacyjnie. Czas jaki osiągnął - 1:45.29 - to jego nowy rekord życiowy, poprawiony w ciągu kilku tygodni o dwie i pół sekundy! W niedawno zakończonych Mistrzostwach II Dywizji NCAA dałby mu drugie miejsce.

W kolejnym dniu Polak spisał się również bardzo dobrze. Na sprinterskim dystansie w stylu motylkowym uzyskał wynik 21.48 s, co dało mu ostatecznie trzecią pozycję. Brązowy medal wywalczył również na 200 jardów stylem dowolnym (1:37.28). W obu tych konkurencjach zdecydowanie najszybszy był John Conger.