Tajpej 2017: Czwarte miejsce sztafety na zakończenie!

Szymon Gagatek 2017-08-26 15:35
Tuż za podium uplasowała się polska sztafeta 4x100m stylem zmiennym mężczyzn w ostatnim dniu pływackich zmagań na Taiwan Sport University Arena w Tajpej. Ponadto reprezentanci Biało-czerwonych wywalczyli jeszcze dwa piąte, jedną szóstą i dwie ósme lokaty. Kibice na Tajwanie byli też świadkami dwóch nowych rekordów Uniwersjady.

Tajpej 2017: Szwedzki lepszy od mistrza olimpijskiego

Szymon Gagatek 2017-08-26 05:12

Świetny występ w trakcie ostatniego dnia zmagań pływaków na Uniwersjadzie w Tajpej zaliczył Dawid Szwedzki. W eliminacjach na dystansie 400 m stylem zmiennym zawodnik Śląska Wrocław był czwarty i bez problemów zakwalifikował się do popołudniowego finału. W klasyfikacji generalnej wyprzedził między innymi aktualnego mistrza olimpijskiego.

Indianapolis 2017: Grzbieciści mierzą wysoko

Szymon Gagatek 2017-08-26 02:02

Młodzi polscy grzbieciści, Kacper Stokowski i Kamil Kaźmierczak, wciąż liczą się w walce o medale mistrzostw świata juniorów na dystansie 50 m stylem grzbietowym. W piątek obaj bez większych problemów przebrnęli półfinały, plasując się kolejno na 3. i 6. pozycji. Na 6. miejscu zakończyliśmy też finał sztafet mieszanych 4x100 m stylem dowolnym.

Indianapolis 2017: Stokowski w trójce! Niesamowity Andrew

Szymon Gagatek 2017-08-25 18:39

Kacper Stokowski bardzo udanie rozpoczął rywalizację na dystansie 50 m stylem grzbietowym na mistrzostwach świata juniorów. W piątkowy poranek w Indianapolis zawodnik G-8 Bielany Warszawa zajął 3. miejsce w eliminacjach, pokazując, że będzie chciał walczyć o podium. Niewiele ustąpił mu drugi z biało-czerwonych, Kamil Kaźmierczak, który był 6.

Tajpej 2017: Czerniak o włos od medalu

Szymon Gagatek 2017-08-25 15:37

Konrad Czerniak zajął najwyższą lokatę spośród reprezentantów Polski w trakcie przedostatniego dnia zmagań pływaków na Uniwersjadzie w Tajpej. Zawodnik AZS UMCS Lublin był 4. w bardzo emocjonującym finale swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym. Do złotego medalu zabrakło mu zaledwie dziewiętnastu setnych sekundy.

Tajpej 2017: Sztafeta walczy dalej, czworo Polaków w półfinałach

Szymon Gagatek 2017-08-25 04:45

Przedostatnia sesja eliminacyjna pływackich zmagań na Uniwersjadzie w Tajpej przyniosła nam sporo powodów do zadowolenia! Bezpośredni awans do finału wywalczyła nasza męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, a w wyścigach półfinałowych zobaczymy jeszcze czworo reprezentantów Polski, którzy w swoich konkurencjach zajmowali wysokie pozycje.

Indianapolis 2017: Polacy na piątkę

Szymon Gagatek 2017-08-25 02:31

Kacper Stokowski i Weronika Hallmann byli jedynymi przedstawicielami naszego kraju, którzy stanęli na słupkach startowych w trakcie drugiej sesji finałowej mistrzostw świata juniorów. Zawodnik G-8 Bielany Warszawa zajął 5. miejsce na 100 m stylem grzbietowym, a reprezentantka Solexu Lębork uplasowała się na tej samej lokacie na 50 m stylem klasycznym.

Indianapolis 2017: Tym razem bez powodzenia

Szymon Gagatek 2017-08-24 20:04

Drugiego poranka mistrzostw świata juniorów w Indianapolis nie będziemy mogli zaliczyć do najbardziej udanych w wykonaniu biało-czerwonych. Nasi młodzi pływacy nie zdołali wywalczyć kolejnych przepustek do sesji popołudniowej. W czwartkowych wyścigach finałowych zobaczymy zatem dwoje Polaków: Kacpra Stokowskiego i Weronikę Hallmann.

Tajpej 2017: Drugie srebro Majchrzaka!

Szymon Gagatek 2017-08-24 14:49
Fantastyczna passa Kacpra Majchrzaka trwa! Dwa dni po pierwszym sukcesie w wielkiej imprezie międzynarodowej Polak podwoił dorobek medalowy polskiej ekipy, ustanawiając swój rekord życiowy na dystansie 100m stylem dowolnym i po raz kolejny mógł cieszyć się drugiego miejsca na podium!

Tajpej 2017: Obiecujący występ Tchórz!

Szymon Gagatek 2017-08-24 09:14
Znakomitą postawę zaprezentowała w porannych eliminacjach Alicja Tchórz, która z trzecim wynikiem awansowała do półfinałów w konkurencji 50m stylem grzbietowym kobiet. Oprócz niej przepustkę do dalszej fazy zmagań piątego dnia rywalizacji w Tajpej udało się jeszcze wywalczyć Michałowi Poprawie i Konradowi Czerniakowi.

Indianapolis 2017: Sztafeta na medal!

Szymon Gagatek 2017-08-24 02:40

Już w trakcie inauguracyjnej sesji finałowej mistrzostw świata juniorów w Indianapolis mogliśmy się cieszyć z pierwszego medalu dla naszej reprezentacji! Po wyjątkowo interesującym wyścigu, trzymającym w napięciu od początku do samego końca, na drugim stopniu podium na dystansie 4x100 m stylem dowolnym stanęła nasza męska sztafeta.

Indianapolis 2017: Udane otwarcie!

Szymon Gagatek 2017-08-23 19:08

Pierwszą sesję eliminacyjną mistrzostw świata juniorów w Indianapolis kończymy w doskonałych humorach, z bardzo dobrą skutecznością! Po południu do walki o medale przystąpią Antoni Kałużyński na 400 m stylem dowolnym i męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, a w półfinałach zaprezentuje się jeszcze troje biało-czerwonych.

Tajpej 2017: Piąte miejsce Polewki

Szymon Gagatek 2017-08-23 15:06

Tomasz Polewka znalazł się poza podium w finale 50 m stylem grzbietowym w trakcie czwartego dnia Uniwersjady w Tajpej. W swojej koronnej konkurencji zawodnik AZS AWF Katowice popłynął dziś po południu odrobinę wolniej niż w półfinałach i został sklasyfikowany na 5. pozycji. Emocjonującą walkę o złoto stoczyli Shane Ryan i Justin Ress.

Tajpej 2017: Majchrzak idzie za ciosem

Szymon Gagatek 2017-08-23 07:56

Po zdobyciu srebrnego medalu w finale 200 m stylem dowolnym Kacper Majchrzak nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie. Już następnego dnia stanął na słupku startowym eliminacji Uniwersjady w Tajpej na o połowę krótszym dystansie. Wywalczenie przepustki do najlepszej szesnastki nie sprawiło reprezentantowi Warty Poznań najmniejszych problemów.

Indianapolis 2017: Plejada (przyszłych) gwiazd

Szymon Gagatek 2017-08-22 23:16

Lato 2017 roku obfituje w wielkie pływackie imprezy międzynarodowe. Już w środę rozpocznie się kolejna. W Indianapolis do wody wskoczą najlepsi młodzi zawodnicy globu, którzy przez sześć najbliższych dni będą walczyć o medale szóstej edycji mistrzostw świata juniorów. Wśród startujących nie zabraknie 14-osobowej reprezentacji naszego kraju.

Tajpej 2017: Popis Majchrzaka! Srebro i rekord Polski!

Szymon Gagatek 2017-08-22 15:22

Najpierw półfinał czempionatu globu, później fantastyczne występy w Pucharze Świata, a na deser jeszcze rewelacyjna dyspozycja w Tajpej! Kacper Majchrzak kontynuuje znakomity sezon. We wtorkowe popołudnie do listy swoich sukcesów dołożył srebrny medal Uniwersjady na dystansie 200 m stylem dowolnym, okraszony nowym rekordem naszego kraju!

Tajpej 2017: Grzbieciści w czołówce

Szymon Gagatek 2017-08-22 07:53

Tomasz Polewka i Alicja Tchórz bez problemów przebrnęli kwalifikacje grzbiecistów w trakcie trzeciego dnia zmagań na Uniwersjadzie w Tajpej. Oboje zajęli wysokie lokaty, odpowiednio na dystansach 50 i 100 metrów, pokazując, że po południu będą się liczyć w walce o miejsca w finale. W półfinałach 200 m stylem zmiennym popłynie z kolei Paula Żukowska.

Tajpej 2017: Polski delfin numerem pięć

Szymon Gagatek 2017-08-21 15:36
Dwie piąte i ósmą lokatę zanotowali polscy pływacy drugiego dnia finałów na Uniwersjadzie w Tajpej. Medal był w zasięgu, ale znów się nie udało. Dobrze radzili sobie także Kacper Majchrzak i Michał Poprawa, którzy awansowali do jutrzejszych wyścigów medalowych.